08.08.2022, 22:20 | czytano: 7603

Walka życia Łukasza Brzeskiego z Poronina. Debiut w UFC

W nocy z soboty na niedzielę Łukasz Brzeski będzie walczył na gali UFC w hali Pechanga Arena w San Diego.
Pochodzący z Poronina wychowanek Nowotarskiego Klubu Sportów Walki zdobył kontrakt z największą federacją mma - Ultimate Fighting Championship (UFC) we wrześniu ubiegłego roku podczas gali Dana White Contander w Las Vegas, pokonując Dylana Pottera.,
Ultimate Fighting Championship to założona w 1993 roku organizacja mieszanych sztuk walki (MMA), w której pojedynki obywają się w ośmiokątnym ringu otoczonym siatką.

UFC produkuje kilkadziesiąt wydarzeń rocznie prezentowanych na żywo na największych arenach świata. Transmisje tych wydarzeń trafiają do 165 krajów, w 35 różnych językach przyciągając przez ekrany ponad miliard osób.Sobotnia walka będzie debiutem Brzeskiego w UFC, a jego przeciwnikiem będzie Słowak, mający na koncie 10 zwycięstw i jedną porażkę Martin Buday.

Ekipa z Nowego Targu nie bez trudu, ale dotarła już do San Diego. Jak relacjonowali w mediach społecznościowych, utknęli na ponad dobę na nowojorskim lotnisku. Aklimatyzują się i rozpoczynają treningi.


Za ocean wraz z Łukaszem wyruszył twórca NKSW Wojciech Hoły, trener od przygotowania motorycznego Karol Kruczek oraz trener MMA Kamil Zawarski.

- Wzajemnie się uzupełniamy i dbamy o to aby optymalnie wykorzystać ten czas, który został nam do walki - mówi Wojciech Hoły. - Przy 9-godzinnej różnicy stref czasowych bardzo ważna jest aklimatyzacja - tym razem mogliśmy przyjechać kilka dni wcześniej, by przygotować się spokojnie. Było to możliwe dzięki wsparciu władz Miasta Nowy Targ - panu burmistrzowi Grzegorzowi Watysze i naczelnikom Katarzynie Put i Arkadiuszowi Szymczykowi oraz sponsorom: Firmie budowlanej NOWI z Limanowej w osobie pana Andrzeja Kedronia, Klubowi ADHD w osobie pana Zbigniewa Steskala i firma Ślimak Tynki pana Krzysztofa Ślimaka. Oczywiście podziękowania należą się też wszystkim tym, którzy wspierają nas na co dzień - dodaje Hoły i wymienia: Termy Gorący Potok, Firma "Rent a Car Bartłomiej Bukowski", Restauracja "Dziki Byk", Klub "Fitness Factory", Klub "Kropek Gym", Fabryka Reklamy, Studio 98 tatoo, Studio graficzne "Holy Studio" oraz kilka osób prywatnych, którzy pragną pozostać anonimowi.

wo/ zdj. z www.fb.com/nkswnt
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Puncher10.08.2022, 22:11
Wojtek tyle lat pracy trenerskiej i konkretne efekty. Jedziecie tam z nimi...
Ezechiel09.08.2022, 16:35
Bardzo fajny człowiek ten Łukasz a przede wszystkim skromny! Trzymam kciuki i życze spełnienia planów!
Kazik09.08.2022, 12:00
Żadne sukcesy. W Nowym Targu liczy się tylko hokej!
Hej hej Podhale! Już nie mogę sie doczekać :D
Janusz09.08.2022, 08:34
Trzymamy kciuki!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl