18.11.2022, 12:01 | czytano: 4665

Tłumaczył, że jest aktorem i dlatego płaci fałszywymi pieniędzmi

zdj. ilustracyjne
ZAKOPANE. 32-letni mieszkaniec województwa podlaskiego w zakopiańskim aquaparku zapłacił banknotem prezentowym. Tłumaczył się tym, że "na planie zdjęciowym tylko takimi pieniędzmi płaci". W realnym życiu odpowie za oszustwo za co grozi do 8 lat więzienia.
Policjanci zostali wezwani do jednego z aquaparków, gdzie miało dojść do oszustwa. Polegało ono na zapłaceniu za usługę falsyfikatem – banknotem prezentowym, który do złudzenia przypomina oryginał. Kasjerka rozliczając utarg zorientowała się, że przyjęła falsyfikat. Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko przy pomocy kamer monitoringu zidentyfikowali osobę płacącą falsyfikatem. Mężczyzna nadal przebywał na terenie obiektu i po chwili już rozmawiał z policjantami.
- Tłumaczył się, że to jakieś nieporozumienie, że na pewno to ktoś mu wydał taki banknot. Policjanci nie dali wiary 32-latkowi i podczas kontroli jego torby podróżnej ujawnili kilkadziesiąt takich samych banknotów. Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy z Zakopanego zajęli się wyjaśnieniem okoliczności tej sprawy. Analizowali podobne zgłoszenia z naszego regionu ustalając, czy zatrzymany może mieć z nimi związek - dodaje KPP w Zakopanem.

32-latek tłumaczył policjantom i prokuratorowi, że jest aktorem i na co dzień na planie zdjęciowym płaci falsyfikatami.

Usłyszał już zarzuty oszustwa za co grozi mu do 8 lat więzienia. Ma zakaz opuszczania kraju i zapłacił wysokie poręczenie majątkowe.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
uczciwy20.11.2022, 01:21
Oto prawo w pisowskiej Polsce...Za gwałt na dziecku jeden miesiąc więzienia w zawiasach albo uniewinnienie...A za fałszywą stówkę- osiem latek...
Sceptyk18.11.2022, 19:31
Niech CBA i służby wezmą się za to kto produkuje i sprzedaje te banknoty kolekcjonerskie i ciekawe kto na tym zarabia w tym temacie jest cisza nikogo to nie obchodzi,widać Polskę wiedzą ze wszyscy że mogą doic ile się da czemu nie ma takich pieniędzy kolekcjonerskich euro dolarów a nie ma temu bo USA i unia europejska dba o swój pieniądz
Burok18.11.2022, 14:31
A to poręczenie zapłacił prawdziwymi pieniędzmi ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl