25.09.2022, 12:58 | czytano: 2190

"Taddy" nie traci mocy

Tadeusz Błażusiak wrócił do ścigania się w AMA Endurocrossie, ale w wywiadzie udzielonym mediom przed drugą rundą eliminacji oznajmił, że całkowicie przerzuca się tylko na rywalizację na hali.
Wygrana w inauguracyjnych zawodach w Salt Lake City potwierdziła słuszność decyzji nowotarżanina, pięciokrotnego mistrza USA. Minione dwa lata były przeplatane kontuzjami ramion i nadgarstków, uniemożliwiającymi normalne funkcjonowanie, cóż zatem mówić o ściganiu na torze. Lata też robią swoje, za pół roku Tadzikowi stuknie „czterdziestka”! W tym wieku regeneracja przychodzi znacznie wolniej, ale dla naszego Mistrza nie ma mission impossibile…
„Taddy” to profesjonalista w każdym calu, zresztą bez tego nie byłoby sukcesów. Jeśli zdecydował się na konkretny wybór, wie co robi i na co go stać. Przygotowanie fizyczne i mentalne to jedno, a techniczne wypełnia resztę. W dużej mierze zależy to od mądrego i dobrego treningu. Trzeba wiedzieć, co można, a czego nie. To jest bardzo trudna sztuka, ale przy mądrym trenowaniu karierę można wydłużyć o kilka dobrych sezonów. „Taddy” właśnie to pokazuje…

Oczywiście, sukcesy w międzynarodowych zawodach są ważne, ale Błażusiakowi brakowało startów w Ameryce. Jest tam znany i szanowany, żeby nie powiedzieć, wręcz uwielbiany. Ale w Endurocrossie w USA w tym roku stawka jest bardzo mocna.

Poziom sportowy jest bardzo wysoki i są tam praktycznie wszyscy najlepsi w tej dyscyplinie.

Błażusiak jeździ cały czas na motocyklach GasGas 2022, co w Stanach (i nie tylko) przekłada się na niesamowity sukces marketingowy. Doszedł w swoich maszynach do perfekcyjnych ustawień a amerykańska ekipa tej marki świetnie sobie radzi.
Po drugiej, w sumie nienajgorszej rundzie w Oregon, od razu trzeba zabrać się za przygotowanie maszyny na Denver, które jest na dość sporej wysokości.

„Taddy” postara się, aby stracić jak najmniej mocy w górzystym Colorado… Całe górskie Podhale mu kibicuje!

Zebrał Jacek Sowa
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ziggi26.09.2022, 11:01
Niesamowite jest to , gdy cel jaki postawi sobie człowiek w życiu spełniaja się 100 procentach ale przy ciężkiej i ryzykownej pracy . Z całego serca gratuluję i życzę dalszych sukcesów . Słynne powiedzenie na poczatku kariery zawodniczej gdy się przedstawiałeś ziściło się " Tadeusz Błażusiak mistrz świata " .Pozdrawiam !
Jaca25.09.2022, 13:12
Prawdziwy Mistrz, dumą Podhala! Małe miasto w którym urodził się wielki człowiek.
Magdalena25.09.2022, 13:12
Powodzenia MISTRZU!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl