09.11.2022, 18:35 | czytano: 7578

Zakopane: kierowca dostał 5000 zł mandatu

Fot. KP PSP w Zakopanem
Rano pisaliśmy o kierowcy, który w nocy na ul. Kościeliskiej w Zakopanem po pijanemu wjechał samochodem w drzewo. Jak się okazuje, ten wybryk sporo go będzie kosztować.
- 21-latek z powiatu tatrzańskiego za spowodowanie tego zdarzenia drogowego ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 5000 złotych oraz 10 pkt karnych. Młody kierowca stracił również prawo jazdy - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.
r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
daje w szyję10.11.2022, 18:15
Kpina... 5 tyś ale za co tak mało..50 tyś pracę społeczne przez 10 lat i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych..no i oczywiście więzienie,wódka jest dla ludzi ale mądrych
mandat +09.11.2022, 21:22
Oczywiście, że kara za każdy występek powinna być. To jednak nie kara, czy jej wysokość ma najważniejsze znaczenie. To stan świadomości człowieka, w ruchu drogowym - kierowcy, jest decydujący o jego postępowaniu.

Wiem, podniesie się wrzawa, ale powiem. Kiedyś po wypiciu alkoholu kierujący jeździli ostrożniej niż dzisiaj wielu na trzeźwo.
Oczywiście, pojazdów i posiadających prawo jazdy było o wiele mniej.

Mamy nowe pokolenia wychowane na wirtualnych internetowych wzorcach,
W takim świecie nie ma kar, wszystko się udaje, każdy jest supermenem, wręcz wszechmocny. Udział w ruchu drogowym to sprawdzian, próba dopasowania do siebie czegoś co rzeczywiste i co narzuca ograniczenia.
Jedno z drugim musi wejść w kolizję i z tym mamy do czynienia.

Przegapiliśmy przyczyny, walczymy ze skutkami. Tak samo rząd walczy z inflacją. Rezultaty będą podobne.
Szwagier09.11.2022, 20:02
Moim zdaniem na Podhalu powin się organizowac kjs mniej pewnych siebie kierowców by było.A po drugie mieli by się gdzie wyżyć a nie na drodze i to jeszcze po pijanemu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl