08.09.2022, 11:22 | czytano: 4763

Więcej kamer, więcej światła w Nowym Targu. "Do cienia uciekają ci, co chcą nabroić"

Płonący kosz przy ul. Sikorskiego/ zdj. Czytelnik Podhale24
NOWY TARG. Niedawno pisaliśmy o zniszczeniach dokonanych na torze rowerowym przy ulicy Sikorskiego. Kilka dni później w rejonie pump-tracka spłonął kosz.
W trakcie poniedziałkowej sesji Rady Miasta, radna Ewa Pawlikowska zapytała burmistrza, czy wobec wzrostu cen energii elektrycznej, przewiduje się w Mieście czasowe wyłączenia oświetlenia ulicznego. Burmistrz odparł, że oświetlenie dróg i przestrzeni publicznej to kwestia bezpieczeństwa, dlatego "nie przewiduje konieczności wyłączania latarni".
- Mamy z dostawcą prądu podpisaną umowę do połowy roku przyszłego. Jeśli firma nie zerwie umowy - a to już kiedyś miało miejsce - i dotrzyma warunków, to nie widzę problemu. Na ten moment takiej przymiarki, żeby wyłączyć oświetlenie nie było, aczkolwiek jeżeli ceny będą nadal tak rosły, to będziemy musieli wspólnie (z radnymi - przyp. red.) zdecydować, w których rejonach możliwe będzie wprowadzenie ograniczeń w oświetleniu terenu - powiedział Grzegorz Watycha.

Burmistrz zaapelował do szkół o pamiętanie o oszczędności, nie włączaniu na przykład jakieś ekstra iluminacji.

Wracając do światła w miejscach publicznych, samorządowiec dodał: - Rejony, które nie są dostatecznie doświetlone niestety są wybierane przez wandali i tak mieliśmy na pump-traku, gdzie teren jest słabiej oświetlony - chodziło o to, żeby użytkowanie tor rowerowego było w godzinach dziennych. Ale do tego cienia uciekają ci, co chcą nabroić i niestety dopuszczono się już zniszczeń - mówił burmistrz przypominając opisywany przez magistrat w mediach społecznościowych przypadek nagrania przez monitoring sprawców dewastacji obiektu. Teraz znów na torze rowerowym doszło do chuligańskiego wybryku.

Przy okazji informacji o zainwestowaniu ponad 96 tysięcy zł w modernizację i rozbudowę monitoringu na Rynku, burmistrz dodał, że "nowe kamery działają, jakość obrazu jest znacząco lepsza od tego, co było poprzednio i są pierwsze efekty skuteczności monitoringu". W tym przypadku chodziło o "odzyskanie wianka" z konstrukcji kwiatowej na głównym placu w Mieście.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mądry11.09.2022, 12:09
zero prywatności niedługo będzie smutne ale prawdziwe technika nas zgubi już lepiej było jak nic nie było telefonów internetu tęsknię za tymi czasami świat idzie w złym kierunku
Zuzia09.09.2022, 08:06
Bo wianek jest najważniejszy
avivat08.09.2022, 18:52
"Burmistrz zaapelował do szkół o pamiętanie o oszczędności, nie włączaniu na przykład jakieś ekstra iluminacji." A jak panie burmistrzu ma się ten pański apel do oświetlenia świątecznego koło MCK niemalże do czerwca?
mementomori08.09.2022, 17:28
Po co kamery, skoro ludzie zamaskowani ?Jaka w tym logika ?Aby wyrzucić pieniądze podatników w błoto aby pokazać że się nic nie liczą trudy Polaków?
Stachu08.09.2022, 14:04
Najlepiej kamery z wykrywaniem twarzy na każdej ulicy, później zakaz używania zasłon w oknach. Przecież tylko przestępcy mają coś do ukrycia!

Macie efekty durnych haseł typu "Róbta co chceta".
ulla08.09.2022, 13:43
pobicia na osiedlach , dewastacje elewacji domów , bloków to zero w porównaniu do" wianka"
fbb108.09.2022, 11:25
Niech żyje Wielki Brat !

W smutnych czasach żyjemy !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl