15.01.2023, 13:39 | czytano: 4943

Prezydent na koncercie w Jaworkach (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
W sobotni wieczór w kościele pw. Jana Chrzciciela w Jaworkach odbył się świąteczno-noworoczny koncert, którego organizatorem była Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia z Krościenka. Jednym z zaproszonych gości był prezydent Andrzej Duda.
Wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej w Krościenku nad Dunajcem oraz uczniowie z miejscowości Brody na Ukrainie, Polski Zespół Instrumentów Dętych, Kapela Jaworcanie oraz duet Towariszky prezentujący folklor muzyczny dawnych Rusinów Szlachtowskich, a także soliści: Katarzyna Ryczkowa, Klaudiusz Leśniak, Oleh Malovichko, Wojciech Kwiatek, Jarosław Olszewski, Maciej Osiecki, Agnieszka Michalik, Anna Śliwa, Patryk Citak, Paulina Pietrusza, Maria Korzeniowska, Wacław Golonka, Emilka Knutelska, Malwina Knutelska, Zosia Potoniec , Marta Hamerska, Ania Garncarczyk, Emilka Andruszko, Franek Kwiatek, Asia Hamerska, Ania Kołodziej, Martyna Nowaczyk.
W czasach tak trudnych, w dawnej łemkowskiej cerkwi wspólne granie i śpiewanie Górali, Łemków i Ukraińców nabrało symbolicznego znaczenia. To właśnie Święta Bożego Narodzenia są symbolem pokoju, jedności i miłości.

Na zakończenie koncertu głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Dziękując za zaproszenie podkreślał on, że to niezwykle wzruszający wieczór, pełen przyjaźni, braterstwa, a jednocześnie wielkiego optymizmu oraz wiary w zwycięstwo sprawiedliwości, uczciwości i wolności, w zwycięstwo Ukrainy nad brutalnymi napastnikami. Prezydent życzył wszystkim gościom z Ukrainy, aby mogli spokojnie wrócić do domu oraz by wrócili ich najbliżsi, którzy dzisiaj są na linii frontu.
Koncert prowadziła Aneta Legierska

jd/ zdj. Joanna Dziubińska
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Radek17.01.2023, 19:35
I poto trzeba było tak gnać zakopianka na sygnałach 15 aut z niebezpieczna prędkością . Nie wystarczy jeden opancerzony wóz . Tyle paliwa zmarnować i jechać jak szaloni z zawrotną prędkością .Ich przepisy drogowe nie obowiązują ?
widz.17.01.2023, 07:29
Pieknie grali i śpiewali .
Kloss15.01.2023, 18:44
A gdzie mis z torebką .
Osiol15.01.2023, 15:14
No sukces tyle dzieci zgromadzić w sobotni wieczór, i połączyć z promocją prywatnej szkoły i to jeszcze nieoficjalnie.
Bez małżonki która już pewnie ma dość słuchania kolend,jakoś taki zagubiony.
Apropo Mychajlo mówił że ma coś większego niż,, leopardy''ma w styczniu ogłosić więc może..... Się skupia....
Cień mgły15.01.2023, 14:16
Pisowska kraina pisowcy goście
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl