30.11.2022, 14:32 | czytano: 2095

Policja ostrzega przed oszustwami

- Ostrzegamy przed kolejnym wariantem kampanii phishingowej wykorzystującym wiadomości SMS. Tym razem oszuści podszywają się pod Pocztę i informują o wstrzymaniu dostarczenia paczki z uwagi na niedopłatę - ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.
Po kliknięciu w znajdujący się w wiadomości link, użytkownik jest przenoszony na nieprawdziwą stronę Poczty. Dalsza część oszustwa przebiega jak we wcześniejszych odsłonach: wyświetla się panel wyboru banku, a następnie fałszywy panel logowania. Zdobyte w ten sposób dane uwierzytelniające do bankowości internetowej służą do kradzieży pieniędzy z konta. W ten sposób komputer lub smartfon mogą zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, które później może wykraść wrażliwe dane osobowe.
Pod żadnym pozorem nie wolno klikać w żadne linki, których pochodzenie nie jest znane. - Zachowajcie czujność i przekażcie informację o nowych oszustwach znajomym - apelują policjanci.

Podejrzane wiadomości SMS możecie przekazywać na numer 799-448-084, a wszelkie inne zagrożenia zgłaszać za pomocą formularza na https://incydent.cert.pl.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Sceptyk30.11.2022, 19:51
A dzwonił ktoś już w sprawie tego kotka i czemu że to oszustwo o co z tym chodzi
obiektywny30.11.2022, 15:39
Nie dajcie sie też nabrać na ogłoszenia rozwieszane po drzewach w Nowym Targu. Niby zaginął kotek i czeka nagroda 5 tys zł. Wykonanie połączenia na taki numer może Cię słono kosztować.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl