07.11.2022, 15:20 | czytano: 9921

Areszt za śmiertelne potrącenie w Zubrzycy Dolnej

Fot. KPP Nowy Targ
32-letni kierowca, który w piątek po pijanemu śmiertelnie potrącił rowerzystę z Zubrzycy Dolnej, został dziś aresztowany na trzy miesiące.
W piątkowe popołudnie, na drodze wojewódzkiej nr 957 w Zubrzycy Dolnej doszło do śmiertelnego potrącenia 52-letniego rowerzysty, mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna kierujący volkswagenem po zdarzeniu odjechał nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Kierowca samochodu zaparkował volkswagena w swoim garażu, po czym po około godzinie wrócił na miejsce zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało 3 promile.
W sobotę 32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Dzisiaj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu, kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.



Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zbooj09.11.2022, 12:36
Życie za życie. Jeżeli ja pożyczę od Ciebie 1000,- to Ci oddam tylko 400,- - tak działa prawo w Polsce.
Aaa09.11.2022, 09:51
Do Polak
Skoro wiedziałeś,że jeździł napruty,to trzeba było zgłosić!To mogła być twoja matka,brat czy dziecko.Można było temu zapobiec?
Gienia08.11.2022, 20:31
Tylko na 3 miesiące ....i potem co wyjdzie kupi nowego wolkswa Gienia i będzie dalej siał postrach ...już od lutego 2023 ? Hmmm
Gracz08.11.2022, 08:23
@P.D.W.
Kilka lat temu była podobna sytuacja w Skawie. Sprawca dostał wtedy 8 lat i odszkodowanie. Teraz powinno być podobnie
AAA08.11.2022, 02:30
Dwanaście lat,za prowadzenie pojazdu pod wpływem, (3promile)potrącenie i w konsekwencji zabicie rowerzysty,ucieczka z miejsca wypadku i nie udzielenie pomocy poszkodowanemu ,to chyba jakiś żart!
Ona07.11.2022, 23:14
Pergola. Swój... nie napisał, że tam jest posterunek
P. D. W.07.11.2022, 21:44
12 minus dobre sprawowanie, dobry adwokat, młody wiek sprawcy =max 3 lata odsiadki. Czyli gdzieś za 2,5 roku koleś nadal będzie jeździł autem. Takie mamy prawo bo to prawo kraju istniejącego "teoretycznie"
szwagier07.11.2022, 19:00
Szwagier to nie rodzina.
Pergola07.11.2022, 18:55
swój ....

Z tego co wiem to w Lipnicy wielkiej nie ma Posterunku Policji
POM POM07.11.2022, 18:49
Powinni podać imię i nazwisko .
Stara Panna07.11.2022, 18:46
Cżemu nie pokazać by twarzy .?? Chciałbym wiedzieć na kogo mam uważać za 12 lat .
Polak07.11.2022, 18:45
Teraz powinien pracować do końca życia w kamieniołomie. I wszystko co zarobi płaci na rodzinę zabitego. To nie pierwszy raz jak taki jeździł.
gwint07.11.2022, 18:35
Do welola@ jak "za nasze pieniądze"? Przecież on też jest obywatelem kraju i tak samo płaci podatki jak kazdy,więc na swój koszt pójdzie do więzienia.
Wyrocznia07.11.2022, 18:09
Do welola - od dawna powtarzam, że więzienia to powinny być obozy pracy, w których więźniowie pracowaliby na swoje utrzymanie. Jeśliby nie chcieli pracować, to izolatka i zero jedzenia.
Do "swój"07.11.2022, 17:39
No i co w związku z tym że to szwagier,czy pociotek czy kij wie kto,co to ma i do czego,taki czyn mu nie umknie.Wyrazy współczucia dla bliskich