10.09.2022, 13:33 | czytano: 1240

Zielona rewitalizacja Zakopanego i modernizacja stadionu sportowego

Fot. UMWM
Władze Samorządu Województwa Małopolskiego podpisały umowę na rewitalizację Górnej Równi Krupowej oraz kompleksową modernizację stadionu miejskiego przy ulicy Orkana w Zakopanem.
Projekt, który łącznie pochłonie ponad 23 mln złotych uzyskał dofinansowanie z funduszy europejskich oraz środków własnych województwa w wysokości przekraczającej 13 mln złotych.
Dokument gwarantujący finansowanie oby projektów uroczyście przekazali marszałek Witold Kozłowski oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Piczura.

Górna Rówień Krupowa

W Zakopanem to część unikalnych, niezabudowanych terenów zielonych w samym centrum miasta. Bardzo często porównywana jest ona z krakowskimi błoniami bowiem posiada podobny rekreacyjno-wypoczynkowy charakter, z którego korzystają zarówno stali mieszkańcy jak i turyści. Obecnie ta część równi Krupowej doczeka się wreszcie niezbędnej, oczekiwanej od lat rewitalizacji.

To dla mnie zaszczyt, że mogę przekazać umowę na rewitalizację tej części Zakopanego, bo to dla mnie wyjątkowo ważny region. Od samego początku kadencji podkreślałem, że cała Małopolska jest dla mnie równie ważna i zasługuje na naszą uwagę. Inwestycje w Zakopanem, o których dzisiaj mówimy to rekreacja i sport, z której będą korzystać nie tylko mieszkańcy regionu, ale i wypoczywający pod Tatrami turyści. Dzięki przekazanym środkom zostanie również całkowicie zmodernizowany stadion sportowy, z którego skorzystają dzieci, młodzież i kluby sportowe - podkreślał marszałek Witold Kozłowski

Dzięki przekazanym środkom finansowym przez władze samorządu Małopolski oraz wkładowi własnemu miasta Zakopane zostaną przebudowane chodniki, powstaną ścieżki rowerowe, bike-stopy, plac zabaw, siłownia plenerowa, workout street (plac treningu ulicznego), zostanie zmodernizowane oświetlenie oraz powstanie nowy system monitoringu. Ta część Równi Krupowej zostanie również przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz dostosowana do dużych imprez plenerowych, które się tam cyklicznie odbywają zarówno dla mieszkańców jak i turystów.
Miejski Stadion Sportowy w Zakopanem

To druga, duża i ważna dla stolicy Tatr inwestycja. Obiekt sportowy zlokalizowany w samym centrum miasta, nieopodal Krupówek od dawna wymagał generalnego remontu. Teraz dzięki dofinansowaniu zostanie zrealizowana budowa boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Powstaną także zupełnie nowe trybuny. W planach jest również wykonanie dwóch bieżni, rzutni do kuli, skoczni w dal z możliwością trójskoku, skoczni wzwyż i skoczni o tyczce. Zakopiański stadion przy ulicy Orkana zyska również parkingi oraz niezbędne ogrodzenie. Z obiektu korzystać będą uczniowie zakopiańskich szkół oraz kluby sportowe, które od dawna czekają na tak nowoczesny obiekt.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Yayco11.09.2022, 13:37
Pan Kozłowski chcę być senatorem sądeckim z Podhala !
Zachodzi pytanie - 1.czy to kampania wyborcza ?
2.za jakie pieniądze ta kampania ?
3. Czy tworzenie w wybranych miastach agend Urzędu Marszałkowskiego też jest kampanią do senatu ?
jeszcze Zakopiańczyk11.09.2022, 12:21
@Zakopiańczyk, "To jakiś kiepski żart?"

Nie... To korzystanie z bierności mieszkańców i wyborców! Nikt się nie odzywa, nikt nie protestuje, nikt nie kontroluje, nikt nie zadaje pytań... To czym mają się przejmować włodarze. Widać robią dobrze... sobie.
Zakopiańczyk11.09.2022, 10:50
To jakiś kiepski żart? Dopiero co skończyli remont ścieżek na Górnej Równi Krupowej, parę miesięcy temu oddali do użytku plac zabaw połączony z siłownią na świeżym powietrzu tuż przy Instytucie Meteo, z którego nota bene korzystają tłumnie...ukraińcy. I co teraz? To wszystko do remontu? Będą zrywać dopiero co położone chodniki i trasy rowerowe? Ktoś robi sobie kampanię wyborczą w tak idiotyczny sposób? Uważam, że cała sprawa nadaje się do zbadania przez organy kontrolne pod kątem rażącej niegospodarności.
dobra rada11.09.2022, 07:22
"Zrewitalizujcie" sobie głowy.
żal serce ściska10.09.2022, 21:18
Dorula burmistrz- obudź się, albo zmień doradców!!! Zamiast wydawać ogromne pieniądze na bzdurne inwestycje bierz się chłopie za konieczne inwestycje? Taką pierwszą i najważniejszą wynikająca z pilnej potrzeby miasta jest obwodnica!!!Wystarczy popatrzyć na miasto w weekendy, wakacje jak całekwalkady samochodów walą w obie strony przez środek miasta , rozjeżdżają ulice w centrum Zakopanego , a ty chcesz budować stadiony , tylko nie wiadomo dla kogo- jeden na COS-ie stoi pusty, jest takie wrażenie ,że kompletnie niewykorzystany..!Tony spalin , zakurzone elewacje budynków drewnianych w starym Zakopanem! A tyle obietnic składałeś mieszkańcom , prawie tyle ile kłamca Tusk!!!
sprawiedliwy???10.09.2022, 16:57
Urząd Marszałkowski to chyba już całkowicie oderwany od rzeczywistości tyle milionów tylko dla wybranych Gmin? A ta reszta gmin gdzie to już nie są turystyczne gminy? Ciekawa ta sprawiedliwość społeczna z punktu widzenia Marszałka! Jednym gąskę drugim jajo trzecim wiadomo co dają oj ciekawy ten podział oj ciekawy! Czy to może jest już kiełbaska wyborcza?
Osiol10.09.2022, 16:23
A kasa to pożyczka czy dodruk chociaż jedno i drugie rujnuje podatnikow?
Ławeczki oczywiście typ,, krakowski''110tys sztuka no że dwie instalacje z ławka po57tys też będą atrakcją razem z tablica inf o cenie rozejdzie się to w zdjęciach po świecie....
Zakofuks10.09.2022, 15:26
Stadion miejski na ul. Orkana w Zakopanem ma doczekać się remontu. Obiekt po remoncie ma posiadać:
- boisko o wymiarach 90 x 45 m
- czterotorową bieżnię o długości 330 m
- skocznię w dal i w zwyż
- zaplecze socjalne dla sportowców i sędziów
Sprint to bieg na krótkich dystansach: 60 metrów (hala), 100 metrów, 200 metrów, 400 metrów, sztafety 4 × 100 metrów i 4 × 400 metrów. Jak to się ma odbywać na bieżni 330 m ????? Tylko na Podhalu :)!!!!
piotrek10.09.2022, 14:27
a ten ... to rozliczył się już z tego sprzedanego drewna firmie z okolic żywca ?
wkurzony10.09.2022, 14:05
Stop betonowaniu i wyrzucaniu kasy w beton. Dajcie ludziom żyć i nie zadłużajcie ich na pokolenia. Zostawcie w spokoju tereny zielone bo po każdej rewitalizacji dorodne drzewa idą do pieca, betonuje się łąki i wydaje miliony na ławeczki lub nowozelandzką trawę. To wszystko służy jedynie przekupnym urzędnikom i biznesmenom zarabiającym na lukratywnych przetargach. Górne równie dopiero były "rewitalizowane" są nowe uliczki, ławeczki, latarnie, bajkstopy, plac zabaw i siłownia. Przy okazji wycięto kilka dorodnych drzew bo zagrażały nowo powstałej infrastrukturze i ludziom. Toalety budowane w ramach akcji "rewitalizacja" za kilka, kilkanaście milionów nadal stoją zamknięte i nie można z nich korzystać. Nawet nie chcę widzieć jak będzie wyglądał stadion na Orkana i jakie będą roczne koszty utrzymania molocha i pociotków zasiadających w zarządzie. Jesteście największymi szkodnikami tej ziemi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl