30.12.2022, 13:22 | czytano: 3053

26. Almanach Nowotarski - promocja w Ratuszu (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. W ręce czytelników oddano oficjalnie 26 numer Almanachu Nowotarskiego. Promocja publikacji zorganizowana została w salach reprezentacyjnych Ratusza.
Jak nakazuje tradycja almanach otwiera poezja - Wandy Szado-Kudasik i Krzysztofa Kokota. Oboje poeci zaprezentowali na żywo swoje wiersze. O najnowszym zbiorze tekstów związanych nie tylko z Miastem opowiadał prof. Stanisław Hodorowicz.
Najnowsze dzieło Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu i Komitetu Redakcyjnego zawiera materiały historyczne, wspomnienia, badania etnograficzne i opowieści z przeszłości. Jest także pieczołowicie spisane kalendarium wydarzeń minionego A.D. a także przypomnienie tych, których ostatecznie pożegnano - m.in. Zdzisława Macikowskiego, Zbigniewa Krauzowicza, Józefa Różańskiego, czy Romana Dziobonia. W roczniku znalazło się sporo fotografii oraz grafiki Emilii Nesteruk-Pietras.

Podczas promocji o oprawę muzyczną zadbała m. in. rodzina Tutków.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
wstydzcie się31.12.2022, 13:59
Almanach to zniszczyli ci co go obecnie próbują wydawać! Almanach to był wtedy gdy wydawał go mgr Jagła , ale go się pozbyli. Nawet nie puszczając informacji na ten temat/cenzura Robercika/ to jedynie potwierdzacie to co zrobiliście . Takie to wredne miasto i inne nie będzie. Będzie jeszcze gorsze za waszym udziałem . Wstydzie się !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl