21.08.2022, 11:52 | czytano: 11641

Skutki ulewy w Ratułowie (film)

zdj. Marcin Szkodziński
"Przez naszą południową część Gminy przeszła nawałnica, która wyrządziła bardzo wiele szkód. Zalane domy, samochody, pola, podwórka i zerwane drogi – to bilans tego wydarzenia… Człowiek w starciu z żywiołem często okazuje się bezsilny. Obrazy przedstawiające zniszczenia mrożą krew w żyłach" - opisuje skutki sobotniej nawałnicy wójt gminy Czarny Dunajec - Marcin Ratułowski.
- Strumienie, które płynęły ulicami niosły ze sobą żwir, kamienie i muł. W wielu miejscach powierzchnia dróg jest uszkodzona. Trzeba włożyć dużo pracy i wysiłku, aby usunąć skutki ulewy. Dziękuję Strażakom za to, że kolejny raz stają na wysokości zadania i z oddaniem pełnią swoją misję. Działacie dla dobra ogółu porządkując drogi, wypompowując wodę z piwnic, naprawiając to, co w jednej chwili zostało zniszczone przez szalejący żywioł. Jestem wdzięczny za to co robicie. Niech Święty Florian ma Was zawsze w swojej opiece. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek! Dziękuję również ludziom dobrej woli, którzy pomagają w usuwaniu skutków powodzi - napisał wójt w mediach społecznościowych.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Krajan22.08.2022, 21:56
Jakis absurd pisać ze człowiek jest bezsilny,jeśli urzędnik jest nieudolny to już dawno nie powinno go być na stanowisku
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl