01.10.2022, 13:15 | czytano: 4212

Ochotnicy malują mural na cześć "Szarotek". Jesteś prawdziwym kibicem? Przyjdź pomóc

Fot. Organizatorzy
NOWY TARG. Od rana przy ul. Parkowej 14 pracują ochotnicy, którzy chcą wesprzeć powstający projekt. Zaczął się kolejny etap prac nad pamiątkowym muralem z okazji 90-lecia klubu Podhale. Czas nagli, a pracy jest jeszcze sporo, dlatego pomysłodawcy zapraszają dziś wszystkich chętnych do pomocy.
Na miejscu pracują ludzie ze Stowarzyszenia Winter Classic, byli zawodnicy KH Podhale - między innymi Marek Batkiewicz, Jarosław Różański czy dyrektor nowotarskiego MCSiR Krzysztof Łapsa. W najbliższych godzinach mają do nich dołączyć aktualni zawodnicy Tauron Podhale Nowy Targ oraz członkowie powstającego stowarzyszenia Socios.
- Od powstania tej idei, nad którą pracowaliśmy wspólnie z dyrektorem Krzysztofem Łapsą, do momentu pierwszych prac minęło kilka miesięcy. Dlatego cieszymy się, że pomysł który do tej pory widniał jedynie na papierze zaczął się realizować. Chciałbym podziękować Gabrielowi Szyrszeniowi. Pomógł nam nawiązać współpracę ze znakomitym artystą, którego zaprosiliśmy do stworzenia tego muralu - Ryszardem Paprockim - mówi jeden z pomysłodawców Kuba Zwijacz.Pomysł realizowany jest w głównej mierze dzięki sponsorom, którzy swoim wkładem finansowym zapewniają niezbędne środki do zrealizowania tych prac. Liczba osób angażujących się do tej idei cały czas rośnie. Dlatego na tym etapie pomysłodawcy nie chcą wymieniać osób, które zaoferowały swoją pomoc, żeby nikogo nie pominąć. W tym celu powstanie specjalna tablica pamiątkowa, która uhonoruje wkład ambasadorów muralu.

Jeśli pogoda pozwoli i wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dzisiaj dobiegnie końca ostatni etap prac przygotowawczych. Następnie do projektu przystąpi Ryszard Paprocki - uznany nie tylko w kraju, ale także na świecie, krakowski artysta. Jego warsztat na żywo będzie można oglądać codziennie przez około dwa-trzy tygodnie.
Oficjalna prezentacja muralu planowana jest na listopad. Wtedy też przypada rocznica powstania klubu sportowego Podhale.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Mietek09.10.2022, 19:05
Kazik i Winter Classic robią robotę
kasia03.10.2022, 07:12
brawo winter classic ! super Pomysł, oby więcej takich akcji w mieście.
Gniazdowy02.10.2022, 11:08
Jestem prawdziwym kibicem i nie przyjdę
Borzec02.10.2022, 10:52
Obudzili się, gdzie byli wcześniej? A wiem w prlu
wladek putin01.10.2022, 22:37
Dac drut kolczasty pod napieciem dookola murala i po problemie.
Pnt01.10.2022, 20:05
Powodzenia, zaraz to oszpecą w tym miejscu
Sietniok01.10.2022, 16:33
Zamiast takich głupot, powinni namalować naszego wspaniałego wodza narodu Jarosława Kaczyńskiego.
dano01.10.2022, 14:35
Przydało by sie ten mural jakoś zabezpieczyć. Zaraz przyjdzie jakiś idiota i po nocy zamaluje bazgrołami. Nie wiem może jakaś zmywalna warstwa zabezpieczająca? (nie wiem czy jest taka?), albo cienkie demontowalne szkło hartowane
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl