14.11.2022, 14:06 | czytano: 2473

Statuetki "Osobowość Rabki-Zdroju" wręczone

Fot. Piotr Kuczaj
W sali Teatru Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju, już po raz szósty, odbyła się uroczysta gala, na której zostały wręczone statuetki "Osobowość Rabki-Zdroju" za rok 2021.
Nagrodę tę przyznaje się za wybitne osiągnięcia na arenie międzynarodowej i krajowej w dziedzinach społecznej, zdrowia, oświaty, kultury, sportu, turystyki i przedsiębiorczości. Jej laureaci otrzymują legitymację i statuetkę autorstwa Stanisława Mlekodaja. W tym roku nominowanych do nagrody zostało dziesięć osób.
Prowadzący galę Bolesław Bara przedstawił natomiast sylwetki nominowanych. Decyzją kapituły statuetki "Osobowość Rabki-Zdroju" otrzymali: w dziedzinie Kultura Władysława Witkowska, w dziedzinie Oświata Renata Możdżeń – Starowicz, w dziedzinie Zdrowie Elżbieta Gryz, w dziedzinie społecznej Władysław Jacek Niziołek. Nagrody wręczali burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Żółtek.

Na zakończenie gali wystąpiła Krakowska Opera Kameralna z widowiskiem literacko-muzycznym „Świtezianki”.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
rozczarowany Leszkiem15.11.2022, 19:30
Może jeszcze jedynemu słusznemu budowniczemu ze Skawy i wygrywającemu wszystkie roboty z Rabki. Przecież ci najbardziej zasłużeni bo nic bez nich w Rabce by nie było.
zaszczepiony15.11.2022, 17:25
Poprzednia edycja też miała dużo za uszami. Ojcu radnego dano to radny rączkę podnosi.Teraz babka radnego i szwagierka.I tacy ludzie siedzą w kapitule?Następny przekręt tej kadencji.
Bogdan14.11.2022, 22:06
@rabczanin starej daty - masz racje
rabczanin starej daty14.11.2022, 21:02
Zdegradowała się ta uroczystość, mieszkam w Rabce kilka dekad ale o tych ludziach nic nie wiem. Za co im to dali? Gdzie ich wybitność "na arenie międzynarodowej i krajowej" w tym co robią? Czego dokonali ponadprzeciętność? Pytam bo nie wiem... a chyba powinniśmy wiedzieć jeśli są tacy wybitni, prawda?
obserwator14.11.2022, 20:57
Jak masz radnego w rodzie to Cię bieda nie ubodzie. Masz statuetkę w kieszeni. Wstyd dla tej kapituły.
rab14.11.2022, 17:18
W dziedzinie zdrowie-Elżbieta Gryz,nie znamy taką ani doktor ani profesor.Za co oni tak naprawdę dostali,jakie wybitne zasługi mają,może coś więcej o nagrodzonych.Ś.p.Profesor Mlekodaj był wybitnym naukowcem i ministrem zdrowia.Na drugi raz dobrze się zastanówcie zanim zrobicie takie nominacje,a nie już po fakcie.
Baltazar gąbka14.11.2022, 16:45
Fajnie jakby jeszcze napisać za co dostali bo przeciętny rabczanin może mieć problem żeby wiedzieć w ogóle co to za ludzie. Z Rabki pochodzi na prawdę wiele osób wybitnych i znanych w całej Polsce i nie tylko.
p14.11.2022, 14:11
ja doliczyłem się czterech, więc pytam czy zrobili za dużo statuetek i nie mieli komu to dali jak leci ,kto przyjdzie . A bambosz za co dostał statuetkę , chyba za to że burmistrz go nie lubi -tak klepał do prasy ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl