05.10.2022, 09:14 | czytano: 6755

Na wypadek ataku nuklearnego - jodek potasu trafił już na Podhale. Nowy Targ otrzymał 55 tysięcy tabletek

Fot. Internet
Miasta i gminy z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego otrzymały tabletki jodku potasu dla mieszkańców na wypadek wybuchu bomby atomowej na Ukrainie.
Urząd Miasta w Nowym Targ informuje, że otrzymał 55380 tabletek jodku potasu. Obecnie nie ma powodów, aby rozpoczynać wydawanie jodku potasu obywatelom. Gdy zajdzie taka potrzeba, na terenie Nowego Targu preparat będzie wydawany w szkołach. Otrzyma go każda osoba bez konieczności okazywania jakiegokolwiek dokumentu, jeśli pojawi się zagrożenie. Profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów. Zaleca się jak najszybsze przyjęcie tabletki najlepiej w ciągu 2 godzin od momentu wystawienia na działanie promieniowania.
- Małopolska jest przygotowana do działań związanych z ewentualnością wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. W ocenie ekspertów ryzyko jest niewielkie, niemniej poleciłem wszystkim służbom traktowanie tej sprawy jako procedury wynikającej z zarządzania kryzysowego, a zatem priorytetowo – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

- Niezależnie od wskazanej liczby tabletek zabezpieczane są rezerwy. Wystąpiliśmy do RARS o dodatkowe 500 tysięcy sztuk. Przypominam, że tabletki będą dystrybuowane bezpośrednio do mieszkańców tylko w razie realnego zagrożenia. Odpowiednia ilość jodku potasu została zabezpieczona dla każdego, kto będzie tego potrzebował i zgłosi się do danego punktu na terenie swojej gminy – dodaje wojewoda.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
ciekawski07.10.2022, 09:19
"Alert atomowy dla Warszawy!
W internecie krąży ?Deklaracja zgody? na przyjmowanie tabletek z jodkiem potasu. Jest ona skierowana do rodziców i opiekunów prawnych dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Tabletki mają chronić przed rakiem tarczycy spowodowanym promieniowaniem.
Nie wiem na ile jest to ?deklaracja? fake?owa, jednakże w warszawskich szkołach ma miejsce zachęcanie uczniów do przyjmowania tych tabletek.
Jeden spośród naszych ?inteligentnych? generałów, którego nazwiska nie wspomnę, wypowiedział się o możliwości ataku atomowego na Warszawę. Samopoczucie Warszawiaków ma poprawić zapewnienie generała, o podobnym odwecie atomowym.
Nie chcę się wypowiadać na tematy polityczne gdyż na tym się nie znam. Mogę jedynie zauważyć, że masowy wysyp wojennych ?ekspertów? mógłby pod względem liczebności śmiało konkurować z powoli już zapominanymi ?ekspertami? kowidowymi.
Wspomniane tabletki dla mieszkańców Warszawy, a może i innych miast w Polsce, to moim zdaniem nic innego jak kontynuowanie przez warszawskiego Hannibala akcji zastraszania ludzi. Jeśli chcesz skutecznie zarządzać społeczeństwem, a jeszcze lepiej je ogłupić, to dobrą, znaną metodą jest pozbawienie ich zdrowego rozsądku, czyli ogłupianie poprzez zastraszanie.
Mamy już niestety negatywne doświadczenia z przyjmowaniem roztworu jodu w jodku potasu pod postacią płynu Lugola, po eksplozji w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w dniu 26 kwietnia 1986 roku. O tym tragicznym wydarzeniu pisałem niejednokrotnie, w tym na okoliczność jednej z kolejnych rocznic tego wydarzenia. Efektem przyjmowania płynu Lugola, który miał za zadanie uchronić przed przyjęciem radioaktywnego jodu, zwłaszcza w rejonach Polski wschodniej, był po latach wysyp choroby Hashimoto. Profesor Zbigniew Jaworowski, który zalecił użycie płynu Lugola wyraził później żal z podjęcia takiej decyzji.
Można jednak zrozumieć obawy jakie pojawiły się w związku z katastrofą w Czarnobylu. Wypadek ten i jego skutki były długo ukrywane przez były ZSRR i dlatego nie było na dobrą sprawę wiadomo co się wydarzyło i jakie zagrażało nam niebezpieczeństwo związane z przemieszczaniem się na obszar Polski chmury radioaktywnej.
Powrócę do obecnej akcji zastraszania Polaków groźbą ataku nuklearnego na nasz kraj. Zastraszanie to przypomina mi wcześniejsze zastraszanie wymyśloną ?pandemią?, z arsenałem obostrzeń, niewiarygodnym testem PCR i panaceum na to nieszczęście w postaci igły i strzykawki. Teraz tym panaceum mają być tabletki. Pomysł jeszcze bardziej kuriozalny. Powstaje więc pytanie, czy celem tego zastraszania nie jest przymuszenie nas do zaakceptowania totalitaryzmu wprowadzanego przez warszawskich zarządców? Gabaryt groźby jest potężny bo atomowy, ale cel uświęca środki. Mam nadzieję, że nie damy się po raz drugi wkręcić w ten chocholi taniec.
Podsumowanie: 1. Warszawski Hannibal chce nas chronić tabletkami przed atakiem nuklearnym. 2. Mimo, że śpimy na węglu, będzie zimno i ciemno. 3. Stara prawda pozostaje aktualna: socjalizm walczy z problemami, które sam stworzył. 4. Wojna na Ukrainie to nie jest nasza wojna."
Roman Zieliński - profesor biologii o specjalności genetyka ...
ciekawski07.10.2022, 08:08
"Katastrofa Czarnobylska
Płyn Lugola, na wniosek specjalistów z Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej w Warszawie ze Zbigniewem Jaworowskim na czele[3], zaaplikowano bezpłatnie wielu obywatelom, szczególnie dzieciom, w całej Polsce w roku 1986 po wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu w celu zapobieżenia wchłanianiu radioaktywnego izotopu jodu 131I z opadów promieniotwórczych powstałych w wyniku wybuchu i pożaru elektrowni. Nadwyżki jodu przyjęte w płynie Lugola miały za zadanie powstrzymywać wbudowywanie radioaktywnych izotopów jodu w hormony tarczycowe ? tyroksynę i trójjodotyroninę (profilaktyka raka tarczycy).

Zastosowanie płynu Lugola, z perspektywy czasu, było zbędne w opinii samego Jaworowskiego, który w rozmowie z dziennikarzem ?Polityki? stwierdził w 2006: ?gdybym miał wówczas obecną wiedzę na temat skali skażeń i tego, co dokładnie wydarzyło się w czarnobylskiej elektrowni, nie rekomendowałbym nawet podawania ludności płynu Lugola[4]. Główną motywacją tego działania była całkowita blokada informacyjna ze strony ZSRR ? naukowcy, nie znając prognozy nasilenia promieniowania, brali pod uwagę najbardziej pesymistyczny wariant."
Teraz też nam szykują "tabletki" - nie mając pojęcia, nie znając prognozy nasilenia promieniowania. Byle wytworzyć i utrzymać w społeczeństwie lęk - strach, a koszty ? koszty się nie liczą. Big farma z naszych podatków zarobi kolejne kilkadziesiąt/kilkaset milionów złotych.
"W mediach będzie coraz więcej takich "scenariuszy"
Który scenariusz zasilimy swoją uwagą ( czytaj ENERGIĄ ) ten scenariusz
nam zafundują.
Oczywiście będą prawdziwe trupy, bo szopka musi mieć element realny,
ale całość jak zwykle będzie to spreparowany fejk.
MAMY SIĘ BAĆ, żyć w strachu - to jest ten kaganiec którym jak zwykle
chcą nas trzymać za mordy.
Wszystko im się sypie, ludzie się budzą i widzą ich absurdy.
Będzie dobrze, trochę przed nami drastycznych scen, ale nie należy ich
swoją uwagą zasilać.
I bardzo ważne! - Nie wyrażamy na to zgody, jeżeli nie ma się odwagi to
przynajmniej wewnętrznie.
Siłą nic nie zrobimy, czekają tylko na to, są przygotowani.
Olać ich system, wyjść z ich przedstawienia :)"
jakoś nie mogę uwierzyć w uczciwość, bo była już r06.10.2022, 17:56
Już raz tak było - nikt nie wiedział bo komuchy nikomu nie bąknęli , wysłali ludzi na pochód 1-majowy , a oni cichaczem swoim w komitecie rozdawali , milicjantom , ub-ekom , sb-kom i samym swoim . To się może powtórzyć . Kto wie ,że tak nie będzie?
Zona ale z polski05.10.2022, 20:35
polska pomaga ukrainie to morze oni nam w końcu pomogą bo znajom pewnie radioaktywne sprawy ? haha
DEZERTER05.10.2022, 19:19
2023 rok to bedzie koniec tej planety.Dlatego za 2 tyg lece w rejs dookola swiata.Tylko 78 tys zl za 5 miesiecy zwiedzania!
dziadek05.10.2022, 19:12
Jakby te tabletki miały pomagac obywatelom to by ich zwykłym ludzią nie dawali,COVID sie nie udał to wymysleli co innego kazdy co zazyje tabletkę to sam nie myśli.
mieszkaniec05.10.2022, 19:04
Ciekawe co mają na okoliczność wyjścia ludzi na ulicę. Bo niestety ale chyba nie będzie niebawem innego wyjścia. Te strachy na lachy są dobre ale nawet wróblowi opatrzy się stary strach na wróble i w końcu nas..a mu na kapelusz.
miejscowy05.10.2022, 18:48
Pamiętajcie, tabletki działają jedynie w połączeniu z maseczkami. Środek ten najlepiej jest przyswajalny gdy podawany jest zdalnie.
anilorak05.10.2022, 17:10
Jeżeli dojdzie do ataku nuklearnego to żadne tableteczki ani płyny nam nie pomogą.
korektor05.10.2022, 16:36
No ale przyjaciel naszej opozycji na pewno nie ma zamiaru nam szkodzić. Komuniści tęskniący za władzą onuc w naszym kraju na pewno honorowo żadnych tabletek nie będą przyjmować.
antycovidian05.10.2022, 13:57
"Płyn Lugola nagle jest na receptę ( jest to płyn jak sama nazwa wskazuje ) a tu nagle mamy pastyleczki na tamten świat z odroczonym wykonaniem - ludzie widzą jak działają szczepionki więc trzeba coś innego im wcisnąć.. O "ataku jądrowym" (- znów będzie kolejna inscenizacja!!! ) w Davos mówiono tak jak o "ewentualnej" pandemii.
Wystarczy sprawdzić, ale komu by się chciało... "

Podobnie rzecz miała się a amantadyną, chlorochininą i innymi skutecznymi lekami p/c19. Teraz tylko czekać, aż "specjalista medycyny", ekonomista Niedzielski wprowadzi zakaz sprzedaży w aptekach płynu lugola. Czekam na wypowiedź "wszechnicy wiedzy" tego co jest przejazdem.
mario05.10.2022, 13:26
Zima będzie albo ciepła ,albo zimna ,albo atomowa.
Straszcie dalej.
Osiol05.10.2022, 12:50
Informacja o,, vaxart.. jest super polecam
Ola05.10.2022, 11:08
Co się stało ze starą pocziwa lugolą ... wg ChPL dopuszczenie do obrotu tych tabletek to 10.05.2022r. Wolę jednak stare sprawdzone preparaty. Czytam Biała księgę dostępna na stronie ordo medicus i przedstawione są tam badania dot. Poprzednich preparatów nie wygląda to dobrze. E-book jest za darmo warto śiegnac po publikacje naukowe ..
fan politycznej propagandy05.10.2022, 10:13
producentem jodku potasu jest firma - VAXART, proszę sobie wpisać w Internet o tej firmie i o jodku potasu. No i przede wszystkim, nie dajcie się zastraszyć, bo strach to gwarancja tego, że wcisną wam wszystko!
lolek05.10.2022, 09:36
czyli coś jest na rzeczy....
zpodhalanskiej05.10.2022, 09:24
Straszenia ciag dalszy? tylko po to aby nie isc do przodu i sie rozwijać tylko myslec gdzie uciec i sie schowac , Odpowiedz nasuwa sie sama to robią CORPO!!!
Co naprawdę jest w tabletkach?05.10.2022, 09:18
Jeśli coś rząd daje "za darmo" - to sprawa jest podejrzana.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl