30.01.2023, 18:51 | czytano: 4965

Śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa czteromiesięcznego dziecka

zdj. ilustracyjne
Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania w dniu 22 stycznia w jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego, zabójstwa czteromiesięcznej dziewczynki, a także - psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką dziecka. Podejrzany, konkubent matki dziecka, nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.
- W toku postępowania konkubentowi matki dziecka przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa jej czteromiesięcznej córki, który to czyn polegał na zadaniu dwóch ciosów w szyję dziecka narzędziem podobnym do śrubokrętu. Niezwłoczna interwencja matki, natychmiastowe udzielenie mu pomocy przedmedycznej przez członków rodziny, a następnie pomocy medycznej przez personel szpitala spowodowało, iż dziecko przeżyło. Aktualnie przebywa ono w szpitalu, a jego stan ma być stabilny - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Leszek Karp.
Podejrzany, któremu przedstawiono także zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się na matką dziecka, nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zwierzęcy folwark31.01.2023, 19:03
@ Grażyna Mikołajska
Znowu się Pani do mnie "przyczepiła", nawet bez literek? Znowu "stół i nożyce zadziałały". Miało być bez "odbioru", a więc i bez nadawania.

A skoro już jesteśmy na linii, to powiem Pani tylko tyle:
Niczego durnymi ustawami nie zmienicie, tylko się Wam tak wydaje.
Niczego nie zmieniono zaostrzaniem kar dla kierowców (najświeższy nius powyżej - 3,4 promila i pojechał). Wzrost wypadków na przejściach itd..
Ale z mandatów wpływy rosną więc o tym co powyżej ani słowa.

Ustawa antyprzemocowa? Kolejny wynalazek oszołomów którym przeszkadza instytucja małżeństwa jako coś co według nich generuje przemoc.
Ja zupełnie popieram komentarz "Ankę"

Każdą przemoc chcą zwalczać przemocą.

"Plus ratio quam vis" - mówi rzymska maksyma. Jednak najpierw ten ROZUM trzeba mieć.
Pozdrawiam

P.S.
Co do oceny tego jakim jestem człowiekiem, to proszę sobie darować osobiste wycieczki. Może jeszcze będzie okazja przedstawić moje podejście do zwierząt (mam to udokumentowane) to wtedy będzie Pani oceniać.
Może mniej to Panią obchodzi, ale ludzi traktuję również przyjaźnie. Nie lubię tylko ludzkiej naiwności wynikającej często ze zwykłej głupoty.
Grażyna Mikołajska31.01.2023, 11:46
@ zwierzęcy folwark. Dzisiaj 31.01.23 na godz 11.34 ma 3471 wyświetleń. Daj sobie spokój. Komentarz swój dałam tu podpisany imieniem i nazwiskiem. Nie ukazał się . Nie wiem dlaczego . Zapytałam dlaczego. Może się jeszcze ukaże. Dotyczył ustawy antyprzemocowej, którą Zakopane nie przyjęło i postawy ks. Jędraszewskiego. Przyznałam rację Ewie. Może nie wiesz o tym,bo gdybyś był wrażliwymm człowiekiem , to byś wiedział, bo byś czuł, ale ludzie wrażliwi na los zwierząt są również bardzo wrażliwi na krzywdę dzieci, starców, wszystkich krzywdzonych, biednych. Tak już mają , to ich natura,nie da się tego oddzielić, bo wrażliwość na krzywdę, empatia- jest jedna w sobie,więc daruj sobie te uszczypliwości.
Broda31.01.2023, 11:33
Do fan. Czyżby podejrzany był znajomym?
mądry i skromny31.01.2023, 10:46
Do- zaniepokojonego- ty czytałeś to co napisałeś? Nie było pijaństwa i przemocy? Gdzie?
joł31.01.2023, 10:39
Na podhalu nie było pijaństwa, przemocy domowej?
Ktoś ma świetne poczucie humoru - gratuluję
fan politycznej propagandy31.01.2023, 10:21
w więzieniu się tobą zajmą.
Zaniepokojony31.01.2023, 08:07
No właśnie, Konkubent. Coraz bardziej zaczynam rozumieć rząd PiSu, który chce zakazać współżycia poza małżeńską, z tego wynikają te patologie później. Tylko życie według prawa bożego może skutkować prawdziwą miłością i zbawieniem. Trzeba walczyć o Boga, wiarę i tradycyjną góralską rodzinę, ponieważ do tej pory nigdy u nas nie było pijaństwa i przemocy domowej, a teraz się to zmienia.
Broda30.01.2023, 20:50
Oby poszedł do puchy i współlokatorzy dowiedzieli się za co. Tam go dojadą. A poza tym takie zwierzęta powinny tyrać fizycznie, a nie pierdzieć w celi. 5 pobudka i do 20 orka.
Anka30.01.2023, 20:16
@Ewka, co ma lewacka pseudo anty przemocowa ustawa do tego tragicznego wydarzenia, tym bardziej, że równie wstrząsające zdarzają się w całym kraju?
Ewka30.01.2023, 19:23
A gdzie komentarze obrońców nienarodzonych i narodzonych dzieci,krytycy kobiet z demonstracji. Zakopane to jedyna gmina w Polsce , gdzie radni nie przyjęli ustawy antyprzemocowej. /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
zwierzęcy folwark30.01.2023, 19:09
Ta informacja w sprawie usiłowania zabójstwa dziecka po całym dniu od zamieszczenia ma 99 wyświetleń na dzień 30 stycznia godz. 19,00. i 0 komentarzy.

Informacja o śledztwie w sprawie "śmierci" psa w kilka dni miała blisko
6 000 wyświetleń i sporo komentarzy podpisanych również imieniem i nazwiskiem.

To pokazuje kim powoli się stajemy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl