27.08.2022, 20:39 | czytano: 3463

Spiskie melodie nad Rzepiskami z Tatrami w tle

Fot. Robert Miśkowiec
Nie tylko niezwykłą muzykę, ale też wyjątkową scenerię miał sobotni koncert "Spiskie melodie" w Rzepiskach.
Koncert zorganizowano za Ośrodkiem Rekolekcyjno-Wypoczynkowym „Stajenka” na Potoku Grocholowym. Drewniana scena stanęła na tle panoramy Tatr, dodając koncertowi niezwykłego klimatu.
W ramach „Spiskich melodii” odbyły się dwa koncerty: "Siła korzeni" oraz "Inspiracje". W ich trakcie zaprezentowane zostały twórcze interpretacje starych melodii i pieśni ludowych polskich obszarów Spisza oraz nowe kompozycje inspirowane spiskimi motywami muzycznymi. Usłyszeć można było tradycyjną muzykę ludową oraz muzykę współczesną inspirowaną folklorem - jazz czy elektronikę.

Wystąpili artyści działający na terenie Spisza, Podhala i Beskidu Żywieckiego oraz muzycy na co dzień nie związani z muzyką regionalną.

Organizatorem koncertu był Stefan Błaszczyński, flecista, członek zespołu Brathanki i kabaretu Loch Camelot, założyciel i dyrektor Piwnicy św. Norberta w Krakowie.Organizatorzy, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ala27.08.2022, 23:43
A rzepiscany to się wstydzom ze są ze spisa i niektórzy ubierają się w strój górali podhalańskich. A śpisz to bardzo ładny region.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl