18.11.2022, 17:07 | czytano: 3495

Miasto Zakopane komentuje zbliżający się "Sylwester Marzeń": "Promocja sprzyja rozwojowi turystyki, a także samego miasta"

arch. Podhale24
ZAKOPANE. "Miasto Zakopane jest zadowolone z rozmów z Telewizją Polską dotyczących organizacji zbliżającej się wspaniałej imprezy, jaką jest Sylwester Marzeń z Dwójką, a także szerszej współpracy, w ramach której przez cały rok Zakopane gości w wielu programach przekazujących informacje o naszych największych wydarzeniach" - podkreśla w komunikacie Urząd Miasta.
Jak informowaliśmy - czeka nas pod Giewontem kolejna duża impreza plenerowa organizowana przez TvP.
Urząd Miasta Zakopane opublikował komunikat, w którym czytamy: "Miasto Zakopane żyje z turystyki. Właśnie ta branża w głównej mierze przynosi dochód mieszkańcom i turystom. Dzięki tym dochodom z kolei także Miasto osiąga wpływy do swojego budżetu, takie jak chociażby opłata miejscowa, którą uiszczają turyści. W ostatnim czasie to dzięki tej opłacie Miasto sfinansowało zakup kolejnych nowoczesnych i ekologicznych autobusów za kwotę 4,8 mln zł obsługujących linie komunikacji miejskiej.

Zwłaszcza w obecnym trudnym czasie miasto musi dbać o turystykę i tworzyć pozytywne impulsy do jej dalszego funkcjonowania i rozwoju, tak aby wszyscy zakopiańczycy związani z tą branżą mogli przetrwać na rynku mimo niesprzyjających okoliczności. Stąd też wszystkie wydarzenia w Zakopanem organizowane są z myślą o budowaniu jak najciekawszej oferty i najskuteczniejszej promocji, która z kolei sprzyja rozwojowi turystyki, a także samego miasta we wszystkich pozostałych obszarach. Z takiego punktu widzenia bardzo istotne są duże plenerowe wydarzenia organizowane na Równi Krupowej, takie jak Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Europejskie Targi Produktów Regionalnych, akcja Czyste Tatry, a wśród nich także Sylwester Marzeń z Dwójką. Jak co roku 31 grudnia miasto zorganizuje także Koncert Sylwestrowy, podczas którego z repertuarem klasycznym wystąpi Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna. Tradycyjnie to właśnie wydarzenie, połączone ze złożeniem noworocznych życzeń przez Burmistrza Miasta Zakopane, rozpoczyna Sylwester w Zakopanem.

Chcemy podkreślić, że Miasto Zakopane jest zadowolone z rozmów z Telewizją Polską dotyczących organizacji zbliżającej się wspaniałej imprezy, jaką jest Sylwester Marzeń z Dwójką, a także szerszej współpracy, w ramach której przez cały rok Zakopane gości w wielu programach przekazujących informacje o naszych największych wydarzeniach. Jest to dla nas bardzo cenny walor informacyjny i promocyjny. Ze strony miasta wkładem w organizację Sylwestra Marzeń z Dwójką jest udostępnienie majątku i terenów gminnych, m.in. Równi Krupowej."

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
DżejDżejOkocza21.11.2022, 21:20
Ciekawe ilu patałachów rąbie do własnej michy a ilu jest nasłanych trolli na tym portalu.
do przemyślenia!!!!21.11.2022, 09:07
Wszystko pieknie ładnie ale.. turyści mają znowu "dymać" na nogach na Spyrkówkę żeby odjechać pociągiem? I nikt nic nie wie jak zwykle co gdzie odjezdza, zadnej tablicy, zadnej informacji. TAKA INFORMACJA JUZ DAWNO POWINNA WISIEC NA MIEJSCU DWORCA PKS BO LUDZIE SA ZDEZORIENTOWANI biegaja w kółko koło tych bramek i centrum informacji turystycznej, pytają w sklepie, szukaja kas biletowych na PKP ale tam ich po prostu nie ma - tylko ponoc w jakiejs budce na Spyrkówce? Nie ma tez informacji skad odjezdzaja busy w ktorym kierunku co. Turysci musza szperac po necie, pytac miejscowych. Tylko miejskie autobusy jezdza do dworca. Jak dla mnie chaos w tym momencie komunikacyjny.
Michał20.11.2022, 20:45
No to znowu szykuje się masowa libacja i nieprzespane noce. Współczuję policji, straży i innym służbom które zostały w to wpakowane. Oczywiście mieszkańcom Zakopanego również.
Anonimowy20.11.2022, 16:25
W Nowym Yorku tez jest bardzo drogo, bardzo duzo turystow, miasto zakorkowane,i jakos ludzie nie narzekaja.
ten co mu na klatke schodowa sraja!19.11.2022, 18:35
huj z tym sylwestrem...........nawet komentarzy juz nie daja!!!!!!!!!!!!!!!
janek z cichego19.11.2022, 15:19
jak bedzie zenek to rozjebie stodole!!!!
głupszego osła na tym portalu nie widziałem19.11.2022, 13:58
Oseł wiedziałem żeś głupol , ale nie przypuszczałem ,ze aż taki?
Jan19.11.2022, 12:48
Nie szalejcież ludziska, nie szalejcież. Prawda jest taka że gdyby nie ta sylwestrowa promocja przez włodarzy, to dalej większość z was oglądałaby tylko hale i rzadki owsianych owiec. Pozostaje jeszcze Pani Jagna, która nieprzerwalnie czeka na swoją OLIMPIADĘ w Zakopanem. To by była dopiero promocja!
Osiol19.11.2022, 07:36
Widzę pole popisu dla ekologów brak wydajnej oczyszczalni od lat i robienie z zbiornika Czorsztynskiego odstojnika oraz trucie Dunajca na całym biegu...
Wszyscy wiedzą widzą a tylko przyczepki z,, plucami''ciągną bo na to unia daje kasę ech obłuda
aczemunie18.11.2022, 20:10
turystyka to wg władz Zakopanego najazd tłumu podpitej gawiedzi. Zależy im na takich gościach ?
Czy Zakopane wymaga takiej promocji ? większości polaków kojarzy się z drożyzną, oszukaństwem i cwaniactwem, staniem w korkach na zakopiance. Ci co sie tu wybrali to wspominają tłumy przewalające się krupówkami, kościeliską, kuźnicami i do morskiego oka, godziny spędzone w korkach na ulicach w poszukiwaniu miejsca do parkowania. Wspaniałe wspomnienia które same promują to miasteczko. Teraz do tych atrakcji dojdzie sylwestrowy spęd pijanej i wrzeszczącej bandy.
Jak tylko wytrzeźwieją do wrócą do siebie, nie zostawiając nic poza śmieciami i syfem.
Cały ten komunikat to jakiś bełkot pełen marketingowych sloganów, a pozbawiony sensu. Czyli wciskanie kitu, aby ładnie opakować zmarnowanie góry pieniędzy. Miasto jest zadowolone - czytaj burmistrz się cieszy, że mignie w TVP, może jakaś "gwiazda" na niego zerknie, no i posłucha na żywo muzyczki jaką sam lubi?
Stop dla takich włodarzy18.11.2022, 20:04
Panu Doruli pomyliła się chyba promocja miasta z promocja własnej osoby i jedynie o to chodzi. Doruli powoli przewraca się "we łbie" jakby powiedzieli górale. Wydaje ogromne sumy samorządowej kasy z podatków zakopiańczyków nie licząc się ze zdaniem mieszkańców i nie pytając ich o to w ogóle.Zachowuje się tak jakby Zakopane było jego własnością . Skandaliczne to wszystko i wreszcie dobrze by było by temu gościowi ktoś to uświadomił, także jego świcie .A nie jest dobrym góralem , bo górali lekceważy. Można dać mu tego przykłady , bo obrósł w piórka . Mieszkańcy mają na co dzień masę problemów by żyć w tym mieście , a szczególnie w jego centrum , ale tym w cale nie przejmuje się tym burmistrz. Szczególnie dokuczają problemy komunikacyjne, ale otym jakby nie wiedział Dorula i radni bezradni z przewodniczącym rady Glucem . Zamiast oszczędzać pieniędzy na budowę obwodnicy miasta i wyeliminować ruch autobusów/ wszystkich w tym turystycznych/ także ciężkich samochodów z centrum , to cały ten ruch przejeżdża całe centrum i zabytkową część Zakopanego pozostawiając tu masę spalin , kurzu i potężne porcje decybeli . Władze jakby nie wiedziały co to powoduje z ciężkimi chorobami onkologicznymi włącznie . Stop dla takich włodarzy!!!
jolasia18.11.2022, 19:54
A po Sylwestrze.. bród, smród i ubustwo.
pis kopciar18.11.2022, 18:35
tragedia...same kurwy przyjada....
Poldek18.11.2022, 18:13
Czy władze miasta pytaja mieszkańców o zdanie?
Czy ktos w Polsce nie zna nazwy ZAKOPANE? O jakie promocji mówi Pan Burmistrz. Zakopanego promować nie trzeba a w czasach kiedy skłania sie ludzi do oszczędzania prądu, wody i ogrzewania robi sie taki "spęd".
To ,że zwykły obywatel ma utrudnione życie codzienne to włodarzy obchodzi? Kłopoty z parkowaniem w mieście, korki na ulicach itd.itp
A jaką znacząca kwotą podreperowany zostanie / na czysto/ budżet miasta?
Sylwester marzeń- pytam czyich. Pana Kurskiego i Pana Burmistrza?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl