25.09.2022, 17:16 | czytano: 906

Zbliża się I Europejski Kongres Sportu i Turystyki (zapowiedź filmowa)

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 18-20 października w Zakopanem zgromadzi najważniejsze osoby w polskim i europejskim sporcie. Organizatorzy zapowiadają trzy dni wyjątkowych - innych niż dotychczas - sportowych emocji.
- Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w I Europejskim Kongresie Sportu i Turystyki. Cieszę się, że to właśnie w zimowej stolicy Polski spotkają się ludzie sportu z całej Europy. To właśnie w Zakopanem, w obecności zagranicznych gości, odbędą się spotkania i dyskusje panelowe istotne dla kierunków rozwoju europejskiego sportu i turystyki. Już w przyszłym roku w Małopolsce odbędą się III Igrzyska Europejskie. To historyczna szansa dla Małopolski, występującej w roli współgospodarza tego wydarzenia. Jestem przekonany, że debata z udziałem przedstawicieli wszystkich środowisk związanych ze sportem pozwoli wypracować pomysły i rozwiązania będące podstawą dalszych systemowych rozwiązań - zachęca marszałek Małopolski Witold Kozłowski.
W ciągu trzech dni działacze, trenerzy, zawodnicy, sportowe media, biznes, a przede wszystkim krajowi i europejscy decydenci spotkają się w jednym miejscu, by rozmawiać o wyzwaniach, jakie stają przed sportem w trzeciej dekadzie XXI wieku. W ramach I Europejskiego Kongresu Sportu odbędzie się osiem bloków tematycznych: "Rola sportu w czasie wojny", "Rekreacja i sport masowy", "Sport bez barier", "Turystyka po pandemii", "Sport zawodowy i pieniądze", "Innowacje w sporcie", "Jak zorganizować wielkie wydarzenie sportowe" oraz "Esport - sport przyszłości?".

Omawiana będzie także rola samorządu w finansowaniu sportu, jak obecnie samorządy wspierają rozwój sportu na poziomie lokalnym, strategie i działania oraz miejsce wsparcia sportu w budżetach samorządowych. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.kongres-sbn.pl

Współorganizatorem wydarzenia jest Województwo Małopolskie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
dyrdymały26.09.2022, 06:43
Zbliża się zima, brak prądu i siedzenie na du....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl