23.11.2022, 18:31 | czytano: 2154

Zakopane: PKP zamknęło kasę biletową

Fot. Marcin Szkodziński
Chcesz kupić bilet na pociąg? Bez dostępu do internetu w Zakopanem jest to niemożliwe. Dzwonili do nas w tej sprawie oburzeni miłośnicy podróży koleją.
Do naszej redakcji dzwonią rozgoryczone osoby, które chcą kupić bilet na pociąg. - Przychodzę na tymczasowy dworzec i widzę kartkę na drzwiach, że zamknięte do odwołania. Czyli do kiedy? - pyta czytelnik Podhale24. - Nie wiem czy jest to na jeden dzień, tydzień, miesiąc, czy rok. Nie korzystam z internetu, bo nie umiem i nie mam takich możliwości. To jak mam kupić ten bilet - żali się starszy mężczyzna.
Faktycznie, na drzwiach tymczasowego dworca kolejowego w Zakopanem przy ul. Szymony widnieje kartka z informacją “Uprzejmie informujemy, że od dnia 21.11.2022r. do odwołania kasa biletowa na stacji Zakopane będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy”. Poniżej kartki z informacją o zamknięciu pojawił się ręczny wpis o treści “Proszę napisać kiedy i w jakich godzinach otwarte-czynne” z podpisem klient. Niestety na napisaną prośbę klienta nie ma wywieszonej odpowiedzi.

Bilet na pociąg można kupić przez internet. Jednak nie każdy potrafi się sprawnie poruszać w sklepach on-line. Jest także możliwość zakupu biletu wsiadając do autokaru pełniącego zastępczy środek transportu do Krakowa. - Co w przypadku, jak w autokarze nie będzie już miejsc siedzących - pyta nasz czytelnik. - Często podróżujemy grupą osób. Co wtedy mamy zrobić? - mówi poirytowany mężczyzna.

Z pytaniem zwróciliśmy się do PKP Intercity, która zarządza dworcem w Zakopanem. Niestety nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi w sprawie zakopiańskiego dworca tymczasowego i kas.

Turyści, ale także mieszkańcy Zakopanego i okolicznych miejscowości mają spore problemy z podróżowaniem pociągiem, który jest jedyną alternatywą dla często zakorkowanej zakopianki. Powodem są ciągłe remonty torowiska oraz dworca kolejowego. Początkowo przeniesiony dworzec był całkowicie nieoznakowany, przez co pasażerowie nie mogli znaleźć miejsca odjazdu pociągu. Następnie przez remont torowiska wprowadzono ruch zastępczy w postaci autobusu do Krakowa. Niestety autobus odjeżdżał spod remontowanego dworca kolejowego, przy czym kasa PKP Intercity znajduje się już na tymczasowym dworcu oddalonym o ok. 1,5 km. Teraz doszły kolejne trudności w postaci zamknięcia jedynej kasy biletowej.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rak24.11.2022, 17:12
Bo wujek jarek zamiast hucznie otwierać spóźniony tunel na zakopiance, powinien raczej pomyśleć o nowej linii kolejowej do Zakopanego.
Ale nasi mądrzy politycy z pis-u wolą wspierać niemiecki przemysł motoryzacyjny, zamiast polski przemysł kolejowy.
co za fajne miejsce na ziemi to Zakopane?24.11.2022, 15:15
Logiczne ! Nie jeżdżą pociągi od dłuższego czasu , to po co komu kasy biletowe. Dorula spowodował ,że pociągi nie jeżdżą , drogi zakorkowane , miasto zamknięte, a on nic nie musi robić. Nie musi budować obwodnicy , bo i po co ? Znalazło się kilku upierdliwych pasażerów i zakłócają Doruli mir domowy. Upierdliwi goście, a tak fajnie jest!
z tąd24.11.2022, 14:58
Robią sobie ludzie sami sztuczne problemy.Jest jak jest teraz.Bilet można sobie w pustym pociągu(większość autkami jedzie,korki,smog ,narzekanie) u konduktora kupić.
Optymista23.11.2022, 22:08
A ja mam bilet i od miesiąca czekam na ten pociąg a jego nie ma, i na dodatek jestem głodny
narciarz23.11.2022, 21:53
Tak "Zimowa Stolica Polski" przygotowuje się do sezonu zimowego!...
Dinozaurus23.11.2022, 20:41
W tym kraju skończył się porządek. Chcę kupić bilet i jechać ale nie ma kasy. (Pytanie: czy muszę mieć internet??? Jeśli tak to państwo powinno mi dać komputer i dostęp do internetu bo mnie nie stać. Powinno też przydzielić instruktora (a jeszcze lepiej - instruktorkę :)) bo jestem niekumaty (a muszę?). A tak czuję się obywatelem pośledniej kategorii a przecież płacę podatki!
Osiol23.11.2022, 18:56
,, dla dobra pasazerow''z centrum zrobimy zaścianek i co nam zrobicie

Podpisano
V-ta kolumna
Jawne granie w .........23.11.2022, 18:53
Tak powoli kretynieje świat.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl