30.07.2022, 11:41 | czytano: 4318

Mimo obaw Festyn Białczański odbędzie się

Choć była obawa, że największa plenerowa impreza w tej okolicy nie dojdzie do skutku wskutek sporu dzierżawców, organizatorzy poinformowali jednak, że XXV Festyn Białczański odbędzie się. Gwiazdami koncertów w Białce Tatrzańskiej będą Łydka Grubasa i Varius Manx.
Na początku lipca Kotelnica Białczańska poinformowała o zamknięciu kolei nr 4, która zimą wywozi większość narciarzy na górę. Wstrzymano też przygotowania do Festynu Białczańskiego. Wszystko przez brak porozumienia z właścicielami kilku działek.
7 lipca pisaliśmy: "Oficjalnie nikt z przedstawicieli spółki nie chce się wypowiedzieć. Jak ustaliliśmy, chodzi o brak porozumienia z właścicielami kilku kluczowych działek, na których stoi kolej nr 4 i znajdujących się pod głównym parkingiem. Bez porozumienia główna kolejka nie może funkcjonować, jest też problem z organizacją dużych imprez na parkingu. Stąd decyzja o unieruchomieniu kolei i wstrzymanie przygotowań do Festynu Białczańskiego (6 i 7 sierpnia), którego gwiazdami mają być Łydka Grubasa i Varius Manx".

Choć oficjalnego komunikatu spółki w tej sprawie już nie było, wydaje się, że jakieś porozumienie zawarto. Pozwala ono z pewnością na organizację sztandarowej dorocznej imprezy, czyli Festynu Białczańskiego, który wraca po przerwie spowodowanej pandemią.

Jak informują organizatorzy, przez trzy dni - 5-7 - sierpnia pod szczytem Kotelnicy wiele się będzie działo. "Będzie więc zabawa w pianie, będą wybory Cepra i Ceperki, a także Harnasia Roku, będą występy zespołów regionalnych oraz zaproszonych gwiazd. W piątek zagra Roman Boski Drużyna Mistrzów oraz Paweł "Biba" Binkiewicz, sobotę zagra Łydka Grubasa, a w niedzielę Varius Manx. Wstęp na imprezy bezpłatny".

r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl