27.07.2022, 08:40 | czytano: 4603

Jachymiak: Drodzy Czytelnicy! Inteligenci i Idioci!

Archiwum autora
FELIETON. - Wróciłem do WK Miasta po ponownej, kilkudniowej nieobecności. I jak inżynier Mamoń z Rejsu stwierdzam: „nic się nie dzieje, proszę pana… pustka…” - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin i lekarz, były samorządowiec i polityk.
Drodzy Czytelnicy! Inteligenci i Idioci!
Na początek chciałby wyrazić solidarność z Olgą Tokarczuk, która ostatnio mocno podpadła. Nazwała rzeczy po imieniu. Polityczna poprawność takich błędów nie wybacza. Za swoją pisaninę była już pod kreską w PiSie, który Nobla uznał za dowód na antypolski spisek. Wynikający z tego, że świat nam zazdrości.

Na tę okoliczność przypomniały mi się dwa rosyjskie literackie Noble. Pasternak i Sołżenicyn. Obaj u siebie mieli przegwizdane za te nagrody. Teraz jednak Pani Olga podpadła nie tylko władzy, ale i środowisku Gazety Wyborczej. Kto ją teraz będzie w Polsce czytał? Chłopacy z Konfederacji?

Ja, ze swoją pisaniną, nie umywam się do noblistów, ale przecież też ucierpiałem. To mnie za felietony pozbawiano zawodu, to znów jakiś pisio uznał, że nie mogę być biegłym sądowym… Z naszą noblistką łączy mnie jeszcze to, że ona pisze nie dla idiotów. A ja przeważnie o idiotach. A właściwie o tzw. salon debilach. Ludziach, którzy niby są w jakiś intelekt wyposażeni, drapią się po tzw. drabinie społecznej, a im wyżej się wdrapią, tym więcej klepek im odpada…
Weźmy na przykład takiego Pana Zbyszka, o którym ostatnio pisałem. Ledwo skończyłem, ten znów coś wymyślił. Będzie karał za „myślozbrodnie”. W klasycznym prawie, żeby być skazanym, trzeba zbrodnię popełnić. Zbyszek proponuje, że wystarczy o niej pomyśleć. Geniusz inaczej.

Szczęściem większość pomysłów ww. Zbyszka spala na przysłowiowej panewce… Nawet Prezes Kaczyński nazwał go ostatnio „ministrem bezradności”. Swoją drogą… zasadził mu kopa w tyłek. Ale trzyma przy sobie. Umie liczyć. Bo Zbyszek to przecież cały czas lider największego pisowskiego mudżachediństwa. Creme de la creme PiSu. Ci się nie tkną Tokarczukowej. Ale moje felietony czytają… Niestety czuję, że utrwalają się im wtedy poglądy. Taki ze mnie literat…
Przepraszam, że ja tak dzisiaj osobiście. Ale wróciłem do WK Miasta po ponownej, kilkudniowej nieobecności. I jak inżynier Mamoń z Rejsu stwierdzam: „nic się nie dzieje, proszę pana… pustka…”. Pancia dalej poza urzędem. Chora. To jak pisać? Przecież chorych należy pocieszać i nawiedzać, a nie łacha z nich drzeć.

Niemniej Nasza Wataha powinna wydać w sprawie jakiś konkretniejszy komunikat. Miarkujcie sobie, że podczas wspólnego oglądania niedzielnej siatkówki, ktoś sprzedał plotkę, że Pancia rzuciła Miasto i odeszła w siną dal. Jak w tej piosence…
Niewiarygodne. Co też ludziom do głowy nie przyjdzie przy źle prowadzonej polityce informacyjnej! Z drugiej zaś strony, jak miejski skryba Arkadiusz coś napisze, to plotki się tylko potwierdzą… Ten to Nobla na pewno nie dostanie. Chyba, że będzie je przydzielać Rada WK Miasta…

Maciej Jachymiak

p.s. Zdjęcie zrobione w trakcie happeningu na wysuszonej rzece Wisła w centralnej Polsce. Kręciliśmy remake filmu Rejs. Minęło przeszło 50 lat od jego powstania. Rzeka wciąż ta sama. I ludzie tacy sami. Tylko moda poszła lekko do przodu…
Może Cię zainteresować
komentarze
ypsylon31.07.2022, 14:22
Ha, kwietna pancia wróci już niebawem. Zbliża się Jarmark Podhalański. Trzy dni zabawy i impezowania za frajer. A to pancia kocha i o to przecież w tym rządzeniu jej chodzi.
Miro28.07.2022, 20:46
Janosik macie rację,ten niby Mamoń i niby felietony.Przysrał się chłopina do Zbyszka i karierę robi.Jakie czasy takie gwiazdy,czasy do zupy i spadające gwiazdy doktor i Olga.Tylko szkoda że Mamoniem se gębę wyciera.
M28.07.2022, 20:38
Może ta "Pancia" potrzebuje czasu...? Odpowiedniej okazji i przygotowania się do ujawnienia swojego prawdziwego JA ? "Wszystko ma swój czas "- Perfect.
Janosik28.07.2022, 13:38
@Gulasz Juliusz Zeżarł
W moich czasach szkolnych książki należało czytać. Przynajmniej lektury szkolne. Np klasie VI była lektura 'Bajki robotów'. Dzisiaj czyta się streszczenia w internecie i na ich podstawie zdaje się maturę. Skoro napisałem przydługi komentarz, to musiałem coś tam czytać. Zresztą on nie jest tylko dla Ciebie. Ty jesteś tylko narzędziem.
Gulasz Juliusz Zeżarł28.07.2022, 11:58
@janosik
sądząc po przydługim komentarzu- trafiłem cię wyjątkowo celnie.
Podsumowując: nie przeczytałeś ani Tokarczuk ani Lema ani nawet Pisma Świętego, na które się powołujesz.
Janosik28.07.2022, 09:47
Panie Gulasz, od razu po nicku widać, że jesteś osobnikiem nastawionym głównie na konsumpcję, a wiedzę o świecie czerpiesz z internetu.
Te ?Księgi Jakubowe? jakoś zmęczyłem. Jak jadałem, to przy jedzeniu czytałem, jak mi się 'zachciało' to brałem książką do ubikacji. I tak se czytałem po kilka kartek. Zeszło mi ze 2 m-ce. Żona też brała do czytania przed snem. Leżała ta książka z zakładką w tym samym miejscu przez wiele m-cy.
Lema książki przeczytałem wszystkie jednym tchem i jego zdanie się dla mnie liczy.
On to powiedział: 'dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów'.
I to było bardzo mądre stwierdzenie.
I dlatego znana głównie z internetu Tokarczuk dostała Nobla, bo jest znana z tego że lubuje się w obsrywaniu Polski na arenie międzynarodowej. Wielu idiotów się tym podnieca, choć w życiu nie przeczytali książki w całości, tylko streszczenia do klasówek i na maturę.
Wielkość pisarza przejawia się tym jak wielu ludzi poniesie a nie jak podzieli. A jak Tokarczuk to robi?
Osoby występujący w Księgach to Żydzi: piękni, muskularni, wysocy, nadzwyczaj zdolni, bogaci, od ksiąg ich oderwać nie można, bywalcy na carskich, cesarskich, królewskich dworach. Żydówki piękne, niezwykle mądre i zaradne. Polaków prawie nie ma, a jak są, to oberwani, przekupni, chciwi, fanatyczni, zapatrzeni we Francję. Polska to dziki kraj, zamki, dwory, pałace zaniedbane wszystkie. Drogi w Polsce okropne. Za to za granicą np. w Austrii inny świat. Drogi asfaltowe, brukowane jeszcze z czasów Rzymu.
Mówiąc to samo innym językiem, jest to mowa nienawiści, której celem jest wywołanie waśni na tle etniczno ? religijnym.
Skoro pan J. wyraża solidarność z Olgą Tokarczuk to trzeba go omijać z daleka. A dlaczego? Trzeba jego wypociny analizować i ludziom uzmysławiać kto zacz i do czego zmierza.

-Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
-Po ich owocach poznacie ich. Czy zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi?
-Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.
-Nie może dobre drzewo wydawać złych owoców ani złe drzewo wydawać dobrych owoców.
-Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień.
-Tak więc po ich owocach poznacie ich.
Ewangelia według św. Mateusza 7:15-20
Gulasz Juliusz Zeżarł27.07.2022, 19:37
@Janosik
Nie żebym bronił tegoapana,ale sugeruję "nie idź tą drogą" wyznaczoną przez niego. To, że nie przeczytaleś książki (pewnie żadnej) Tokarczuk, w żaden sposob nie zbliża cię do Stanislawa Lema, tak jak tenapan od pisaniny nie staje się ani trochę panią Tokarczuk
tarżanin nowy27.07.2022, 17:55
Cieszę się bardzo, że autor tych pseudo-felietonów to BYŁY samorządowiec. Strach pomyśleć ile szkód by narobił gdyby był obecnym samorządowcem. Potencjał do tego ma wręcz nieograniczony.
A Redakcji szczerze się dziwię, że wciąż te rzygowiny słowne publikuje.
Janosik27.07.2022, 14:23
Taki ten nowy Mamoń, jak Tokarczuk noblistka.
Zresztą sam mistrz Lem tak pisał o niej: 'Czytałem niedawno książkę Tokarczuk o ?Lalce?. To jest nie tylko mowa trawa, ale również dowód na to, że autorka studiowała psychologię w ubiegłych wiekach. (?) Książka tak zirytowała mnie, że więcej niż połowy nie uczytałem. Nie wykluczam, że na ostatnich stronach mogły się w niej znaleźć jakieś mądrości, ale wątpię, bo to jest dobre dla dziesięcioletnich dzieci, ale nie dla mnie.'
Co do naszego nowego Mamonia... Pewnie kręcili scenę, jak Mamoń skacze do Wisły, tylko zapomnieli, że wyschła.
oli27.07.2022, 14:10
@ drodzy czytelnicy,inteligenci i idioci.....wreszcie samokrytyka.Jedno i drugie odnosi się do Pana.
Baba27.07.2022, 13:55
Gulasz Julek zjadł to teraz trzeba zjeśc Jachymiaka. No pewnie, co się będzie wymądrzał.
Gulasz Juliusz Zeżarł27.07.2022, 13:15
Siedzi dwóch gości w celi.
Ile dostałeś? 25 lat.
A ty? Też 25 lat..
Ty za co? Za teściową.
Za teściową? Co się stało?
Zatłukłem ją młotkiem.
A ty za co? Ja za kurę.
25 lat za kurę?!!
Tak, wygrzebała w ogródku teściową.

Być może tegopana pozbawili prawa wykonywania zawodu "za felietony"
Ale jakoś czuję, że pod felietonami była zagrzebana NIEWYGODNA DLA TEGOPANA PRAWDA.
Osiol27.07.2022, 11:16
Technika terroru w małym mieście.
rządzi klika ze mieścina mała to dzieci resortowe pozenione między sobą i stąd te salon de....
A że rodziców (towarzyszy) system rozpieszczał a dzieci,, musialy''skończyć jakiś,, hogwart''to i dziś rządzą(rewelacyjne efekty dla satyryków)
I zostaje kasta wyrobników całkiem niekiedy bystrych ale się boją kiepskie wypłaty żadnych dużych awansów (to zarezerwowane dla hogwartu ) jeszcze połowa na kredycie i do jego końca na smyczy(nawet boją się komentarza tu zamieścić najwyżej pozytywny mogą he he jak u Barei w szafie hehe )
Wadą mieściny jest brak kilku dużych zakładów pracy więc budżetówka tu rzadzi to (wierni obecnej władzy po hogwarcie dyr)
No niech któryś urzędnik im podlegly zacznie pisać, iść w proteście, zapisać lub tworzyć nową partie to resortowe w panice....

Często w takich mieścinach widać że dla bogatych i swoich jest,, prawo''a dla leszczy tylko kodeks karny za to samo...
(no a w której grupie dożyjesz ty i twoje potomstwo swoich dni)
korektor27.07.2022, 10:09
To ciekawa i szczera samoocena że idioci są czytelnikami tych tekstów.
STAŚ27.07.2022, 09:45
Tak, moda poszła do przodu, i nic nie jest jak kiedyś !
może być27.07.2022, 09:41
koszulka brudna ale ząbki dobrze zrobione ;)
wc27.07.2022, 09:36
Kto panu robił licowki i ile kosztowały?
Marko Polo27.07.2022, 09:18
Pasują Panu te paski :D
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl