21.10.2022, 18:55 | czytano: 7697

PiS zwiera szeregi. Beata Szydło przyjeżdża do Nowego Targu

arch. Podhale24
NOWY TARG. Podczas krakowskiego posiedzenia Małopolskiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości, szefowa PiS w Małopolsce - Beata Szydło zapowiedziała "zwiększenie tempa i spotkania w terenie". W niedzielę była premier przyjedzie do Nowego Targu.
Decyzją prezesa Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło została powołana na funkcję szefa Małopolskiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości.
- Po zmianach organizacyjnych w partii pora na wytężoną pracę. Jesteśmy jednością i razem - radni, parlamentarzyści, członkowie partii pracujemy dla Polski - mówi Beata Szydło.

Szefowa Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce przedstawiła harmonogram swoich spotkań ze strukturami partii w terenie. Zwróciła uwagę, że "w okresie pandemii aktywność niektórych komitetów została mocno ograniczona, dlatego należy powrócić do pełnego zaangażowania jak w poprzednich latach". Odtworzone mają zostać struktury młodzieżowe, za które ma odpowiadać Jakub Cieśla, dotychczas będący przewodniczącym Forum Młodych PiS w Krakowie, a także członek zarządu Forum Młodych w Polsce.

- Ruszam w trasę i będę spotykała się z wszystkimi strukturami organizacyjnymi partii w Małopolsce. Będą to spotkania robocze, na których wypracujemy sposób działania, plany i strategię na najbliższe miesiące - zapraszamy zarówno członków partii, jak i wszystkich samorządowców, którzy z nami współpracują lub chcą współpracować - dodała.

Jedno z takich spotkań odbędzie się w niedzielne popołudnie w Nowym Targu. Będzie mieć charakter zamknięty. Udział w nim wezmą parlamentarzyści, członkowie samorządu, pełnomocnicy okręgów, przewodniczący klubów PiS.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Giez2414.11.2022, 08:28
Brawo Grażyna Mikołajska
stasek z gorców31.10.2022, 21:21
Niech już lepiej PiS się nie wysila i niech nie posyła żadnych skompromitowanych byłych premierów, bo dla mojego pokolenia jest wszystko już jasne ! Przez lata wychodziliśmy z bagna socjalistycznej gospodarki i prawie się udało ! A Obecnie PiS z kościołem katolickim zniszczył wszystko, zmienia ustój Polski i jeszcze usiłuje wprowadzić dyktaturę ! Dlatego dla dobra przyszłych pokoleń nie może na to pozwolić ! Nigdy nie przypuszczałem że stać ich na taką bezczelność ! Kiedyś miał być socjalizm z ludzką twarzą a obecnie pewnie ma być z kościelną twarzą ! Niech nas Bóg broni !
Grażyna Mikołajska24.10.2022, 07:51
@zwieranie zwieraczy. Historię dziadka Donalda Tuska poznałam z historycznych publikacji ,kiedy Kurski będący sztabowcem Lecha Kaczyńskiego przed wyborami prezydenckimi w 2005 roku, chcąc oczernić Donalda Tuska powiedział, że jego dziadek zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu. Decyzja sądu koleżeńskiego został nawet za to usunięty z Prawa i sprawiedliwości, ale Lech Kaczyński mimo wszystko miał kręgosłup moralny w odróżnieniu od swojego brata,który cały czas wykorzystuje to kłamstwo w zakamuflowany sposób i jak Pan poczyta w internecie betonowy elektorat PiSu nadal tym kłamstwem się posługuje. Tworzy Pan jakiś utopijny system sprawowania władzy ustawodawczej,który nigdzie na świecie nie ma zastosowania i byłby największa głupotą . Takie rozdrobnienie prowadziłoby do anarchii . Decyzje w partiach podejmowane są zazwyczaj kolegialnie,może za wyjątkiem PiSu i są wynikiem dyskusji wielu posłów różnych specjalności. Projekty uchwalanych w ten sposób uchwał są chyba lepsze jak indywidualnie tworzone przez powiatowych posłów- przecież byłby to kompletny marazm, a zdobycie sensownej większości graniczyłoby z cudem, dlatego taki system jest utopijny, a potwierdzeniem tego są właśnie awanturnicze sejmiki szlacheckie,co rusz zrywane przez awanturników o czym pisałam. Przecież ja pisałam, ze Liberum Veto to zaprzeczenie demokracji sejmowej- nie zrozumiał Pan tekstu? Proponuje Pan nam nowych Sicińskich w postaci posłów powiatowych? Myślę, ze ta dyskusja nie ma sensu. Pan mnie nie przekona,a ja Pana.Przestańmy wreszcie szukać wrogów gdzie ich nie ma. Nauczmy się żyć w zgodzie z sąsiadami,usuńmy tę narodową pychę , więcej skromności,bo nie jesteśmy pępkiem świata, Polska sarmacka tez już była.Kaczyński gra na narodowych uczuciach, szuka wrogów po to, żeby skupić elektorat wokół siebie. Byli już uchodźcy co przynoszą zarazę, ludzie LGBT, w kolejnych pokoleniach widzi wciąż komunistów,lewaków-,kobiety są złe- bo walczą o swoje prawa , Niemcy źli, Francuzi źli, Czesi źli- tylko "prawdziwi patrioci","prawdziwi Polacy są dobrzy" Proszę sobie przypomnieć z historii do czego w Niemczech doprowadziły takie hasła rzucane prze Hitlera i rozlało się to potem na całą Europe i świat. Proszę postarać się zauważać różnice.Pomiędzy PO a PiSem jest kolosalna różnica światopoglądowa, intelektualna i kompetencyjna.To moja ostatnia wypowiedź w tej kwestii. Pozdrawiam
zwieranie zwieraczy23.10.2022, 20:00
@ Grażyna Mikołajska
No cóż, tak dokładnie opisała Pani historię dziadka Donalda Tuska (jak dobrze kojarzę, mogła ją Pani poznać ze względów osobistych bądź zawodowych), a tak bardzo pobieżnie traktuje Pani czasy zrywania sejmów.

Proszę zgłębić temat. "Liberum veto" to przecież zaprzeczenie demokracji, to raczej analogia do dzisiejszych czasów. Jeden partyjny bonzo narzuca swoim posłom obowiązek głosowania tak jak on chce ("dyscyplina klubowa", kiedyś tak samo decydowali magnaci).

My dzisiaj tez jesteśmy na granicy "rozbiorów", to bardzo realne. gospodarczo już nie istniejemy.
Przykłady naprzemiennych rządów dwóch partii, są najgorszym przykładem.
Stany Zjednoczone, Francja, W. Brytania to przykłady fatalnego funkcjonowania państw. Ludziom to przeszkadza, ale tak jak my w Polsce, tak samo oni tam są ignorowani. Rozruchy we Francji, w tejże W. Brytani, Holandii - o tym świadczą dobitnie. Włochy są zaś przykładem sukcesu obywateli. Tam decyzją wyborców rządy są całkiem odmienne niż do tej pory. I to samo powinno zaistnieć w Polsce.
Ciągła dwupartyjność daje szansę sterowania tymi partiami ( jedni mają pieniądze z Rosji, inni z Niemiec) zaś globaliści szkolą poprzez swoje fundacje i stypendia przyszłych premierów powoływanych przez te partie.

Poseł nie jest od tego by "walczyć o swoje"(nie to miałem na myśli), tak robią posłowie zależni od partyjnych bonzów bo niczego innego nie mogą. Poseł ma walczyć o Polskę i takich kilku posłów mamy dzisiaj, A powinniśmy ich mieć 460.
O partyjnych analizach proszę nic nie pisać. Skutków ich trafności i przewidywalności doświadczamy coraz dotkliwiej.

Zaś mądrych ludzi nikt nie słucha.
Tyle z mojej strony. Dziękuję.
Grażyna Mikołajskqa23.10.2022, 18:29
@ zwieranie zwieraczy. Nie , zgodzę się z Panem.To, o czym pan pisze przerabialiśmy już w XVII-XVIII wieku, zjeżdżali się przedstawiciele z różnych powiatów. Skończyło się to Liberum Veto a potem rozbiorami. czy takiego chaosu dziś Pan oczekuje? Odnośnie partii, to w krajach o najbardziej utrwalonej demokracji od wieków są dwie partie wiodące w Stanach Zjednoczonych to Republikanie i Demokraci,w UK Torysi i Partia Pracy, podobnie jest we Włoszech, czy Francji i jakoś to ludziom nie przeszkadza. Ludzie wolą wybierać z pośród dwóch, trzech ewentualnie kilku programów a nie jak Pan sugeruje, że każdy poseł będzie indywidualnie walczył o swoje. to dopiero byłby bałagan. Poza tym partia ma narzędzia i mechanizmy do analiz sytuacji rynkowych i opracowania programów sensownych lub nie, ale to już jest kwestia wyboru obywateli. Każdy ma prawo założyć partię i opracować taki program,który zyska poparcie- to jest demokracja
Mieszkaniec23.10.2022, 17:41
Znowu spotkanie dla swoich , znowu sami sobie będą bić brawo i skandować ,jest to świetny materiał na kabaret
zwieranie zwieraczy23.10.2022, 16:20
@ Grazyna Mikołajska
Droga Pani
Oczywiście to "kodowanie", to pewna przenośnia.
Proszę jednak zwrócić uwagę na to, że z tymi dwoma partyjnymi bonzami, jak i wieloma jeszcze innymi mamy do czynienia już ponad 40 lat. Prawie dwa pokolenia Polaków słyszą nieustannie: Kaczyński, Tusk, Miller, Kosiniak (on już chyba jest trzecim politycznym pokoleniem w tej rodzinie) Pęk, Czarnecki (to drugie pokolenie), wyliczam z pamięci tylko co poniektórych. Ciągłe słuchanie o jednych i tych samych "zbawcach", może się nawet utrwalić w kodzie genetycznym :).

Ordynacja powinna być jak w prawdziwej demokracji - większościowa. Jest w Polsce około 400 powiatów, prosty podział, po jednym pośle z powiatu, pozostałych 60 rozdzielić dla większych aglomeracji i tyle. Z powiatu posłem zostałby człowiek o największym poparciu (koniec ze "spadochroniarzami). Partie polityczne mogłyby dalej funkcjonować ale z własnych funduszy (korupcja partyjna istnieje również dzisiaj). Kandydatów na posłów wysuwałyby komitety obywateli, kandydat nie byłby w przyszłości zobowiązany do wierności bonzowi partyjnemu by ten spojrzał na niego łaskawym okiem przy następnych wyborach, lecz rodakom którzy go wybrali.
Przepraszam za ten przydługi wykład, ale chyba zgodzi się Pani ze mną.
Grażyna Mikołajska23.10.2022, 15:11
@ zwieranie zwieraczy. Drogi Panie. Co znaczy zakodowano? Człowiek to nie robot i ma swój rozum, którego powinien używać i głosować na tych do których ma przekonanie. Sęk w tym, ze ludzie nie potrafią liczyć i byle ochłap wystarczy , żeby ich kupić za głosy, jesteśmy mało obywatelskim społeczeństwem i bardzo roszczeniowym.Mówi Pan zmieć ordynację wyborczą? Na jaką konkretnie?
zwieranie zwieraczy23.10.2022, 14:16
@ Grażyna Mikołajska
Droga Pani
Polski problem polega na tym, iż zakodowano nam przekonanie, że jak nie Kaczyński to Tusk.
Z jednym i drugim precz.
W naszym kraju są ludzie mądrzy i uczciwi których należy dopuścić do władzy. To my musimy ich sobie wytypować i wybrać. Nie potrzeba nam posłów zbieranych z parkowych ławek i zawożonych do izb wytrzeźwień.

W tym celu trzeba przede wszystkim zmienić Ordynację Wyborczą! To na początek. Później poszukamy kandydatów, część tych ludzi znamy na co dzień. Po takich wyborach nie będziemy się kłócić.
Grażyna Mikołajska23.10.2022, 13:06
@ Polak. Jeszcze zapłaczesz za tym Niemcem, jak nas kaczor z Unii wyprowadzi i Rusek będzie pluł ci w twarz.Polityka Kaczyńskiego to nic, tylko komuna,
Chrust23.10.2022, 12:29
Jak to Ojciec Kaczyńskiego powiedział o swoich synach - chronić Polskę przed nimi...
Polak23.10.2022, 12:25
Brawo Lipa!!! Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!!!
Rejtan23.10.2022, 11:01
Brawo Grażyna Mikołajska! Nie dajmy sobie wciskać lipy!
Grażyna Mikołajska23.10.2022, 09:22
@lipa. Lipa, piszesz lipę i pisowskie kłamstwa. Mózg ci Kurski wyprał, bo to jego robota była, żeby oczernić premiera Tuska przed wyborami. To taka pisowska propaganda, przy której komunistyczny Urban , to był pikuś. Józef Tusk- dziadek ( dla Ciebie Pana Tuska) po wybuchu II wojny światowej 1 września 1939 został aresztowany przez Gestapo. Został wysłany na roboty przymusowe, przebywał w obozie w Nowym Porcie, od 19 marca 1940 był osadzony w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof (pracował tam przy budowie baraków; na jednej z zachowanych drewnianych tabliczek znalezionych w tym obozie odkryto podpis J. Tusk 24 września 1939), a potem także w Neuengamme (numer obozowy 5939), w którym przebywał do 26 sierpnia 1942. Został zwolniony ze względu na nieprzydatność do pracy. Najpóźniej pod koniec 1943 powrócił do żony i dzieci w Gdańsku.

Zgodnie z dekretem Hitlera z 1 września 1939 obywatele Wolnego Miasta Gdańska stali się automatycznie obywatelami Niemiec. Wobec ponoszenia przez III Rzeszę strat na froncie wschodnim zapadła decyzja o wcielaniu ludności kaszubskiej do Wehrmachtu, w związku z czym Józef Tusk 2 sierpnia 1944 został powołany do tego wojska. Według relacji jego najstarszej córki Eleonory Gurkowskiej oraz zgodnie z niemieckimi dokumentami, był żołnierzem jednostki o nazwie 328. Grenadier-Ersatz-und Ausbilldungsbatallion (328. Zapasowy Batalion Szkolny Grenadierów) i wraz z nią stacjonował w Akwizgranie (jednostka odpowiadała za pobór, szkolenie rezerw wojsk lądowych oraz uzbrojenie). W szeregach Wehrmachtu pozostawał do października 1944. Od 24 listopada 1944 był żołnierzem Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie. Zainteresuj się może rodziną Kaczyńskich. Skąd Kaczyński ma dom na Żoliborzu, w którym mieszka i co robił 13 grudnia do południa.
Gulasz Juliusz Zeżarł22.10.2022, 23:12
@lipa
Bredzisz- historii to się nauczyłeś chyba z tvpisu, bo gdybyś sięgnął do literatury faktu, nie powtarzałbyś tych bzdur.
Poszukaj sobie, w internecie hasła
Polacy w Wehrmachcie
(Np: Polska Zbrojna, publikacja wtorek, 29 czerwca 2021) może coś pojmiesz, zamiast powtarzać brednie.
GOO22.10.2022, 22:15
@Lipa Jest takie powiedzenie: Lepiej siedzieć cicho i pozwolić żeby inni myśleli że się jest idiotą niż raz się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
Lipa22.10.2022, 18:15
Do trochę historii. Prawda jest taka , że prawdziwy Polak nie wstępował do wermachtu i nie kolaborował bo wiedział, że za to jest kulka, poza tym miał honor. Widocznie dziadkowi po drodze było z wermachtem. Wnuczek nie lepszy, słyszałam jak w telewizji hołd po niemiecku składał- może też pod przymusem? Dziadek byłby dumny. Zachował się jak trzeba?
jej się po prostu należy!22.10.2022, 15:19
to o której i gdzie będzie w niedzielę Betka?
Radek Singiel22.10.2022, 15:03
Ewka masz racje , kłamie jak moja była . Była ta co przed moja obecna byłą była .
trochę historii22.10.2022, 14:16
do kolokwaialnie mówiąc...
Dziadek Tuska owszem został siłą wcielony do wehrmachtu, bo takie były ówczesne uwarunkowania na Pomorzu Gdańskim, Śląsku itd.. Natomiast uciekł z niego i walczył w polskiej armii na Zachodzie. Trzeba trochę poczytać i pisać prawdę od a do z.
Kolokwialnie mówiąc lipa22.10.2022, 11:07
Przynajmniej nie trzeba zabierać ze sobą na spotkanie reklamówek z biedronki. Ostatnio też widziałam jak redaktor z TVP chciał zadać pytanie her tuskowi , to firer uciekł a redaktor z polsatu zaciekle broniła wnuczka z wermachtu.
ss22.10.2022, 10:00
Szydło zła, Paluch zła, Watycha zły. Widać, że ci wszyscy co przy władzy są be. Wchodząc na to forum utwierdzam się w przekonaniu,że piszą tutaj wyłącznie ci sami frustraci.
taka prawda22.10.2022, 08:09
Za PO-PSL emeryta, rencistę czy zarabiającego minimalną było stać na przynajmniej jedną tonę węgla. A teraz za pisiorów 3,5 - 4,0 tysiące za tonę egzotycznego błota węglowego lub kamieni pomalowanych na czarno. Rozgrabili i zadłużyli nie do spłacenia pisowcy kraj. Wojna na ukrainie jest im na korzyść bo nią chcą przykryć wszystkie swoje błędy, zaniedbania i itp..
Emerytka22.10.2022, 08:04
Po co do Nowego Targu? Proszę nie psuć nam humoru. Pani od 27:1.
baciok@21.10.2022, 23:13
A wystarczy nie kraść? Kto to powiedział?
Seicento21.10.2022, 22:42
Nie wyjeżdżam z garażu
Kieruję na codzień21.10.2022, 21:55
Proszę o informację, czy przyjeżdża autem i trasę przejazdu, żebym mógł ją omijać.
Flisak21.10.2022, 21:52
Jej ten przejazd w Góry się PO PROSTU NALEŻY! !!
Ewka21.10.2022, 21:38
"Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność, a przede wszystkim słuchanie obywateli - to są zasady, którymi będziemy się kierować" - powiedziała Szydło w Sejmie.

"Koniec z arogancją władzy i koniec z pychą".
Takie ładne słowa i co z nich zostało? Zero!
Góral21.10.2022, 21:13
Po co i za co? Z dala od Górali
Smok21.10.2022, 21:02
BUUUUUUUUUUUUUUu
otwarcie lodówki i tam A.Paluch21.10.2022, 20:58
Przywitamy i pozegnamy jak prezesa
PiS partia antypolska
Premia21.10.2022, 20:44
27- 1
cichy21.10.2022, 20:11
talony na węgiel będą rozdawać
zwieranie zwieraczy21.10.2022, 19:54
A ona wie chociaż ile kosztuje litr benzyny?
nieten21.10.2022, 19:46
Wprowadźcie już tą dyktaturę, tylko niech nie przyjeżdża
Osiol21.10.2022, 19:40
Zamknięty charakter.... To już Ci co tam idą niech nie udają ze to nie oni mają udział i są przyczyną w stanie kraju to hermetyczna grupa żyjąca na koszt podatników kombinująca jak wygrać wybory(jak w usa?)
El-ka21.10.2022, 19:30
A ze zwykłymi mieszkańcami nie chce rozmawiać i snuć plany?
Zeniu21.10.2022, 19:11
"Będzie mieć charakter zamknięty. Udział w nim wezmą parlamentarzyści, członkowie samorządu, pełnomocnicy okręgów, przewodniczący klubów PiS." Na takim spotkaniu będzie po prostu miło, sami swoi , nikt nie będzie zadawał pytań na które trudno odpowiedzieć i nie będzie prowokował. Ten durny Tusk ma spotkania otwarte i ma przez to kłopoty!
Zulu-Gula21.10.2022, 19:00
Zapraszamy do Nowego Targu! Powitamy piękną kocią muzyką!
Rejtan21.10.2022, 18:58
Wszystkie spotkania pisów mają charakter zamknięty! Dlaczego? Bo boją się pytań. Więc takie spotkanie musi być wyreżyserowane, pytania uzgodnione i wszystko ma być cacy-cacy żeby można to było pokazać w pisowskiej TVP!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl