28.11.2022, 15:00 | czytano: 20491

Kolejki pod Tauronem. Sznur ludzi ciągnie się do ulicy

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. Punkt Tauronu oblężony przez klientów. Dziś przez cały dzień do punkt obsługi klientów ustawiała się kolejka licząca nawet 50 osób i więcej.
Za dwa dni mija termin składania oświadczeń dotyczących maksymalnej ceny prądu. To pomoże im w utrzymaniu niższych cen za prąd. - Stałem godzinę w kolejce, żeby złożyć wniosek. Jeden pracownik obsługuje klientów, z reszta przyjmuje tych, którzy się umówili - mówi nasz czytelnik, mieszkaniec Nowego Targu. Jeśli ktoś chce się umówić na konkretną godzinę, żeby załatwić sprawę, to najbliższe terminy są na styczeń - dodaje.
Do nowotarskiego oddziału nie sposób się dodzwonić. "Przepraszamy, wybrany numer nie odpowiada" - słyszymy w słuchawce przez cały dzień.

W ciągu dnia w Tauronie miał też miejsce pewien incydent. - Policjanci zostali wezwani na interwencję w związku z zakłócaniem porządku publicznego - mówi podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Na miejscu okazało się, że dwie osoby weszły do budynku bez kolejki, nagrywając pracowników oraz osoby postronne i transmitując w sieci przebieg zdarzenia, pomimo upominania przez pracowników oraz umieszczonych informacji o zakazie fotografowania i filmowania.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Danusia mamusia01.12.2022, 20:37
Przyszła zima , śniegu nie ma a Baran się po mieście pląta.
Osiol30.11.2022, 21:38
Zakaz filmowania i mówienia prawdy następne he he
Marcin29.11.2022, 22:31
Brawo Damian i Aneta macie jaja . Baranki stoją i płacą bez słowa sprzeciwu. Nagrywać i udostępniać. Ludzie budźcie się bo za chwilę na chleb Was stać nie będzie.
II klient29.11.2022, 18:41
DO obserwator i wszystkich narzekających !W poniedziałek byłem, postałem załatwiłem bez problemu.Na szczęście nie było świrów .Nie narzekajcie, jeszcze nie jest żle a urzędnik też człowiek .II
Nika29.11.2022, 18:10
Drogi @ obserwatorze czy byłbyś tak miły i w prostych chłopskich słowach wytłumaczył mi ,co takiego dobrego ten dzban zrobił dla ludzi ?
oberwator29.11.2022, 16:31
@Klientka
Ten świr ze Szczawnicy, zrobił więcej dla Polaków niż TY "klientka"
Ty nawet nie jesteś zdolna, żeby o takim czynie pomyśleć, a cóż dopiero w geście dobroci rzucić się na chory system i walczyć z nim
Sceptyk29.11.2022, 10:32
Ale po co pisać wnioski stać poniżać się jeszcze prąd jest tani grosze kosztuje a Tauron zrobi tak prąd niby cena taka sama a podniosą pozostałe koszty moc zamówiona moc stała abonament i wyjdzie na to samo
obserwatorka29.11.2022, 10:11
Do @Nika
Ciekawa jestem czy ta "wysoko postawiona" para inteligentnych inaczej zostanie wreszcie pociągnięta do jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje wyczyny. To co oni wyprawiają woła o pomstę do nieba a nikt z tym nic nie robi
Klientka29.11.2022, 09:58
Byłam w Tauronie pół godziny temu i nie ma kolejek. Pusto. Pewnie wczoraj po niedzieli ludzie się rzucili, a świr ze Szczawnicy to wykorzystał
Dociekliwy29.11.2022, 08:42
Powiem tak. W 21 wieku, przy takim rozwoju technologii, żeby jeszcze kolejki były?? Ludzie, siądźcie i się zastanówcie, co ONI z nami chcą zrobić?? A może lepiej, żeby zgłaszali się ci, którzy chcą większe rachunki płacić?? Dajecie się omamić, zastraszyć, ... Wierzycie we wszystko co co w Wiadomościach pokażą i powiedzą. Powiedzcie co jeszcze w tym wniosku trzeba ujawnić?? Ile macie TV, lodówek, zamrażarek, pralek, suszarek, .... ile żarówek w domu, a w głowie żadnej - no i lista będzie gotowa.
lb29.11.2022, 08:04
to dziś otworzyli ten punkt dopiero? :)
@Nika29.11.2022, 07:42
Co do zasady się z Tobą zgadzam, natomiast niestety dopóki dzban nie stanowi fizycznego zagrożenia dla otoczenia, to nie można go nigdzie zamknąć. To troll-wampir, który zawsze znajdzie karmicieli. Zawsze można promować postawę społeczną, że się znajdzie jeden odważny i zacznie kontr-filmowanie zasłaniając mu widok, a argumentując że się dokumentuje pracę wielkich dziennikarzy, a chce się go mieć vis a vis. Ale czy to nie szkoda czasu i sił?
Nika28.11.2022, 20:46
Szczawnicki dzban /.../ trafił teraz do Taurona.
Współczuję tam pracującym . Po nękaniu pracowników sklepów,przychodni, policji i urzędów niestety trafił też do Was.Zastanawia tylko fakt jak długo będzie to jeszcze trwało, czy nie ma żadnych służb , które umieściłyby tę parę w miejscu dla nich odpowiednim - tj szpitalu psychiatrycznym
HalooNek28.11.2022, 20:37
w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek np. jak się ma KDR. Polecam
MAMUSIU RATUJ28.11.2022, 20:32
Z kim Podhale gra ze takie kolejki po bilety?!
tauron28.11.2022, 19:08
Firmy mogą wysłać na maila: ceny@tauron.pl
Ale dokument musi być podpisany podpisem zaufanym. Od razu dostaje się potwierdzenie i nadanie nru pisma
Czesiek28.11.2022, 19:03
Sprostowanie do artykułu który nie jest rzetelny.
Nowotarski oddział Tauron nie posiada nr telefonu pod który by można było dzwonić. Tauron ma infolinię ogólnopolska!
Rysiu28.11.2022, 18:57
Nie ma się co dziwić jak zadeklarowali że Tauron będzie kasę dawał na hokej to skądś muszą mieć.
Farmaceutka28.11.2022, 18:16
Artykuł wprowadza w błąd. Odbiorcy indywidualni mogą składać oświadczenia do 30.06.2023r.
Ewka28.11.2022, 17:45
Można oświadczenie złożyć on line i podpisać profilem zaufanym.
jam to28.11.2022, 17:11
I po co te oświadczenia? Czy naprawdę jest ktoś, kto uważa, że ludzie chcą płacić wyższe ceny za prąd? Niedługo będę musiał oświadczać, że chcę żyć, bo jak jak tego wyraźnie i skutecznie nie oświadczę to kto wie, jakiś urzędnik uzna, że można pobrać ode mnie organy do przeszczepu, dla tych co stosowne oświadczenia złożyli. Iście orwellowski świat.
Tomasz28.11.2022, 16:19
Takie kpiny trzeba nagrywać bo płacimy jak za złoto a oni traktują nas ja g...
Miniprzedsiębiorca28.11.2022, 15:23
Miałam dwa podejścia i zrezygnowałam. Można oświadczenie wysłać pocztą do "Tauron Obsługa Klienta" w Katowicach.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl