24.09.2022, 19:00 | czytano: 11452

Budowa obwodnicy Waksmund-Ostrowsko-Łopuszna z lotu ptaka (zdjęcia)

Fot. Maciej Gębacz
Na trasie przyszłej obwodnicy powstają dwa ronda - na skrzyżowaniu z drogą Nowa Białą - Łopuszna oraz na połączeniu nowo budowanej drogi z drogą wojewódzką przed Harklową.
Z lotu ptaka widać, że trasa obwodnicy jest już wytyczona i kończą się roboty ziemne, polegające na usypywaniu nasypu, po którym poprowadzi nowa droga wojewódzka. Kolejnym etapem będzie podbudowa, a potem asfalt. Na skrzyżowaniu z rodami przecinającymi obwodnicę powstają ronda.
Przypomnijmy, iż gotowy jest już pierwszy odcinek obwodnicy - od strony Nowego Targu do drogi powiatowej między Gronkowem a Ostrowskiem.

Drugi etap obwodnicy obejmuje budowę drogi od ronda między Gronkowem z Ostrowskiem do drogi wojewódzkiej w Harklowej (koło stacji paliw).

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Polonez Caro25.09.2022, 10:51
Dlaczego taka wąska ta droga? Na tych rondach będzie problem jak w Krościenku.
Duże zestawy aut z przyczepami nie "wyrobią się".
Budowlaniec25.09.2022, 10:42
Wszystko zależy od Studium i Planu czy będzie się można budować. Naprzykład w Maniowach wójt zlecił Studium które zakazuje budowy nad jeziorem. Wszystko zależy od władzy
Qwerty24.09.2022, 19:24
Tak w kwestii nazewnictwa "obwodnica", to jakaś kpina. Wartość okolicznych działek poszła kosmos w górę, bo nagle zrobił się do nich dojazd. To że jest to działka rolna, nic nie stoi na przeszkodzie by zamienić cześć na budowlaną. Na przestrzeni 20-30 lat powstanie nowe trójmiasto złożone w większości z domków na wynajem, wszakże widoki dalej będą piękne. I trzeba będzie kolejnej obwodnicy szukać :-)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl