19.09.2022, 17:00 | czytano: 3025

Rabka-Zdrój: miasto otwiera park na biznes

Bulwary nad Poniczanką. Fot. Piotr Kuczaj
Rabczańscy radni zgodzili się, żeby w Parku Zdrojowym powstały nowe punkty gastronomiczne. - Tu się nie ma czego obawiać. Proszę wybrać się do innych uzdrowisk, a ja po nich jeżdżę, to zobaczycie, ile tam jest kawiarni – mówił radny Robert Skipiała.
Rada Miejska w Rabce-Zdroju wyraziła zgodę na zmiany w planie zagospodarowania dla Parku Zdrojowego. Pozwolą one na otwarcie w nim m.in. restauracji czy kawiarni.
Radni są jednak podzieleni w tej sprawie, choć większość z nich, a także burmistrz Leszek Świder uważa, że park musi się otwierać na działalność gospodarczą, żeby się rozwijać i przyciągać turystów.

- Rabka robi się zapyziała i nie zrobimy niczego złego, jeśli pozwolimy miastu się rozwijać – powiedziała radna Małgorzata Hoim.

- Skoro mamy walczyć o tereny zielone, o Rabkę, jako uzdrowisko, to czy ważniejsza dla nas jest gastronomia na bulwarach, czy tereny spacerowe. Turystyczna Rabka czy uzdrowiskowa – pytała radna Aleksandra Koper.

- W innych gminach uzdrowiskowych w parkach takie tereny są zagospodarowywane. W w rabczański parku jest tylko jedna kawiarnia – mówi radny Paweł Rogowiec.
- Ludzie mówią mi, że na bulwarach nic nie ma. W parku mamy za mało lokali gastronomicznych. Turyści na to narzekają – wtórował mu radny Rafał Wójtowicz.

Wcześniej, przypomnijmy, rada miejska wydzierżawiła prywatnym przedsiębiorcom działki: pod cmentarzem, naprzeciwko kładki koło basenu na bulwarach nad Poniczanką oraz stare toalety przy ul. Orkana. W obu tych miejscach mają powstać lokale gastronomiczne.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kaska21.09.2022, 04:44
No właśnie.
Maciejowa zamknięta, basen zamknięty jedyna atrakcją dla dzieci jest Rabkoland ale co zimą ? Basen , wyciąg narciarski? Więcej atrakcji dla dzieci...
Przecież Rabka to miasto dzieci.....
Tado20.09.2022, 18:50
Witam
na otwierają kawiarni i cukierni wywindują ceny bo przecież prąd i ogrzewanie ,woda i ścieki idą do góry a potem będą utyskiwać że muszą likwidować firmy bo nie wydolą Chory kraj .
Michi20.09.2022, 07:31
W parku obecnie są 2 kawiarnie, dodatkowo jest przyczepa z piwem przy altanie/grzybku oraz malutka kawiarenka na bulwarach plus mobilny punkt z kawą.Plus lokale na obrzeżach parku. Czego więc jeszcze potrzeba? Park zdrojowy ma inne funkcje a jak ktoś chce się napić kawy i zjeść ciastko to dobrze mu zrobi krótki spacerek.
rozczarowany Leszkiem19.09.2022, 23:14
Włodarze miasta nie mają pojęcia o zarządzaniu miastem. To że powstaną punkty gastronomiczne nie przyciągnie turystów. Za brak atrakcji typu wyciągi, basen, imprezy itp. odpowiada miasto czyli rządzący którzy NIC NIE ROBIĄ !!!
rab19.09.2022, 20:15
Pani Koper,Rabka jest biedna więc musi dobrze kręcić głową aby wyjść na swoje.Traci wiele nawet przez taką radną,jaką jest Pani,biorąc pieniądze za darmo a nie uczestnicząc w sesjach.Niech Pani powie,jak ma się Pani obecność do rzetelności radnego,nie po to wybrano Panią aby wyborców olewać.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl