13.10.2022, 08:32 | czytano: 32272

Jachymiak: "Nie ma kitu, co by się nie dało wcisnąć. Trzeba tylko zapłacić"

Archiwum autora
FELIETON. Taka Nasza Wataha to się w tych sprawach nie waha. Czytam, że dostali kolejną nagrodę, za ścieżki rowerowe. Ile zabulili tym razem ? Osobę o nicku Stragan bardzo proszę o ujawnianie, bo przecież normalnie się nie dowiemy – pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.
- No i przegrały nasze siatkarki ! Taki niefart… Z tym, że media odtrąbiły, że to jednak sukces. Typowa dla nas, tzw. honorowa porażka. Powstanie Kościuszki, Listopadowe, Styczniowe, Warszawskie… wszystko przegrane, katastrofalne w skutkach, ale w szkołach uczono nas, że tak było dobrze.
A ja uważam inaczej. Ta porażka z Serbkami ,to frajerstwo. Po co nam takie ryzyka? Przecież zawału można dostać. Czy nie można było postąpić jak np. Nasza Wataha i po prostu zwycięstwo kupić ? Za uznanie, że bunkier przy Alejach to arcydzieło wyszło jedyne 15 tysięcy. Darmo! Ile mógłby kosztować taki ćwierćfinał? Nie wierzę, że nas nie stać. Przecież takiego dobrobytu jeszcze nigdy w Polszcze nie było! Kto nie wie, proszę załączyć tvp.

Ludzi wierzących w uczciwy sport jest mało. Putin np. przez lata owijał sobie wokół palca przedstawicieli kolejnych federacji, łącznie z olimpijską. A i PiS nie lepszy. O.m.g. prezesem związku siatkówki nie został tow. Czarnecki. Arbiter uczciwości. A obecny minister sportu dostał stanowisko za porzucenie swojej i przejście do ww. partii ludzi pierwszej klasy. Fachowiec…

Na marginesie. Kraj w którym istnieje „ministerstwo sportu” nie może być krajem normalnym. Moja obserwacja, nie będę jej tu rozwijał.

Złodziejstwo i korupcja w czasach (he, he) prawa i sprawiedliwości osiągnęły niezwykłe rozmiary. Zawsze istniały, ale jakoś tak wstydliwie. Teraz są normą. Można być mega złodziejem, ale jak się zrobi zdjęcie z Matką Teresą to człowiek prawie święty. Można kraść i oszukiwać, wszak z góry wiadomo, że to dla dobrej sprawy. To jak można było tego meczu nie kupić ?
Taka Nasza Wataha to się w tych sprawach nie waha. Czytam, że dostali kolejną nagrodę, za ścieżki rowerowe. Ile zabulili tym razem ? Osobę o nicku Stragan bardzo proszę o ujawnianie, bo przecież normalnie się nie dowiemy.
A szykuje się następny konkurs. Na najczystsze powietrze w Rzeczypospolitej. Władze WK Miasta Nowy Targ na pewno gotowe. Choć tym razem tanio nie będzie, to pewne. Ale czego nie robi się dla obywateli, tym bardziej, że sami płacą. Wataha ma to już przerobione. To PanBurmistrz husia się z dziećmi na nowym wyciągu narciarskim, to Podhale w pałacu lodowym sięga po dwudziesty tytuł. Nie ma kitu, co by się nie dało wcisnąć. Trzeba tylko zapłacić.

Taki np. wódz narodu odpala na telewizję 2 miliardy rocznie i ma co chce. A my ? No powiedzcie Państwo sami, czy nie będzie przyjemnie pooddychać nowotarskim powietrzem, jak będzie uznane w konkursie za najświeższe. Ileż to może kosztować ? Milion ? Dwa ? Stać nas…

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
komentarze
turysta16.10.2022, 22:44
Ohyda !
Nie był, nie widział i pisze takie m.in. brednie ..."bunkier przy Alejach"...
Ot taki prymityw wykształcony ponad własną inteligencję
Jacek15.10.2022, 09:10
Pan Jachymiak był radnym, wiec nie powinien głupich pytan jakiemus Straganowi zadawać. Chyba nie jest taki głupi :o. A na marginesie - ładne ząbki. Komu Maciek dałes zarobić - a moze to był barter?
V14.10.2022, 13:52
Jak można? Co to za konkurs?
kolega13.10.2022, 20:37
W samo sedno, brawo!
Wektor13.10.2022, 19:25
"Nie ma kitu, co by się nie dało wcisnąć. Trzeba tylko zapłacić".

No właśnie :), a kto panu płaci doktorze??? :). No bo jeżeli można kupić wszystko (wszystkich), to doktor
jest kupiony :). Powstaje zasadnicze pytanie, kto kupił doktora medycyny psychiatrii w Nowym Targu???
No bo..., LPO nie :). "Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli" :). A tak w ogóle "Panie premierze jak żyć!",
za co podróżować, lulki palić i swawolić :). Kiedy "szlachta" się bawi, koszta się nie liczą :). NO BA :).

Tak w ogóle WATYCHA MUSI ODEJŚĆ. I to jest poważne.
Nie stresujcie się13.10.2022, 16:58
Jeszcze chwila i w Nowym Targu będzie spalarniany raj z kominem z widokiem na Tatry.
Mistrz czy miszcz ?13.10.2022, 16:52
przestańcie już go pokazywać ...
Osiol13.10.2022, 16:36
Honorowo to by było anulować nagrodę pomysłodawca powinien zwrócić kase bo to kasa zmarnowana z podatków obywateli by władza mogła błyszczeć (a nie musi) a jak chce to za swoje
Ale czy honor jeszcze pozostał?? Grymasilem przy zawierzeniu powiatu miasta gminy i czego tam jeszcze ze to nadużycie ale to może ostatnia deska ratunku.... jakiś piorun z nieba w budynek lub gabinet wskaże winnego.... Może lepiej nie nadużywać opatrzności... bo tu zwykła....
Też nauczyciel13.10.2022, 13:28
Taa... z edukacji i szkół podstawowych zabierzemy, przecież tam pieniądze nie potrzebne, no i w szkołach wszystko jest. Pani Radna nauczycielka potwierdzi, że wszystko jest... no chyba ostatnio nie drukowała dzieciom żadnych testów i sprawdzianów, bo podstawowego materiału jakim jest papier w szkołach brakuje, no ale nie... wszystko jest!
Pani Ewo, może jednak nie mydlijmy oczu, tylko mówmy prawdę, jak jest?
Nieważny13.10.2022, 13:18
A cóż dobrego zrobiłeś dla naszego regionu nim Cię oderwano od koryta?
ciekawski13.10.2022, 12:19
Wpisowe w konkursie, to mały pikuś, Burmistrz ze swoją brygadą już planują dla mieszkańców i firm podniesienie podatków, bo jakby to mogło być, by zabrakło kasy na premie - nagrody dla Burmistrzów, rauty, zabawy, jarmarki - fajnie się bawi za cudze pieniądze ? Oj, będzie się działo na najbliższej sesji rady miasta - obecność mieszkańców mile widziana.
Pablo13.10.2022, 12:09
"A ja uważam inaczej. Ta porażka z Serbkami ,to frajerstwo" - tak wypowiadają się osoby nie mające zielonego pojęcia o temacie. Polki przegrały z mistrzyniami świata, które właśnie awansowały do finału.Porażka po meczu stającym na bardzo wysokim poziomie nie jest frajerstwem Panie "Doktorze"
Złotówa13.10.2022, 10:48
Panie doktorze ale to przecież nie kto inny jak propagandowy portal Naszej Watachy publikował wyniki badań, że im większy smog, tym ludzie bardziej zdrowi. Granice hipokryzji przesunęli z Himalajów na Księżyc, a we wciskaniu kitu lecą już na Marsa. Apropos ścieżek to przez większość roku były nieczynne lub zabłocone. Jest co nagradzać. U Watychy wszystko jest na odwrót
Gulasz Juliusz Zeżarł13.10.2022, 10:28
Nie mam dla tegopana pozytywnych uczuć, ale czasem napisze coś co mieści się w okolicach sensu. Niemniej i tym razem przeszarżował... Po ostatnich enuncjacjach panapisowoprezesowych (w Puławach) o wspaniałych właściwościach węgla brunatnego, który wprawdzie dymi, ale tak, gdzie nim palą ludzie wcale nie umierają, a do tego jest to najbogatsza gmina w Polsce - może okazać się, wszyscy Polacy zechcą zrobić ze swojej okolicy najbogatszą gminę i wydłużyć sobie wspaniałe życie pod rządami panapisoprezesowymi. Wtedy licytacja o tytuł będzie tak zażarta, że za żadne pieniądze nie uda się go kupić.
Jest pewna nadzieja na tytuł o tyle, że zakaz palenia śmieciami i oponami, podobnie jak prawo budowlane, na Podhalu "jakoś się nie przyjął".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl