19.08.2022, 12:28 | czytano: 949

Rabkoland zaprasza na XIX edycję Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

zdj. organizatora
RABKA-ZDRÓJ. W sobotę, zarówno młodsi, jak i starsi goście Parku Rozrywki Rabkoland będą mogli zmierzyć się w XIX edycji Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia.
Pierwsze zawody zorganizowano w 2003 r. Ówczesny zwycięzca wydmuchał balon o średnicy 20 cm, jednak rekordowy wynik ubiegłorocznej edycji był już o 6,1 cm wyższy. Jak widać, techniki dmuchania balonów są stale doskonalone i pozwalają na coraz lepsze osiągnięcia.
Najbardziej zaprawieni w tej dyscyplinie wskazują, że optymalny czas żucia gumy wynosi około 10 minut, a przeżuwanie najlepiej zacząć tuż przed startem. Zawodnicy mają całkowitą dowolność w stosowaniu techniki żucia i dmuchania balona. Każdy pomiar dokonywany jest przez wykwalifikowanych sędziów, którzy używają specjalnych balonomierzy do mierzenia wyników.


Zwycięzcy, którzy znajdą się na podium, otrzymają nagrody pieniężne, dyplomy i puchary. Osobom, które zajmą miejsca od 4. do 10., zostaną z kolei wręczone nagrody rzeczowe. Aby wziąć udział w zawodach, należy w dniu Mistrzostw posiadać ważny bilet wstępu do Rabkolandu, a następnie dokonać bezpłatnego zapisu w biurze zawodów znajdującym się przy scenie głównej. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13:00-15:00, natomiast zapisy prowadzone będą między 10:00 a 12:30.

mat. pras., s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl