28.08.2022, 18:24 | czytano: 1923

Skażenie wody w Niedzicy. Wyniki badań kolejnych próbek - znane będą w poniedziałek

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
Od kilku dni mieszkańcy Niedzicy pozbawieni są wody pitnej z kranów. Ostatnie badanie wykazało już brak bakterii grupy Coli oraz enterokoków w każdym z punktów poboru, jednak - jak informuje Urząd Gminy - "do czasu uzyskania decyzji Sanepidu, woda w dalszym ciągi nie nadaje się do spożycia".
W związku z awarią sieci wodociągowej w Niedzicy wykonano we wtorek 24 sierpnia kolejne badania wody w pięciu punktach:
- nowym zbiorniku „Nad Taborem”, z którego zasilamy Niedzicę-Zamek;
- starym zbiorniku „Nad Taborem”, który zasila Os. Pod Taborem i zbiorniki kontaktowe „Pod Taborem”;
- remizie OSP w Niedzicy – Zamek;
- zbiorniku kontaktowym „Pod Taborem” lewym;
- zbiorniku kontaktowym „Pod Taborem” prawym, z których zasilana jest sieć na ul. Kanada, 3-Maja w Niedzicy.
Wstępne wyniki wykazały brak zanieczyszczeń. Pełne wyniki badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych mają być opublikowane w poniedziałek 29 sierpnia i wtedy Sanepid wyda decyzję, czy woda już nadaje się do spożycia.

Urząd Gminy w Łapszach Niżnych prosi mieszkańców ul. Kanada i ul. 3-go Maja o "obowiązkowe wypłukanie instalacji wodociągowej w swoich domach zarówno wody ciepłej jak i zimnej, polegającej na spuszczeniu ok 2 m3 wody."

Zespół Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Łapsze Niżne przypomina, że dostępne są punkty czerpalne wody pitnej, które na bieżąco będą uzupełniane.

Są to:
- Niedzica Zamek– obok Ośrodka Wczasowego WDW,
- Niedzica Zamek – Plac Zamkowy,
- Niedzica-ul. Kanada 38 Hotel Pieniny,
- Niedzica ul. Kanada obok nr 35,
- Niedzica ul. 3 Maja 1.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ech...30.08.2022, 11:48
Ej tam nie tyle się wstydzą co może brak im odwagi żeby przyznać się do porażki jakiego to Spisoki wójta sobie wybrały! Każdy cokolwiek w tym temacie zorientowany doskonale wie o co tu biega! Niedzica zadecydowała poniekąd o wyborze takiego wójta to teraz ma to wszystko na własne życzenie! Co będzie dalej z tym wszystkim w gminie czas pokaże?
pamięć pozostaje29.08.2022, 13:31
Ten człowiek na wójta się nie nadawał i nie nadaje i nadawał niestety nie będzie! Nie ta szkoła!!!! Pomyślałem i powiem Spisoki dobrze wiedzą kto tak naprawdę popierał i to tak usilnie tego nieudacznika tylko wstydzą się przyznać! Na czyich plecach wjechał do gminy! Spisoki to jednak płochliwy naród skłócony a do tego przewrotny widać to po radnych ! Ja go też nie wybierałem i mam czyste sumienie! Dobrze że to zostało nagłośnione przez redakcje bo kto wie ile jeszcze... byśmy pili to g****! Jeśli to ma być reprezentacyjny wójt.... to ja śmiało mogę być nawet biskupem.
pomyśl zanim coś chlapniesz29.08.2022, 07:50
Kolejny kierownik w gminie do wymiany i może i wójta wymienią na bardziej kumatego? Do reprezentacji to wójt w gminie spisokom nie jest potrzebny, ale do ciężkiej roboty organizacyjnej i merytorycznej? "ja wam wójta nie wybierałem" - sami musicie z tym zrobić porządek, swoimi ręcami .Do roboty !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl