12.08.2022, 08:40 | czytano: 1808

Domy Pomocy Społecznej otrzymały środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

zdj. ilustracyjne - DPS w Zaskalu
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przekazało kolejne środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na wsparcie Domów Pomocy Społecznej. Małopolskie DPS-y w tym rozdaniu otrzymają blisko dwa miliony zł. Środki zostaną przeznaczone na zabezpieczenie placówek przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.
- Tylko w 2021 r. z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do małopolskich DPS-ów trafiło blisko 5,2 mln zł. W tym roku to już ponad 7,2 mln zł z przeznaczeniem m.in. na zakup środków ochrony osobistej, niezbędnego sprzętu i wyposażenia czy na zapewnienie kadry pracowniczej. Wszystko to po to, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania tych placówek i bezpieczeństwo ich podopiecznych. Statystyki „covidowe” pokazują, że sytuacja epidemiczna uległa zmianie. Jeszcze na początku lipca w małopolskich szpitalach przebywało ok. 50 pacjentów z COVID-19, zaś na początku sierpnia ta liczba przekraczała już 200 i rośnie nadal, obecnie wynosząc ponad 250. Zmieniła się też sytuacja w DPS-ach. Według ostatniego raportu, w 8 DPS-ach potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 24 mieszkańców. Trzymamy rękę na pulsie. Dlatego też przekazujemy kolejne środki rządowe na wzmocnienie zabezpieczenia domów pomocy społecznej przed ewentualnymi zakażeniami – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Środki zostały rozdzielone na poszczególne województwa z uwzględnieniem liczby mieszkańców i liczby pracowników zatrudnionych w Domach Pomocy Społecznej.

W powiecie nowotarskim na wsparcie DPS-ów przeznaczono blisko 42 tys. zł, w tatrzańskim - ponad 38 tysięcy.

opr. s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Osiol12.08.2022, 12:43
Obozy przejściowe???jak w kanadzie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl