27.10.2022, 17:26 | czytano: 6539

Pijany kierowca wjechał w zaparkowany samochód i w płot

Arch. Podhale24.pl
Ponad promil alkoholu miał kierowca renault, który stracił panowanie nad autem, uderzył w zaparkowany samochód i ogrodzenie posesji w Łapszach Niżnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy na najbliższych kilka lat i czeka go sprawa w sądzie.
Do zdarzenia doszło we wtorek rano. 53-latek na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie w ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie czeka go sprawa w sądzie i przewidziana kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, kilkutysięczna grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w przypadku spowodowania zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu, ubezpieczyciel zażąda zwrotu pieniędzy za wypłacone odszkodowanie.
Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Tak było za Hitlera i Stalina28.10.2022, 18:29
@Janosik
Skoro ich wszyscy znamy to po co tablice?
Janosik28.10.2022, 07:35
Powinno być ogłaszane, jaka kara została wykonana, a nie co grozi. Co grozi, to każdy wie. Ja nie słyszałem, żeby ktoś mający ponad 1 promil poszedł do więzienia. Chyba, że jakiś notoryczny recydywista. Ale tacy zdarzają się wszędzie, alkoholicy, przestępcy, złodzieje. Powinny być tablice informacyjne z portretami i nazwiskami tych, co popełnili przestępstwa, oraz opis, jakie przestępstwo i jaka kara została wykonana. Ale nie po to UE wprowadziła RODO abyśmy to wiedzieli. A jak wiadomo, najwięcej przestępstw popełniają politycy i celebryci.
mandat +27.10.2022, 18:50
No i co dają horrendalne kary. Karami nie można ukształtować kogokolwiek. Na ludzi bez wyobraźni one nie działają. są tylko niepotrzebną dolegliwością dla ludzi którzy na chwilę przestali kontrolować szybkościomierz.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl