23.08.2022, 14:55 | czytano: 8445

Handlarze bronią w rękach policji

Fot. KPP Nowy Targ
Pięć osób usłyszało zarzuty handlu i posiadania broni oraz wytwarzania amunicji w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Targu.
W piątek policjanci z Krakowa i Nowego Targu zatrzymali na terenie województwa dolnośląskiego trzech mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji, handel bronią i wytwarzanie amunicji. Decyzją sądu jeden z zatrzymanych trafił do aresztu na trzy miesiące.
Sprawa ma związek z zatrzymaniem na terenie powiatu nowotarskiego, na początku lipca, dwóch mężczyzn, którzy posiadali cztery sztuki broni palnej długiej. - Sprawa okazała się rozwojowa i 19 sierpnia doszło do kolejnych zatrzymań - informuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Policjanci z Krakowa i Nowego Targu, tym razem na terenie Dolnego Śląska zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji, wytwarzanie amunicji i handel bronią. Dwóch z zatrzymanych to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, trzeci to mieszkaniec powiatu nowotarskiego.W wyniku przeszukania samochodu i pomieszczeń policjanci zabezpieczyli 8 jednostek broni palnej długiej i krótkiej, magazynki oraz ponad 2 tysiące sztuk amunicji różnego rodzaju. Ponadto zabezpieczono części konstrukcyjne broni palnej, przyrządy celownicze oraz proch do wytwarzania amunicji.

W niedzielę (21 sierpnia) wszyscy oni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Tu usłyszeli zarzuty dotyczące handlu bronią oraz posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za popełnione przestępstwo, grozi im kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat.


Wobec dwóch podejrzanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny, trzeci z zatrzymanych (z województwa dolnośląskiego), został tymczasowo aresztowany.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
komentarze
Patryk24.08.2022, 09:50
Poczekajcie aż się wojna skończy na ukrainie i broń trafi do polski a potem do turków w niemczech.
Nielubiebetonu24.08.2022, 01:41
Przecież grozi nam wojna, Rosja ma nas najechać, PiS wysłał całą broń na ukrainę i jeszcze zabiera ją tym, którzy za nią zapłacili z własnej kieszeni.

Kolejny wielki sukces policji, aresztowali kogoś kto pewnie sprzedał kilka pukawek czarnoprochowych, no i jeszcze śmiał posiadać sobie "przyrządy celownicze" którymi też można zabić sporo osób.
Gratulacje policja. Teraz już możecie zająć się tymi, którzy poprzez skandaliczne decyzje wymordowali (bo robili to świadomie) w ciągu kilkunastu miesięcy ok. 200 000 Polaków.
piotrek23.08.2022, 16:25
ale ten handlarz bronią od respiratorów się im wywinął ...
Osiol23.08.2022, 16:13
To nic przed tym co jeszcze z U przyjedzie
A ten obywatel z granatem na wieży ostatnio.... To polak?? a ci tutaj to polacy?? to pominieto ciekawe dlaczego
Wyrocznia23.08.2022, 16:07
No cóż, niewolnicy nie mogą legalnie posiadać broni.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl