02.02.2023, 10:55 | czytano: 27225

Jachymiak: Nasza Wataha to łgarze

Archiwum autora
FELIETON. "Drodzy Czytelnicy! Pozdrawiam z Dolomitów. Czyste powietrze, traski narciarskie et cetera. Zażywam ww. atrakcji w towarzystwie kilku obywateli WK Miasta Nowy Targ. Gdybyż Nasza Wataha dotrzymała obietnic, byśmy to robili u siebie. Ale to łgarze. Naobiecywali gruszek na wierzbie, ludzie ich wybrali i… obsadzili sobą urzędy, zbudowali nowobogacki klocek na Alejach. I to raczej by było na tyle" - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.
A za rok znowu będą próbowali nawinąć obywatelom ww. Miasta makaron na uszy. Już się do tego sposobią. W tym celu dopuścili się kolejnego łgarstwa. Rozpisali konkurs na rzecznika prasowego. Mimo że kilka lat temu zlikwidowali to stanowisko twierdząc, że jest zbędne. Klasyka. Łgarstwo to podstawowa technika w tzw polityce.
Rzecznik ów będzie im niezwykle potrzebny. Watasze na początku się wydawało, że propaganda to bułka z masłem. Ale poziom pism wychodzących z urzędu okazał się żenujący. Ich autorzy zdaje się cierpią na dysortografię. Przykłady już podawałem.

No, ale co ? Nie należy się Miastu ktoś kto nie wali byków ? A kto wymyśli i sporządzi bez nich listę osiągnięć Naszej Watahy ? Przecież to będzie za publiczne pieniądze ! Nie może być lipy. Kandydaci na radnych z list Watahy będą chodzić po domach i to rozdawać. Mająż się zbłaźnić ?

I to jeszcze nie wszystko. Z doświadczenia wiem, że taki rzecznik pół czasu będzie się zajmował hejterką. Każdy co mu się zamarzy skorzystać z obywatelskiego prawa i wystartuje przeciw władzy zostanie prześwietlony i odpowiednio potraktowany. I kto to ma robić ? I za co ? Trza zapłacić. Te pieniądze się Watasze po prostu należą!

Na pewno też do zadań owego rzecznika będzie należeć pisanie komentarzy do moich felietonów. Najwyższa pora, bo ja już dojeżdżam do setnego, a poziom ww. komentarzy jest absolutnie niezadowalający! Jakieś wycieczki do wspaniałego zawodu jaki wykonuję. Inne, równie prymitywne, prztyczki ad personam. Dno. Trza zapłacić.

Wszystko to straszne i śmieszne. Więc wrzucę jakąś pozytywkę. Po drodze tu zahaczyliśmy o Czechy. Była tam 2. tura wyborów prezydenckich. Donoszono, że może wygrać niejaki Babisz, populista. Nie chcący ryzykować, że naszych braci spotka to samo nieszczęście co nas, zajechaliśmy ze wsparciem. I udało się! Populista poległ. Co uczciliśmy godnie pod zamkiem w Krumlowie. Tam gdzie był malowany dzbanek, co o nim tak pięknie śpiewała Helena Vondrackova. Co ma rodzinę w Nowym Targu…
Wybory wygrał generał Pavel. Czesi, jeden z najbardziej pacyfistycznych narodów świata, wybrali sobie na prezydenta żołnierza. Jak twierdzą, żeby ukrócić polityczną mafię, podobną do tej co rozsiała się u nas jak szarańcza. Ciekawe czy generał to rodzina znanego dziennikarza sportowego i pisarza Oty Pavela. Napisał wspaniałą powieść „Śmierć pięknych saren”. O przemianie jaką potrafi przejść człowiek w trudnych czasach.

Sam Ota jednak nie dał rady. Cierpiał na chorobę afektywną. Popełnił samobójstwo. Została po nim zwrotka w znanej piosence:

Jakim wy prawem o wolności
głosicie bracia w „Rudym Prawie”
wszak to od waszej nie ostatni
zwariował pisarz Ota Pavel
Ciekawe, ilu ludzi poległo od durnej propagandy…

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Paweł03.02.2023, 15:19
Bardzo dobry obraz obecnego dworu kolesiów pod szyldem Naszej Watahy. Doskonała diagnoza panie doktorze. Najlepsze jest to że ten rzecznik ma organizować zawody sportowe i pomagać w organizacji imprez. Watycha nawet już zmienił regulamin organizacyjny U M. Oznacza to że ten niby wydział promocji i sportu do niczego się nie nadaje. Groteska czy raczej Barejowski Miś w wydaniu nowotarskim.
Tomek03.02.2023, 09:43
Kolejny żenujący felieton w którym "czuć" żal piszącego do utraconej Władzy. Panie Macieju daj Pan już spokój. Na kilometr czuć, że te Pana felietony to zagrywka przedwyborcza. Strategia nakazała z dużym wyprzedzeniem pisać o obecnej władzy, ale tylko negatywne rzeczy, aby ludziom dać przekaz nieudolności tej ekipy. Wypisz wymaluj jak przekaz z TVP 19:30
Jeśli tak Panu leży na sercu dobro miasta to proszę ogłosić, że wystartuje Pan w wyborach na urząd Burmistrza i przy urnach przekonamy się czy te Pana felietony tak chwyciły ludzi za serce, że Pana wybiorą i tak wspaniale ew. będzie Pan rządził miastem.
szymbor03.02.2023, 07:57
Już startują drony z Rusińskiego,
już kamery pędzą z Józefczaka
Będzie wyborcza silna paka

Trzeba utrzymać w rękach lejce
bo średnia krajowa nie wygodna
a chcę być najlepsza, chcę być modna

siatka kolegów zaczyna pękać
jak gałąź, jak kra na wodzie
z pychą na twarzy zostańcie na lodzie
Przedstawiciel Okupanta03.02.2023, 06:39
Każdy, kto ma korzenie w PO lub tam był nie wyłączając doktora łgarstwem zawsze się posługuje. Prawdę powiedział M.Kamiński, cytuje "Jednym z zasadniczych powodów, dla którego wyborcy wierzą Prawu i Sprawiedliwości jest skuteczność tej partii"
Pstryk pstryk02.02.2023, 21:45
Sprawa zatrudnienia zakamuflowanego rzecznika prasowego i pstrykacza zdjeć burmistrzowi, wygląda na kolejny, niedorzeczny pomysł, królowej kiczu
Wektor02.02.2023, 20:22
"Łgarstwo to podstawowa technika w tzw. polityce", "Z doświadczenia wiem, że taki rzecznik pół czasu będzie się zajmował
hejterką".

BRAWO :) Czy wiedza już wie jakiego to miała platformersa w szeregach :).

Doktur wie i może jeszcze parę osób, a co z resztą OBYWATELI, którzy nie wiedzą, albo wiedzą i udają, że nie wiedzą:),
centrala kazał siać zamęt i wściekliznę, a proletariat wykonuje posługę, wierząc w światło Peru. A PROGRAM ka :)

Dla przypomnienia. PROGRAM służy do rozliczania rządzących z obietnic po wyborach. Załóżmy, partia, koalicja wyborcza,
"ulegnie skrzywieniu", porzuci ideały (obietnice) po wyborach, jak Burmistrz, to kto ją naprostuje, na jakiej podstawie
można ją będzie punktować i rozliczać. Oczywiście "Nasze" Miasto miało PROGRAM i to bardzo "ambitny";), który przeminął
z wiatrem :D. Ale ci z wyższej półki nie mają i twierdzą, że jest im nie potrzebny, NO BA :), a po co ma ich ktoś potem
rozliczać i machać przed oczami jakimś PROGRAMEM, "wicie rozumiecie", "łgarstwo to podstawowa technika w tzw. polityce" :).

Marek Belka - "opozycja jest słaba organizacyjnie i intelektualnie, nie może się ogarnąć" :D. Polityk przyznał,
że "węgiel jest, katastrofy z ogrzewaniem, z brakiem prądu nie ma, Polska nie zmierza ku recesji" i przyznał,
że opozycja jest słaba i to z kilku stron.

Wektor - Po prostu przegracie te wybory :).
Ania02.02.2023, 19:13
Wataha ma wyjątkowy dar nawijania makaronu na uszy. Z tym rzecznikiem od propagandy to zwykły skandal i marnotrastwo publicznych pieniędzy. No ale pewnie jakiś koleś nie ma roboty.
Seniora02.02.2023, 17:59
Dla higieny osobistej nowotarżan i dla kultury byłoby dobrze aby ten zespół włodarzy nas opuścił po tej kadencji. Potrzebujemy nowego spojrzenia na to Stare Miasto. Dziękujemy za uwagę
wyborca z dawnego 2102.02.2023, 17:11
Pamiętam jak Watycha w 2014 roku podczas kampanii obiecywał wyciąg narciarski. Nawet miał plakat z dziećmi na krzesełku choć sam na nartach nie jeździ. Bardzo dobrze że pan doktór pokazuje łgarstwa Watahy. Było ich wiele. CDN
Gulasz Juliusz Zeżarł02.02.2023, 16:12
Tenpan pisze: "Łgarstwo to podstawowa technika w tzw polityce". Tenpan wie, co pisze - przez lata był w tzw.polityce. I może z polityki wyszedł (czy aby na pewno) to polityk to w nim na 100% został. Ergo: łgarstwo również.
ps. a poza tym błędnie użył "nowobogacki" w odniesieniu do budynku MCK, ponieważ "nowobogacki" odnosi się do ostentacyjnego prezentowania (nowego) bogactwa.
Przy wszystkich wadach tego budynku, nie ma w nim śladu po ostentacyjnym bogactwie, raczej "pachnie" biedą.
Skoro Tenpan chce pisać felietony "demaskująco-pouczające", powinien zadbać o dostęp słowników języka polskiego, na pewno znajdzie lepsze określenia na wyrażanie niechęci do budynków użyteczności publicznej.
Iga02.02.2023, 16:08
Bardzo trafny felieton. Cała prawda o łgarstwach Watahy
Jan02.02.2023, 14:25
Jeśli MCK jest "nowobogackim klockiem", to polecam dla porównania powstajace w Warszawie na dawnym Placu Defilad) -Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatr - wg projektu renomowanego studia architektonicznego z Nowgo Jorku - to dopiero klocki! Ocenę architektury pozostawmy prawdziwym estetom, nie zaś lekarzom!
taka prawda02.02.2023, 13:32
A dlaczego umarł temat nowej hali lodowej? No przecież dzięki temu GW wygrał ostatnie wybory. Ten filmik o terenie zalewowym i powodzi w miejscu przy obecnej hali. a teraz cisza w temacie. Tylko te 3 miliony na remont obecnej hali z urzędu marszałkowskiego. Ktoś kogoś w ostatniej kampanii zrobił w....
Exc02.02.2023, 13:05
Podhale24 znowu się zniża do poziomu gleby, publikując durne wypociny..dziękuję za udostępnienie tego komentarza, oto właśnie całe Podhale24
ulla02.02.2023, 12:05
był Pan władny i co Pan zrobił
m.02.02.2023, 11:50
a pan co zrobił w radzie miasta jako radny ? krótka odpowiedź ... nic tak samo jak i w powiecie . Więc ludzie panu podziękowali i został żal
ksiegowa02.02.2023, 11:22
Ale po co rzecznik w urzędzie. Przecież kablówka robi lukrowane ciasteczka codziennie . Po co wydawać pieniądze na kolejna osobę no chyba ze zabiorą jakiegoś redaktora z płonącego okrętu Józefczaka aby ucierał masło wyborcze. Chyba rządzącym widmo porażki i lęk zaglądają w oczy. Strach przed powrotem do celnego, starostwa czy gdzieś do ogródka domowego na jeziorem to nie to samo co zabawa na salonach publicznych zakrapianych publicznym pieniądzem.
Knt02.02.2023, 11:17
Na jakim poziomie Pan chce komentarze? Przecież Pana nie można krytykować bo sie Pan oburzy jak ostatnio, tylko te dobre Pan przyjmuje.
Grzmot w nocniku02.02.2023, 11:17
A torbe podrozna podrzucil panie do smietnika na ul Podhalanskiej.A sam teraz będziesz udawal czleka prawego.
epitafium dla P.02.02.2023, 11:08
"Z doświadczenia wiem, że taki rzecznik pół czasu będzie się zajmował hejterką. Każdy co mu się zamarzy skorzystać z obywatelskiego prawa i wystartuje przeciw władzy zostanie prześwietlony i odpowiednio potraktowany" - znakomite podsumowanie pracy poprzedniego rzecznika zwanego doradcą burmistrza ds mediów. Trafił pan, panie Jachymiak w punkt.
Dziwi jednak tak surowa ocena kolesia, którego pan przecież w swoich felietonach tak hołubił, że nawet mu jakiś jeden poświęcił.
hahahahahhaaa
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl