30.09.2022, 15:28 | czytano: 3019

Powstają trzy musicale - twórcy szukają wykonawców na Podhalu

Twórca projektu i reżyser Sebastian Chmiel
Od poniedziałku 3 października przez trzy dni, na Podhalu trwać będą castingi, którą mają wyłonić ok. 240 osób, które wezmą udział w musicalach. Wyreżyseruje je Sebastian Chmiel - aktor, wokalista i pedagog, uczestnik i finalista telewizyjnych programów typu "Szansa na sukces", "X-Factor", czy "Idol."
To on jest pomysłodawcą nowego projektu. Powstać mają trzy przedstawienia muzyczne - po jednym w Nowym Targu, Zakopanem i Rabce. Ich robocze tytuły to "Zwycięzcy", "Klucze" oraz "Historia tańca". Premiery zaplanowano na połowe przyszłego roku.
Do obsady poszukiwane są osoby w wieku 10-26 lat z umiejętnością tańca, śpiewu, podstawami ruchu scenicznego. Castingi będą się odbywać od poniedziałku do środy - kolejno w Rabce-Zdroju w tamtejszym amfiteatrze, w Nowym Targu w Hotelu Ibis oraz w Grand Resort Limba w Poroninie. Próby zaczną się już w tym samym tygodniu.Zajęcia będą prowadzić aktorzy, wokaliści, choreografowie i tancerze. W projekcie bierze udział m. in. Iwona Loranc, Paulina Zięba, Piotr Kominek, Krzysztof Rospendek, czy Bolesław Bara - tancerz, choreograf, obecnie dyrektor MOK w Rabce-Zdroju.

- To będą spektakle o różnej tematyce. Będą dotyczyć spraw i problemów osób w każdym wieku: zagubienia, braku wiary w siebie, poszukiwania przyjaźni, miłości, szacunku. Wszystkie kończą się "happy endem". To projekt z optymistycznym przesłaniem - mówi Bolesław Bara.
Na wątpliwości, czy znajdą się tu osoby wszechstronnie utalentowane, Bara odpowiada: - Każdemu chcemy dać szansę. Jeśli ktoś zdecydowane lepiej śpiewa, ale gorzej się czuje w tańcu to i tak będzie przechodził warsztaty pod okiem profesjonalistów. Może się też okazać, że ktoś inny tańczy i nawet nie wie, że ma talent wokalny. W musicalach są role pierwszo-, drugo- i trzecioplanowe. Wszystko będzie zależeć od tego, na ile ktoś się będzie chciał zaangażować. Fajnie jest stworzyć ludziom warunki do spełnienia się na scenie. To jest taka właśnie okazja. Zależy nam, żeby ludzie do nas przyszli i spróbowali z nami współpracy. Powtórzę: nie każdy jeszcze wie, że ma talent - dodaje.

Twórcy planują pokazać spektakle nie tylko podczas premier w trzech miejscach na Podhalu, ale i ruszyć w trasę po kraju.


s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Dowcip01.10.2022, 10:48
Do buhahaha
Bara? i wszystko jasne.
buhahaha30.09.2022, 22:41
To jest jakiś żart?
Castingi do musicali w hotelach?? Czy jakiś teatr/ instytucja kultury jest współorganizatorem? Kim jest ten Pan? Jakie ma wykształcenie? Co on wyreżyserował? /.../
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl