26.08.2022, 14:34 | czytano: 5018

Oświadczenie właścicielki gruntów w Białce Tatrzańskiej: "Żaden rzekomy "konflikt" ze spółką Kotelnica Białczańska nie ma miejsca"

Fot. Czytelnik
W odpowiedzi na nasz artykuł pt. "Zaostrzył się konflikt pod Kotelnicą w Białce Tatrzańskiej" otrzymaliśmy oświadczenie właścicielki gruntu pod wyciągiem narciarskim, który został ogrodzony, a dostęp do niego ograniczony. Tłumaczy ona, dlaczego podjęła tak radykalne środki.
W artykule pisaliśmy, że wydawało się, że spór z dzierżawcami terenów położonych pod Kotelnicą ucichł, ale okazuje się, że tymczasowo. Dziś właściciele części działek pod głównym parkingiem i wyciągiem narciarskim, ogrodzili swój teren. Więcej: kliknij TUTAJ
Oto odpowiedź właścicielki gruntu:

Oświadczenie

W nawiązaniu do artykułu opublikowanego w dniu 22.08.2022 na portalu https://podhale24.pl w związku z utworzeniem blokady na prywatnej działce jako właścicielka gruntu, chciałabym poinformować, iż łączenie tej sprawy z zamknięciem kolei krzesełkowej nr IV jest zupełnie bezpodstawne, a żaden rzekomy “konflikt” ze spółką Kotelnica Białczańska nie ma miejsca.

Ograniczenie przejazdu przez moje grunty jest spowodowane nagminnym naruszeniem mojej własności przez pojazdy budowy, pracujące na pobliskiej rozbudowie kompleksu hotelowego. Powodem takiej postawy są ciągłe szkody, które powstają na moich gruntach w związku z przejazdem ciężkich pojazdów budowy, a inwestor, który realizuje inwestycję, nie przejawia chęci do rozwiązania problemu z nielegalnym wykorzystywaniem mojej własności".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
....28.08.2022, 08:21
@ baca. Myślisz, że tylko w Białce są turyści? Jest ich pełno nawet w małych, oddalonych od Białki miejscowościach. To już nie te czasy co kiedyś. Rozejrzyj się i popytaj ludzi, to sam się przekonasz.
Mojżesz28.08.2022, 07:55
Do Miejscowa: Z tego co wywnioskowałem z artykułu to ciężki sprzęt był powodem blokady, a to że pani nie przeszła było skutkiem działań (a raczej ich braku) ze strony właścicieli bani w sprawie porozumienia się z właścicielami gruntów,no ale jak szła pani z DWÓJKĄ dzieci to wydaje mi się że blokada powinna się rozstąpić niczym Morze Czerwone. A może była pani ciężkim sprzętem w głębszym tego słowa znaczeniu?

Do Baca: Jeśli faktycznie ktoś tutaj sra do własnego gniazda to raczej właściciele termy, jeśli nie mają honoru porozumieć się z właścicielami gruntów z których bezprawnie korzystają.
Jednocześnie z artykułu wynika jasno że pani nie blokuje wyciągu kotelnicy który jest głównym powodem przyjazdu ludzi do białki (nie termy). Ale skoro nie potrafisz wyciągnąć wniosków z krótkiego artykułu to faktycznie pasienie owiec wydaje się dla Ciebie odpowiednim miejscem.
Białka28.08.2022, 07:45
Baca czyli uważasz, że mają oddawać dalej swoje grunty za darmo na przejazd i pod parking dla klientów Bani? I może jeszcze całować ich po stopach? Oddaj ty swoje działki za darmo innym. Jak się chce korzystać z czyjejś działki to wypada najpierw zapytać właściciela. Od kilku lat już tak korzystają. No tak, bardzo ?biedna? jest ta Bania, niech właściciele działek na parkingu oddadzą je za darmo do jej dyspozycji, żeby mogła zrobić kolejny płatny parking dla swoich klientów. Nie bądź śmieszny Baca.
Baca27.08.2022, 22:35
Taka Zła ta bania a kto by spał w waszych pensjonatach gdyby nie terma i stoki? Dalej byście owce paśli. Myślcie ludzie bo sracie do własnego gniazda.
Miejscowa27.08.2022, 22:33
A to ciekawe, szlam ostatnio na spacer z dwójka dzieci i Pani mnie nie przepuściła. Nie miałam ze sobą ciężkiego sprzętu ;)
zboku27.08.2022, 19:30
Dlaczego dzierżawcy jeszcze się nie zorganizowali i nie negocjują umów grupowo. Takie zrzeszenie miałoby dużo lepsza kartę przetargową niż pojedynczy dzierżawcy. Pojedynczego dzierżawcę zawsze można zastraszyć, zahukać, napleść dyrdymałów, naopowiadać bajek z niezrozumiałymi terminami ekonomicznymi. Zrzeszenie powinno wynająć adwokata czy negocjatora i wynegocjować uczciwe stawki. Te wkłady udziałowców już dawno się pozwracały stukrotnie. Tylko dzierżawcy dostają grosze a bez ich gruntów to ci kapitaliści mogą swoimi udziałami tyłki podcierać.
Już dawno powinno dojść do takiego porozumienia. Przecież chodzi o duże pieniądze dla dzierżawców.
łysa polana27.08.2022, 12:08
Proponuję żeby wszelkiego rodzaju ładunki przewozić osobowkami...
Bialcon26.08.2022, 22:29
Nie tylko SKR , a termy na parafialnym i klaniajcie się

Nie tylko SKR,a termy przecież są
na parafialnym polu
Mieszkaniec26.08.2022, 16:21
No przecież już wszystko jasne. Jak chodzi o banie to was popieram. Trzeba się im nie dać. Oni twierdzą ze bialczanie ich powinny po stopach całować za termę, a ja się pytam co się stało z dawnym SKR-em ?
Kaśka26.08.2022, 15:30
kobieto walcz, tej bogatej rodzinie sie już kompletnie poprzewracało w głowach
bert26.08.2022, 15:25
bania i wszystko jasne
po nowoczesnemu26.08.2022, 14:50
Konfliktu nie ma ale są negocjacje biznesowe.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl