28.09.2022, 17:43 | czytano: 2378

Woda w Ostrowsku nie nadaje się do picia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu wydał komunikat dotyczący jakości wody z wodociągu publicznego w Ostrowsku. Na podstawie cząstkowych sprawozdań z badań wody z dnia 28 września br. wydano decyzję o "braku przydatności wody do spożycia z ww. wodociągu".
Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wody wykazały przekroczenia parametrów mikrobiologicznych i fizykochemicznych.
Inspektor sanitarny informuje, że woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowywania posiłków, nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych i prania, nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień. Może być wykorzystywana do celów sanitarnych tj. spłukiwania toalet.

"Administrator wodociągu został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia mieszkańców w wodę oraz kontynuacji działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań. Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie" - czytamy w komunikacie.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec29.09.2022, 11:54
jak do tej pory żadnego "zastępczego źródła zaopatrzenia" nie było !!!!
Jojo29.09.2022, 08:53
Pije ta wode juz dlugo bez gotowania, jak nie wiadomo o co chodzi to o kase. Tylkó czekac podwyzki
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl