19.09.2022, 15:18 | czytano: 18365

Śmiertelny wypadek 15-letniego motocyklisty. Policja podała szczegóły

Fot. KPP Nowy Targ
W sobotnim wypadku zginął 15-latek z Rogoźnika. Jechał nieoświetlonym i niedopuszczonym do ruchu crossem, nie miał uprawnień - podała nowotarska policja.
W sobotę (17 września) doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego w Ludźmierzu., w którym ciężko ranny został 15-letni motocyklista. Niestety, pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować nastoletniego mieszkańca Rogoźnika.
Do wypadku doszło po zmierzchu na drodze wojewódzkiej nr 957, na nieoświetlonym odcinku o dopuszczalnej prędkości 90 km/h. Jak ustalono, kierujący samochodem osobowym marki Citroen jadąc w kierunku Nowego Targu, w miejscu dozwolonym wykonywał manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka nieoświetlonym motocyklem marki Suzuki. Crossem kierował 15-latek bez wymaganych uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Mężczyzna kierujący samochodem był trzeźwy.

Policjanci z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wykonali czynności procesowe. - Zabezpieczono ślady, ustalono świadków, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i zdjęcia. Pojazdy zostały zabezpieczone na strzeżonym parkingu. Na czas prowadzonych czynności droga była całkowicie zablokowana. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego będą wyjaśniane podczas prowadzonego przez nowotarskich policjantów postępowania - informuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jasiek30.09.2022, 11:10
Brak odpowiedzialności i wyobraźni rodziców. Nie okłamujemy się to na przyszłość będzie nauka by kolejne potomstwo lepiej pilnować
50 tka by mu wystarczyła24.09.2022, 16:24
Do Porządny obywatel z USA

Pisze wyraźnie ze ....,,zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka nieoświetlonym motocyklem .... wiec my bezmózgi sobie tego nie wymyśliliśmy .
Porządny obywatel22.09.2022, 01:27
Gratuluje wszystkim bezmózgą którzy piszą takie rzeczy o jego rodzicach ..
Módlcie się żeby was to nie spotkało a nie piszecie yakie głupoty ci rodzice to zapewne czytają pomyślcie jak się czują
Zamiast stać za sobą jako ludzie jako jeden naród wspierać się to tylko krytykujecie
To co oni przechodzą po stracie swojego dziecka to jest nie wyobrażalne do końca życia będą z tym walczyć
A chlopak był dobrym dzieckiem i motor miał zamontowane światło i wyprzedzający go widział bo się przyznał ale myślał że zdarzy więc on też nie jest bez winny
Chłopak był dosłownie roszarpany i porozrywany zamiast pisać głupoty
Wesprzyjcie jego bliskich a jeśli tego nie potraficie to pomódlcie się za jego bliskich rodziców itd bo to xo oni przeżywają teraz to jest najgorsze co może spotkać rodzica
Uwierzcie mi
Ps.o.h
Stary Motocyklista z wyboru bez Pasji21.09.2022, 09:19
Ciekawe czy na pogrzeb przyjadą oddać mu hołd motorzysci z pasją . Widziałem co się działo na pogrzebie *** bezmózgi tak gazowaly ze księdza nie było słychać świry jedne z pasja .
Grants20.09.2022, 09:50
Zginął z pasja jak to mówią motorzysci .Wieczne odpoczywanie . Dla rodziców siły od Boga.
Autor komentarza20.09.2022, 09:14
Sedesssss masz racje , ludzie szybko zapomnianja o tragedii , wczoraj widziałem jak 6-7 latek jechał przez jablonke główna droga na nie zarejestrowanym quadzie obok niego chyba ojciec na niezarejestrowanym crossie .... i z kogo dziecka maja brac przykład ?
......??. Tacy ludzie nie odpowiedzialni nie powinni mieć dzieci i tyle w temacie .
ole20.09.2022, 08:57
Sdssss - zgadzam się z Tobą!!! takie sytuacje to jest zawsze tragedia dla obu stron wypadku !! tragedia dla rodziny, bo stracili dziecko, ale to rodzice są odpowiedzialni za dzieci skoro je mają. czy ktoś pomyślał o kierowcy ? to dla niego również tragedia i trauma, każdy kto jest kierowcą niech się postawi na jego miejscu i każdy kto jest rodzicem niech się zastanowi jak można unikać takich tragedii
Sdssss19.09.2022, 23:59
@do a rower...
Zakończyć nagonkę na rodziców? Przecież to rodzice przejmują na siebie odpowiedzialność za dziecko do 18 lat, w niektórych przypadkach do 17 lat. 15 latek na krosie wieczorem, bez odblasków sam sobie tego sprzętu nie załatwił - dostał od rodziców. Głupkowaty wiek to fakt, ale po to są rodzice by piękny wiek z głupimi pomysłami pilnować. Szkoda każdego życia, tej tragedii można było uniknąć przez konsekwentne pilnowanie by pojazdem niedopuszczonym do ruchu po drodze nie jeździć. Kilka lat temu też w ratulowie dziecko wyjechało na drogę, efekt ten sam co powyżej i niczego nieszczęście innych ludzi nie uczy.
u.von p.19.09.2022, 22:16
wydawałoby się, że wychodzący czy wyjeżdżający na drogę, jest istotą rozumną i nie chce zginąć, ale założenie to nie zadziałało i z pewnością jeszcze mnóstwo razy nie zadziała.
Radek19.09.2022, 21:12
Ja mam KTM 250 i oryginalnie ma lampe z przodu i z tylu jak w salonie kupowałem to już była

nie ze zaraz ktoś napisze ze sobie sam przykręciłes to masz .
50 by mu wystarczyła19.09.2022, 20:04
Suzuki to konkretne maszyny , sam miałem takiego Cross 250 ale sprzedałem bo stwierdziłem ze jest to niebezpieczny sprzet . Za mocny poprostu ja wazę 105 kg a wiwijal mną jak szmatą.
A rower z komuni gdzie był wtedy?19.09.2022, 17:54
Światła w crossie? Zakończcie nagonkę na rodziców! Młody był w głupkowatym wieku i sam za to zapłacił i nie liczył się ze będą po nim płakać jak się zabije.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl