25.12.2022, 13:36 | czytano: 3704

"Mieszkańcy pozdrawiają z mostu, z Drogi Dworskiej"

zdj. Roman Krupa /FB
KOŚCIELISKO. Trwa duży remont drogi Zagrody Witowskie - Dworska. Inwestycja zaplanowana jest jako zadanie dwuletnie - rozpoczęła się w maju br., a jej zakończenie nastąpi w grudniu 2023 roku. Most na Dworskiej jest już gotowy, co potwierdzili sami mieszkańcy.
"Odbiór musi być" - komentuje zdjęcia w mediach społecznościowych wójt Roman Krupa. "Cieszymy się z tego mostu, będzie krócej - podziękowania dla wójta i wszystkich którzy się do tego przyczynili" - czytamy w jednym z komentarzy.

W ramach inwestycji odbywa się kompleksowy remont drogi Zagrody Witowskie – Dworska przebiegającej przez teren Dzianisza i Witowa, obejmujący roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, nawierzchniowe, remont istniejącego odwodnienia, remont obiektów mostowych, umocnienia brzegów rzeki i terenu pod mostami, chodniki na dojściach do obiektów mostowych. Ponadto wprowadzone zostaną odpowiednie elementy oznakowania, służące zwiększeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego na przedmiotowej drodze.

Docelowym efektem wykonanych robót było uzyskanie parametrów wytrzymałościowych drogi zbliżonych do dróg o kategorii ruchu KR 3-4. Na czas remontu powstał most tymczasowy, a teraz jest już gotow nowa przeprawa, w której wymieniono poręcze, dźwigary, wzmocniono podpory, wykonano pomost i wspornik pod chodnik. Zabezpieczono także brzeg z narzutu kamiennego, wykonano chodnik, uformowano i zagęszczono nasypy.


Koszt całej inwestycji drogowo-mostowej to blisko 4,7 mln zł, a dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to ok. 2 mln.

s//
Może Cię zainteresować
komentarze
złodziej26.12.2022, 13:45
Za tą kasę co na tą ,,kładkę,,poszło z naszych pieniążków(podatników) można se dwa domy wypasione wybudować na krupówkach z żyrandolami,dywanami w środku.Się kiedyś rozliczymy, mam nadzieje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl