07.12.2022, 13:55 | czytano: 4633

Jachymiak: Proszę, aby poza Redaktorem Rayskim-Pawlikiem, nikt tego nie czytał

Archiwum autora
FELIETON. - Drodzy Czytelnicy! Dziękuję za otrzymywane dowody sympatii, uznania oraz propozycje tematów do poruszenia. W większości to oczekiwania, że klawiaturą odpluskwię lokalny samorząd z tzw. Naszej Watahy. Co jak wiadomo mogą uczynić jedynie mieszkańcy WK Miasta, w terminie który ustali wóc narodu (zmieniłem pisownię wodza na adekwatniejszą) - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk, kontestator.
- Czytelnikowi, który zwrócił się do mnie z informacją, że otoczenie Kloca Chałtury wygląda jak chlew, walają się tam wory ze śmieciami, a chodnik pokrywają plamy petroli i innych obrzydlistw, odpowiadam: Proszę się nie martwić. Dziś w nocy spadł śnieg i nie powinno być już nic widać. Sugestia, że to ś.p. Pegaz załatwia się tam symbolicznie, wydaje się ciekawa. Metaforyczna.
Inny zaś Czytelnik z niepokojem informuje, że wg rankingu Polskiego Alarmu Smogowego jesteśmy obecnie na 2.miejscu w kraju, za kimś tam. Proszę się nie martwić. Byłem ostatnio na Mieście i wydaje mi się, że wróciliśmy na pierwszy plac.

Czytelników zmartwionych od lońskiej niedzieli przybyło. A ja jak widać wyżej potrafię uspokoić kilkoma zgrabnie dobranymi słowami. Nie martwmy się porażką z Francją! Wszak w drugiej zwrotce naszego hymnu (od czasu pisu śpiewa się dwie) stoi jak byk, że Bonaparte dał nam przykład jak zwyciężać mamy. Hymn nasz był więc przeszkodą do zwycięstwa, no bo jakiż byłby przykład gdyby Bonaparte dostał w tutkę?

A tak zostało po staremu. Nasi mogli sobie zrobić po meczu selfie z prawdziwymi gwiazdami, a prezydent Emanuelle (Macron) był taki szczęśliwy, że obiecał francuskim piłkarzom powrót z Kataru rządowym Concordem w asyście myśliwców Mirage. Co prawda tamtejszy związek kopaczy podał, że mają w piernik kasy i stać ich na samolot, ale… futbol od dawna nie jest już tylko sportem…

OK. To bieżące sprawy mamy załatwione. Pozostał nam jeszcze tzw. Czytelnik Męczący. Red. Rayski Pawlik. Od dawna domaga się ode mnie ujawnienia szczegółów mojej wojenki z tzw. samorządem lekarskim. Uważa, że opinii społecznej się to po prostu należy. Myślałem, że zapomni. Ni ma szans. Zresztą tzw. samorząd lekarski też nie może zapomnieć.
To napiszę redaktorowi. Zręcznie powiążę to z ostatnią przemową woca narodu, w którem oskarżył lekarzy o wsadzanie koła w szprychy służby zdrowia (kolejny wspaniały występ wocu!). Proszę też, aby poza Redaktorem nikt tego nie czytał. Tuszę, że jak przeczytanie będzie nielegalne, nie będzie mogło stanowić podstawy do ponownej próby pozbawienia mnie chleba ( i igrzysk ! ).
Okręgowa Rada Lekarska w Krakowie
Na swoim mikołajkowym posiedzeniu
Wyraża protest przeciwko prezentowi
Jaki ostatnio otrzymał lekarz Jachymiak
Ukrywający się także pod pseudonimem
Lew Ódar Żywago i używający niezasadnie
Tytułu „doktór”, co jak wiadomo
Pisze się przez o bez kreseczki
Który to lekarz został w postępowaniu
Dyscyplinarnym uznany definitywnie
Za czarną owcę środowiska lekarskiego
Za krytykowanie ww. środowiska
Może nie całego, ale jego elyt na pewno
To znaczy tzw. samorządu lekarskiego
Oraz ogólnopolskiego związku zawodowego
Ww. lekarzy
Kary, która miała odstraszyć innych, nie uiścił
Dręczył pytaniami i żarty stroił
To został relegowany, a jak w końcu uiścił
To się głupio tłumaczył, że zrobił to dla
Płaczących koleżanek z pracy
I nie wykazywał żadnej skruchy
To w takim razie dostał naganę
I jak komuś takiemu można dawać kubeczek
Z nieprawdziwą informacją o wielkim sercu?
Apelujemy do ww. lekarza o oddanie kubeczka
A jak się nie da, to odesłanie do tzw. samorządu
My tu dobrze wiemy komu taki kubeczek się należy
*
Uzasadnienie:
W roku 2009 ww. tzw. samorząd lekarski
W ramach akcji upozorowanej
Wystąpił do Ministerstwa Zdrowia
O przyznanie ww. lekarzowi tytułu
Zasłużony dla Służby Zdrowia
Ministerstwo jednak wykazało się czujnością
I odmówiło, i słusznie
Dawanie w tej sytuacji kubeczka jest prowokacją
Odczytujemy to jako jeden z przejawów
Ataku na środowisko lekarskie
Z którym ostatnio mamy do czynienia
Mimo iż wybraliśmy nowe władze ww. samorządu
Które za główny cel postawiły sobie
Poprawę wizerunku ww. środowiska lekarskiego
*

Na zdjęciu: kubeczek

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Gulasz Juliusz Zeżarł08.12.2022, 15:20
@osioł
czyli podsumowując, to co napisałeś: twoja obiektywna prawda, to taka w która ty wierzysz. Można i tak.
Jasiek z Barda08.12.2022, 15:05
kończ waść, wstydu oszczędź, Bonaparte w tutę nie zaliczył ale ów waść owszem, owszem
Osiol08.12.2022, 08:24
Do Gulasz....
Tyle w tym c19 prawdy co w wyborach 2020 w Ameryce, i w obecnych. Równorzędna przymusowa prawda jest o wojnie na U, i cała prawda o stanie kraju (gospodarczym) czytasz i dobrze się bawisz a naiwni powtarzają te nagłówki,,wytłuszczone'' z internetu jako prawdę objawioną .
Ostatnio większą obiektywnością np na interia wykazują się komentarze niż sami dziennikarze co spowodowało na innych polskojęzycznych mediach zakaz komentowania ot demokracja komentarze jeśli są mają wyższe notowania niż artykul tylko to powoduje że,, prawda''słabo się przebija a zakredytowani dziennikarze boją się coś obiektywnie napisać bo....
Gulasz Juliusz Zeżarł07.12.2022, 22:31
@osioł
Piszesz, że "włóczą do dnia dzisiejszego dnia po swoich strukturach lekarzy za c19 ze mieli odwagę mieć inne zdanie i jeszcze je publicznie wypowiadać", ale zapomniałeś dodać że jakoś brakło im odwagi, zeby przynać, ze te opinie okazaly sie stekiem bzdur, co jednoznacznie potwierdziły badania nad chlorochiną czy amantadyną.
Gulasz Juliusz Zeżarł07.12.2022, 22:14
Tenpan, chociaż nie znosi wuca narodu, nad wyraz dużo z wucem ma wspólnego.
Trzy wiodące wspólne cechy postepują równolegle - przekonanie o wlasnej wszechwiedzy, przekonanie o byciu centrum zainteresowania świata i przekonanie o swiatowym spisku przeciwko sobie.

P.s. i chyba od dzisiejszego felietonu liczba jego samowładnych tytułów poszerzyla sie o kontestatora (chociaż moim zdaniem lepiej byłoby przyznać tytuł kondensatora, kondotiera, konkwistadora, kondora, konstruktora, konduktora lub innych kon-cośtamów). Byłyby taknsamo nie na miejscu, ale niektore lepiej brzmią.
Felczer07.12.2022, 18:55
Czy jest na sali lekarz wiadomej specjalizacji?
Nowotarzanka07.12.2022, 15:33
Na zdjeciu kubeczek a pod kubkiem zapewne kody ICF
Pozdrawiam
Jah07.12.2022, 15:28
Jachymiak; cały czas to nazwisko ... są lepsze feletiony i nazwiska niż opisywanie tych bzdurnych materiałów oraz pokazywanie nontop swojego wizerunku
Osiol07.12.2022, 14:51
Jakaż wielka beznadzieja i kumoterstwo w mieście i brak zaufania do resortowych dzieci reprezentujących służby że nawet drobne sprawy kieruje się do,, ostatniej deski ratunku''w osobie felietonisty piszącego dla rozrywki i przycięcia głupoty w mieście.
Co do, dilerów''tabletek włóczą do dnia dzisiejszego dnia po swoich strukturach lekarzy za c19 ze mieli odwagę mieć inne zdanie i jeszcze je publicznie wypowiadac
Zakaz dyskusji, wolności wypowiedzi, krytyki, wolności myślenia i analizowania to prosty krok do faszyzmu już jeden z drugim niepokorny poznaje to na sobie w areszcie,,wydobywczym''
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl