19.09.2022, 10:42 | czytano: 2841

Korek na światłach w Skomielnej Białej

Fot. Czytelnik
ZAKOPIANKA. Trwają powroty turystów z weekendu pod Tatrami.
Kierowcy wracający zakopianką do Krakowa muszą uzbroić się w cierpliwość. W kilku miejscach tworzą się zatory drogowe. Korki można spotkać m.in. w Szaflarach, na wyjeździe z Nowego Targu do świateł w Klikuszowej, a także na wiadukcie w Skomielnej Białej. Stąd sznur samochodów ciągnie się aż do Naprawy. Jak donoszą nasi czytelnicy, zakorkowane jest skrzyżowanie w Skomielnej Białej. Kierowcy stoją nawet przy zielonym świetle.
r/
Może Cię zainteresować
komentarze
z tąd20.09.2022, 18:21
Tak mi ciężko to napisać, chyba na głowę z dużej wysokości upadłem ale bez tortur przyznaje tylko w tej kwestii rację babie :).
Stary dziad20.09.2022, 08:32
W pełni popieram Babo!
Stara baba co zymbów ni ma19.09.2022, 11:39
Tak sobie myślę, że w obliczu narastających korków: na nowej i starej Zakopiance, w Rabce, Klikuszowej i Szaflarach, należy rozważyć dwie opcje. Jedna to przyśpieszenie otwarcia tunelu pod Luboniem Małym i pilne dokończenie dwupasmówki na odcinku Rdzawka-Nowy Targ. Druga to ogłoszenie iż Zakopane jest już przeżytkiem i pobyt w nim jest szkodliwy dla wizerunku osobistego, a najmodniejszym teraz miejscem jest okolica: Przekopu, Zalewu Wiślanego, Tolkmicka i Elbląga.
Dlaczego tak?
Ano dlatego, iż pęd owi do Zakopca nie uradzi nawet podwójna dwupasmówka, gdyż już nawet weekendy posezonowe powodują zatkanie całego ruchu kołowego na Podhalu.
No i dlatego, że Polska C, tak do dziś zaniedbana w porównaniu do góralszczyzny, powinna zaznać dobroci napływu dutków i innych z tym związanych wyzwań, i dobroci ze zwiększonego ruchu gospodarczo-turystycznego. I tyle.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl