28.10.2022, 15:13 | czytano: 2267

Media Day z Maryną Gąsienicą-Daniel (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. - Do tej pory wszystko szło zgodnie z planem. Mieliśmy bardzo dobre lato i przygotowania - mówiła na spotkaniu z dziennikarzami Maryna Gąsienica-Daniel. Narciarka Alpejska trenowała m.in. w Argentynie oraz na lodowcach. Cel na ten sezon? - Ile razy można być szóstym? Chcę w końcu wskoczyć na to podium - mówiła Maryna.
W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem ski alpejka Maryna Gąsienica Daniel spotkała się z dziennikarzami aby opowiedzieć o swojej formie i planach na rozpoczęty sezon.
- Wszyscy czekaliśmy na ten start. Soelden jest bardzo wcześnie. Już dzień wcześniej byliśmy zmotywowani i gotowi. Decyzję jednak uważam za dobrą, bo warunki były niebezpieczne - mówi o pierwszym odwołanym slalomie gigancie Maryna Gąsienica-Daniel.

Formę najlepsza podhalańska narciarka szlifowała m.in. w Argentynie oraz na lodowcach. W trakcie treningów testowane były różne rozwiązania techniczne oraz coś, co w poprzedni sezonie stwarzało narciarce spore problemy.

- Czuje się bardzo dobrze. Jeździ mi się też bardzo dobrze. Zrobiliśmy duży postęp. Jestem bardziej stabilna i powtarzalna w swoich przejazdach. Na to głównie zwracaliśmy uwagę - zaznacza Gąsienica-Daniel. - Sezon i zawody to zweryfikują. Treningi, to co innego niż zawody. Zawsze na zawodach są bardziej trudne trasy - dodaje.

Głównym celem na rozpoczynający się sezon są Mistrzostwa Świata i podium. - Głównym celem na ten sezon są Mistrzostwa Świata w Courchevel-Méribel. Tam chcę mieć największą formę, największą stabilność i powtarzalność - zapowiada Maryna. - Ile razy można być szóstym? Chcę w końcu wskoczyć na to podium - dodaje.
Pełen optymizmu na nadchodzący sezon jest także trener narciarki alpejskiej. - Mam taką nadzieję, że coraz wyżej będziemy, a coraz wyżej, to już zaczyna być to podium - zaznacza trener Marcin Orłowski. - Mamy jeden hit, ale nie jest to sprzęt. Jest to zawodnik - dodaje.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Z Lasku29.10.2022, 09:38
Kogo ona reklamuje na zdjęciu 16?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl