19.01.2023, 10:11 | czytano: 4133

Dominika Wachałowicz-Kiersztyn pozostanie na stanowisku dyrektora

Dominika Wachałowicz-Kiersztyn. Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Dominika Wachałowicz-Kiersztyn odebrała nominację na stanowisko dyrektora Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. To jej kolejna kadencja na tym stanowisku.
17 stycznia w gabinecie Marszałka Województwa Małopolskiego odbyło się uroczyste spotkanie, związane z wręczeniem umów dyrektorskich dla trzech dyrektorów małopolskich instytucji kultury. Nominacje dyrektorskie odebrali: Maria Dominika Wachałowicz-Kiersztyn z Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, Robert Ślusarek, kierujący Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz dyrektor powstającego w Krakowie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon – Piotr Szymański.
Nominacje wręczyli Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski i Członek Zarządu Województwa Małopolskiego ds. kultury – Iwona Gibas.

- Dzisiejszym spotkaniem wyznaczamy nowy etap w historii trzech wyjątkowych instytucji kultury. Stanowiska dyrektorskie obejmują w nich osoby, będące gwarantem nie tylko kontynuacji wartościowych projektów, inwestycji i działań, ale też nowych, cennych dla Małopolski inicjatyw. W okresie pełnym trudnych wyzwań, to właśnie oni, dzięki doświadczeniu, pasji, zaangażowaniu, mogą zapewnić swoim instytucjom dalszy rozwój i kolejne sukcesy. To ważne zarówno w kontekście muzeów opiekujących się dziedzictwem naszej wspólnej przeszłości, jak i Cogiteonu - instytucji o iście przyszłościowym wymiarze, która właśnie zmierza ku wielkiemu, planowanemu na ten rok, otwarciu. Wszystkim Państwu życzę wielu sukcesów i osiągnięć w kolejnej kadencji – podkreślił Marszałek Witold Kozłowski.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Z Krakowa19.01.2023, 21:34
Gratulacje. Muzeum rozwija się świetnie, tak dalej. W następnej kadencji może rekonstrukcja karczmy z Orawki i dworu Divekich. Powodzenia
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl