24.11.2022, 09:26 | czytano: 2305

Ciepłe kurtki dla Ukraińców

Odzież zimowa zebrana przez policjantów i pracowników zakopiańskiej komendy Policji trafi do potrzebujących w rejonie Odessy na Ukrainie.
Od czasu, kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, a z jej terenu zaczęli przybywać uchodźcy wojenni, pracownicy Policji i policjanci z powiatu tatrzańskiego zaangażowali się w niesienie pomocy potrzebującym. - Kilkakrotnie organizowaliśmy zbiórki różnego rodzaju produktów oraz pieniędzy dla osób, które znalazły schronienie przed wojną zwłaszcza w sąsiadującym z zakopiańską komendą Ośrodkiem Wczasowym Dafne - mówi asp. szt. Roman Wieczorek. - Teraz prowadzimy kolejną akcję niesienia pomocy potrzebującym. Tym razem na terenie Ukrainy, która zmaga się z brakami w dostawach prądu, wody, paliw w obliczu nadchodzącej zimy. Dlatego też wspólnie z wolontariuszami z Zakopanego, którzy na początku grudnia organizują transport humanitarny w rejon Odessy zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy zbiórkę zimowej odzieży. Zaledwie w kilka zebrano kilkadziesiąt dużych paczek z odzieżą zimową. Pierwsza partia została przekazana wolontariuszom.
Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
s26.11.2022, 10:05
Pomagajcie ludziom w Polsce...
karaluch25.11.2022, 14:50
A może Ci Ukraińcy co jeżdżą takimi wypasionymi furami dali by od siebie troche kasy na ciepłe kurtki
yamakay25.11.2022, 07:42
ludzie w Polsce nie maja na jedzenie ktos im pomaga?
Smok24.11.2022, 20:37
Odessa to tam gdzie azowcy mordowali na ulicy rosyjskojęzycznych obywateli w 2014?
jarek24.11.2022, 19:15
Bohdan Chmielnicki dobrowolnie oddał Ukrain? pod władanie Rosji odrywając się od Rzeczpospolitej.Ukraińcy niech mają pretensje do Chmielnickiego bo Rosja odbiera swoje.
WioKary24.11.2022, 17:16
A na Nowy Targ też będzie rozszerzona ta akcja?
Czy ktoś jeszcze patronuje w zbiórce darów na Ukrainę?
Jeśli tak to gdzie i kiedy?
będzie im raźniej24.11.2022, 16:43
Dajcie im te najcieplejsze z napisem "policja"
Osiol24.11.2022, 13:58
Dary trafiaja do potrzebujących? Czy giną w tym morzu korupcji.
Czy ktoś to kontroluje czy to trafia darmo do potrzebujących bo jeśli stoi za tym,, autorytet''policji.....
ciekawski24.11.2022, 09:36
podhale24.pl
zr?bcie co? z t? pisowni?

"Od czasu, kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, a z jej terenu zaczęli przybywać uchodźcy wojenni, pracownicy policji i policjanci z powiatu tatrzańskiego zaangażowali się w niesienie pomocy potrzebującym. - Kilkakrotnie organizowaliśmy zbiórki różnego rodzaju produktów oraz pieniędzy dla osób, które znalazły schronienie przed wojną zwłaszcza w sąsiadującym z zakopiańską komendą policji Ośrodkiem Wczasowym Dafne - mówi asp. szt. Roman Wieczorek. - Teraz prowadzimy kolejną akcję niesienia pomocy potrzebującym. Tym razem na terenie Ukrainy, która zmaga się z brakami w dostawach prądu, wody, paliw w obliczu nadchodzącej zimy. Dla tego też wspólnie z wolontariuszami z Zakopanego, którzy na początku grudnia organizują transport humanitarny w rejon Odessy zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy zbiórkę zimowej odzieży. Zaledwie w kilka dni pracownicy policji i policjanci zakopiańskiej komendy zebrali kilkadziesiąt dużych paczek z odzieżą zimową. Pierwsza partia została przekazana wolontariuszom.

Wszystkie organizowane przez nas działania mają jeden cel - pomoc osobom, które ucierpiały w wyniku działań wojennych oraz zapewnić im bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl