01.08.2022, 10:23 | czytano: 8857

Trzy nowe linie autobusowe do Nowego Targu

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24
Rada Powiatu Nowotarskiego wyraziła zgodę na zawarcie umów na uruchomienie trzech nowych linii autobusowych: Ciche - Nowy Targ, Podszkle - Nowy Targ oraz Maniowy - Nowy Targ.
Pierwsza kursować będzie na trasie Ciche - Ratułów - Czarny Dunajec - Stare Bystre - Ludźmierz - Nowy Targ, druga: Podszkle - Piekielnik - Załuczne - Odrowąż - Pieniążkowice - Wróblówka - Czarny Dunajec - Stare Bystre - Rogoźnik - Ludźmierz - Nowy Targ, a trzecia: Maniowy - Szlembark - Knurów - Łopuszna - Waksmund - Nowy Targ.
Powiat uzyskał dotację zna przewozy z Funduszu Autobusowego.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
wieśniak02.08.2022, 19:18
OK, włodarze wyobrażali sobie, że ich (wysokie raczej) zarobki są wprost proporcjonalne i zależne od ilości kawek które w ciągu dnia pracy wypiją, ale teraz przyszedł kryzys i to się wszystko maże, zapomnijmy im to, teraz trzeba im naprawdę ruszyć głową i naprawdę z sensem skonfigurować odjazdy/przyjazdy busów.
fbb101.08.2022, 21:27
Busy widma za pieniądze podatników.
wieśniak01.08.2022, 17:21
Linia Maniowy - Nowy Targ z pewnością odciąży kierunek z Nowego Targu na Szczawnicę. Jak powszechnie wiadomo, w Nowym Targu busy na Szczawnicę są przepełnione, a później od Maniów do Szczawnicy wiozą przysłowiowe powietrze. Tylko dlaczego trzeba było dopiero wielkiego kryzysu paliwowego żeby rada powiatu wreszcie ten podstawowy fakt odkryła i zaczęła działać? Dlaczego wcześniej o tym nie pomyślano żeby tak zrobić? Ale spoko, mój dziadek opowiadał mi że kiedyś za głębokiej komuny ledwo zdołał wsiąść do autobusu PKS do Szczawnicy, tak strasznie był on przepełniony po jakimś ważnym meczu hokejowym Podhala Nowy Targ, ale że od Ostrowska do Krościenka był jedynym pasażerem; połowa autobusu wysiadła w Waksmundzie a druga połowa w Ostrowsku, tak że za komuny było jeszcze gorzej. Tylko ja zawsze myślałem że tam w radzie powiatu się myśli, w swojej naiwności zawsze podejrzewałem radnych powiatowych że oni myślą o racjonalizacji komunikacji. Niestety, ta tutaj racjonalizacja bardziej wygląda mi na przypadek niż efekt starań o racjonalizację przewozów, tzn. po prostu zgłoszono takie trzy linie, po porostu sami busiarze racjonalnie pomyśleli, powiat został jedynie poproszony o wydanie odpowiedniej bumagi, bo powiat myśli o sobie że został stworzony li tylko do wydawania bumag. Jeśli się mylę to z góry przepraszam, ale w takim razie na co tyle lat czekano z tym rozwiązaniem?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl