01.02.2023, 12:55 | czytano: 5501

Kolej gondolowa w Pieninach. Województwo dołoży się do badań

Pieniny. Arch. Podhale24
Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował przeznaczyć 225 tys. zł na badania nad wpływem kolei gondolowej na środowisko.
19 grudnia 2022 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Województwem Małopolskim a samorządami z regionu Pienin, które określa zasady współpracy. Samorządy zadeklarowały wolę partycypacji w kosztach badań na wpływem ewentualnej kolei gondolowej na środowisko - Województwo Małopolskie do 225 tys. zł. w zależności od ostatecznej kwoty zadania, natomiast każda z gmin w kwocie po 20 tys. zł.
W tamtym roku Szczawnica, Krościenko, Województwo Małopolskie oraz Polskie Koleje Linowe podpisali list intencyjny w sprawie planów budowy kolei linowej na odcinku Sromowce - Krościenko – Szczawnica.

W projekcie najnowszego porozumienia czytamy, że wszystkie strony deklarują wolę podjęcia działań w celu przeprowadzenia badania wpływu komunikacji gondolowej na zmniejszenie oddziaływania samochodów w obrębie Pienińskiego Parku Narodowego oraz udrożnienie komunikacji do głównych ośrodków turystycznych tj. Szczawnicy, Krościenka nad Dunajcem, Czorsztyna i Łapsz Niżnych.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wk...........02.11.2023, 09:47
Sprawa budowy gondoli się rypnęła??? Królowej Pienin już nie ma i gondoli chyba nie będzie! Został co prawda jeszcze Łapszański giermek królowej ale On już nic nie zrobi bez cioci Ani! Aaaa... pozostał jeszcze dwór ale akurat te gminne patałachy zawsze dadzą się robić wójtowi w ***!!! Taki wstyd że kasę się wydaje bez żadnego przemyślenia ! Ale tak to jest jaki wójt taka gmina jaka rada takie uchwały. Wydawać się jednak może że gondola jest w kupie.... a Łapszańska gmina w *** kolejna inwestycja pozamiatana! Ale ja pisałem na tej stronie pytając co tacy radni są warci?
cdns09.03.2023, 10:00
Cuda jednak się zdarzają czy wierzyć...jednak trzeba. W mojej ocenie być może że bezkarność Wójta czy Rady wynika z braku przepisów, jakiejkolwiek
odpowiedzialności ze strony władz gminy. No tak Gminy Łapsze nikt nie tyka bo jeśli nie budują i nie ma dużych inwestycji no to nie ma żadnych podstaw do kontroli. Wójt pionkami uczynił radnych jednak może już bezradę co jest potrzebne dla zamierzonego celu! Czy warto trwać przy takiej gminie która ma cały czas pod górkę nie wiem? Ta gmina nie ma jednak szczęścia do gospodarzy!
oburzony04.03.2023, 16:52
Łapszańskiej gminy nic nie tyka przecie Oni nic nie budują raczej burzą a jeśli posprzątają to tego nie widać. Posłowie, Senator, Ministrowie jakoś odwiedzają wszystkich wójtów w koło obdarowują a Łapsze mówiąc językiem młodzieży olewają! Prawda bolesna ale niestety taka jest prawda. Przez tyle lat ta cała banda radnych wójt w sumie g**** zrobili! Jaki sens jest utrzymywać taką gminę i po co tego nie mogę zrozumieć!
nie wierzę w cuda!!04.03.2023, 12:33
A jaj jaj!!!Wice wójt Kolasa rezygnuje z wójtowania i takim to sposobem wójt Jamróz traci dobrego kolegę. Jakby to powiedzieć w pewnym sensie zostaje osierocony! Jaki hejt się wylewa po rezygnacji gościa to łeb mały! Nie znam p. Kolasę ale myślę że szkoda człowieka bo gdzie byli do tego czasu wszyscy - wszyscy że tego co się działo nie widzieli? To tak teraz ma wyglądać każde zakończenie wójtowania w każdej gminie no nie wiem nie wiem? Mam nadzieję że naszej gminnej władzy taka sytuacja nie będzie pisana po zakończeniu kadencji?
******!26.02.2023, 18:39
No cóż na sesjach gminy nie trudno zauważyć radnych którzy nie zabierają głosu zupełnie bojących się panicznie o swoje d**y! Kiedy jedna z radnych rozpoznawalnych zresztą wiadomo o kogo tu chodzi podnosi rękę prosząc o zabranie głosu następuje jakieś poruszenie niepewność radnych nie wiadomo jednak dlaczego? Do tego stopnia że zamiast podjąć merytoryczną rozmowę zaczynają kąsać! A wiadomo że najlepszą obroną jest atak, zwłaszcza jak się ma coś za uszami. Wójt też wygląda na to że nawija makaron na uszy i to mocno mówi prawdę tylko kiedy się pomyli w kłamstwie. Z tej mąki jednak chleba nigdy nie będzie!
pytam się?23.02.2023, 11:05
Tutaj nie ma miejsca czy sensu na żadne gdybanie by gmina się liczyła i była traktowana poważnie ba wstała z kolan na równe nogi! To potrzebny jest Wójt- gospodarz który to będzie umiał gospodarować naszymi płaconymi podatkami! Nie będzie budował muzea, sypańce, kurniki, ogródki i bawił się naszym kosztem! Racjonalne radni - wójcie gospodarowanie to pilne, potrzebne inwestycje żywotnych problemów mieszkańców całej gminy! Ale jeśli radni jednak nie posiadają jaj.... to oznacza że co.... nie są radnymi????? Mam jednak duże obawy że tutaj nic się jednak nie zmieni!
xxx21.02.2023, 11:59
Taki ci to wójt hojny darczyńca wszystkich w koło chce budować ale za nie swoją kasę. Widać jak jest doceniana i dotowana ta gmina wszyscy jak jeden starają się wyd***ć całe to towarzystwo! Tak do końca to rozwój tej gminy to jednak wielki znak zapytania!
obywatel gminy21.02.2023, 07:45
Tak czytam sobie na stronie Podhale 24. 10,4 mln. na sportowe inwestycje na Podhalu na modernizacje boisk sportowych itp. rozdane! Gminy Łapsze oczywiście nie ma bo i po co rada skłócona o inwestycjach gmina bardzo słabo kuma i mamy to co mamy! Boiska budują po 8 lat i jeszcze ich nie zbudowali. Sami się stawiają w pozycji nowotworu! Boże co za gmina?
wyborco czy Ci nie żal ?20.02.2023, 07:42
Jak by wójt miał ale nie ma, gdyby gmina potrafiła widać nie potrafi, a co za tym idzie samorząd był dla mieszkańców i potrafił słuchać, nie spartaczył wszystkich inwestycji które to powinny przynosić dochód to było by dobrze! Gdyby nie łupił bezlitośnie rodzimych przedsiębiorców i mieszkańców wyciągając coraz to większe kwoty na pokrycie swojej nieudolności. To było by bardzo dobrze! Nie miałyby żadnej podstawy tak krytyczne i negatywne wpisy na temat całej gminy radnych czy wójta. Wójt natomiast śledzi wszystkie facebooki a nie zajmuje się gminą i to jest niestety nie dobrze!
rg 4918.02.2023, 11:53
Trochu prawdy i tak bez ściemy! Gdyby gmina chciała a co za tym idzie samorząd był dla mieszkańców, potrafił słuchać, nie spartolił wszystkich inwestycji które to powinny przynosić dochód gminie! Gdyby nie łupił bezlitośnie rodzimych przedsiębiorców i mieszkańców ogólnie wyciągając coraz to większe kwoty na pokrycie swojej nieudolności! To nie były by tak krytyczne wpisy o całej gminie! Wójt zamiast śledzić wszystkie facebooki to nich się zajmie robotą i gminą! Jak wójt chwycił ster władzy gminy to nawet szkoły podupadły! Radni..... proszę wracajcie i siadajcie z powrotem delikatnie mówiąc na te wasze traktory! Raczej na honor w tej gminie bym jednak nie liczył ale na głupotę to tak!
obcy06.02.2023, 18:28
Gdyby wójt miał choć trochu honoru to na sesji powiedział by szczerze że na przykład w Niedzicy...moi drodzy wyborcy wybudowałem konkretnie to czy tamto aaaaa.... zlikwidowałem to co było niepotrzebne to sprawa była by jasna! Samo brylowanie na stronach fejsa gminy nic tu nie da liczą się czyny! Budowanie mostu na terenie gminy N. Targ budowanie gondoli na terenie Krościenka ostatnio jakiś pajac domagał się na sesji budowy ronda też nie na terenie swojej gminy! No ludzie takiego czego w tej gminie jeszcze nie było! Poprzednicy budowali szkoły, hale sportowe, ulice, ronda nie zawsze z dotacjami. Ci tylko gdybają i jak to ujął wk..... pierdzą w stołki.
abc04.02.2023, 10:01
wk.......Nic nie trafia i pewnie nie trafi nie ma takiej siły są jeszcze jednak radni na szczęście którzy się z tą głupotą nie zgadzają. Ale kto ich słucha? W obecnej radzie niekompetencja - głupota kwitnie i ci bezradni głosują za a nawet przeciw to zależy jak im każe wójt jak słusznie zauważył Śpisok! A ja tak do końca nie wiem gdzie miała by być ta gondola? Rozumie że to co wpisał niedowiarek to kpina z tej całej inwestycji! Zagłosowali bo musieli tak wójt kazał resztę niech się dzieje wola Boska!
???03.02.2023, 13:21
No widzisz Śpisok jakich macie co poniektórych radnych! Jak w przysłowiowym porzekadle ,,wół pierdzi a obora słucha,, wiadomo że Ci radni nie mają żadnego obycia, godności, honoru i muszą być sterowani przez inteligencje gminną. A więc głosują co wójt każe. Jak się nie bierze pod uwagę co ma do powiedzenia obywatel gminy! Wybraliście nas to rządzimy a jak to już czas pokaże!
Śpisok03.02.2023, 12:24
Na szczęście w gminie ŁN znaleźli się Radni, którzy byli przeciwni tej idiotycznej inwestycji. Szkoda, że reszta radnych głosuje jak wójt każe ;)
wk...........03.02.2023, 11:48
Anonim!!! To widać jak byk za czym głosują radni Oni zupełnie nie wiedzą za czym głosują! Kolejne lata siedzą i po prostu pierdzą w stołki! Wystarczy się wsłuchać co o ich pracy sądzą ich wyborcy! Jakim trzeba być głupim żeby tego nie zauważyć ale jak widać do tych ludzi nic nie trafia!
Anonim02.02.2023, 20:08
To tylko wielkie obietnice przed wyborami a pozniej cisza przez kolejne lata.siedzenie i grzanie stolka.
niedowiarek02.02.2023, 16:25
Lex @ spokojnie gondola ma być ale w Łapszach N. zaś kolejka wąsko torowa w Kacwinie a metro we Frydmanie to jest ten trójkąt który powinien być zabetonowany przepraszam on już jest betonem! Liliput... to może być taka komedia tylko że w wydaniu Łapszańskiej rady gminy. Wójt już w taki to sposób wybudował tor saneczkowy na Polanie Sosny w Niedzicy! Wszystkie te inwestycje to pic na wodę kabaret w roku wyborczym! Spokojnie panowie nic takiego nie będzie!!!!!!!To tylko obiecanki a głupiemu radość.
liliput02.02.2023, 13:06
To może być jak w filmie Miś, tylko we współczesnej odsłonie. Może jakaś fundacyjka.
Miejscowy01.02.2023, 22:50
Was radni z gminy Czorsztyn chyba porypało że wydacie tą kasę chyba się zwysza kasy na coś co nigdy nie powstanie
Anonim01.02.2023, 21:30
Tak jak sie glupki do wladzy dostana
Lex01.02.2023, 20:56
Boże co za oszołomy. zabudują i zabetonują całe pieniny. Tragedia i jeszcze za to płacimy
Pyzdra01.02.2023, 20:45
Niech raczej zbudują metro pod Pieninami.
Mieszkaniec01.02.2023, 20:36
Nas zaś wójt z Maniów tak do serca se wzioł rozwój turystyki że turystom domki pobudował aby się mieli gdzie wyspsć
Anonim01.02.2023, 18:17
Niech wojt kroscienka zacznie pierwsze interesowac sie wioskami i drogami a pozniej spelnia swoje marzenia o gminie turystycznej .bo slabo mu idzie robienie czegos dla mieszkancow.tylko turysta sie liczy dla niego
Grzesiek01.02.2023, 18:14
Oby się udało zrobić
Piotr01.02.2023, 15:10
Po wyborach upadnie kolej gondolowa.
Maciek01.02.2023, 14:22
225 tysięcy na same badania... ehh nic więcej nie trzeba dodawać.
Ciekawy01.02.2023, 14:05
A jestem ciekawy z czyich pieniędzy Województwo się dołoży. Z naszych czy ze swoich, wróć przecież ono nie ma swoich tylko ma nasze.
Anka01.02.2023, 13:50
Kogoś chyba p.....o!
Jan01.02.2023, 13:33
Nie zapomnijcie ująć w planie asfaltowych dróg dojazdowych do parkingów umiejscowionych na polanach.Koniecznie przy każdej stacji gondoli budka z piwem i frytkami.Cały obiekt zadaszony i okraszony muzyką disco-polo. A co,niech świat wie o nas!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl