10.02.2023, 14:24 | czytano: 1851

Młodzieżowy Puchar Polski w Szczawnicy (zdjęcia i wyniki)

zdj. Polski Mistrz
W ośrodku narciarskim PKL Palenica w Szczawnicy zainaugurowano IV edycję Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Pierwszego dnia zmagań młodzi alpejczycy rywalizowali w slalomie. Najwięcej miejsc na podium zajęli reprezentanci klubów: UKN Laworta Ustrzyki Dolne oraz KN Gondola Krynica, którzy dwukrotnie zameldowali się w najlepszej trójce zawodów w danej kategorii wiekowej.
Ośrodek PKL Palenica w Szczawnicy po raz pierwszy w tym sezonie gości narciarzy alpejskich, którzy startują w zawodach rozgrywanych w ramach Programu PolSKI Mistrz. Na trasie Palenica 1 w Szczawnicy odbywa się IV edycja z cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski. W poniedziałek rozegrany został slalom, na starcie którego stanęło blisko 180 alpejczyków. Tradycyjnie walka o medale toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: Młodziczka i Młodzik, Juniorka Młodsza i Junior Młodszy.
Do Szczawnicy zawitała piękna zima, dlatego zawody zostały rozegrane w prawdziwie zimowych warunkach. Trasa została bardzo dobrze przygotowana do rywalizacji, jednak sporo trudności uczestnikom zawodów sprawiły ustawienia przejazdów slalomu, które były dosyć wymagające.

Ze zwycięstwa wśród Juniorek Młodszych cieszyła się Kinga Bała. Reprezentantka klubu UKS MitanSki zanotowała najlepszy czas zarówno pierwszego, jak i drugiego przejazdu i pewnie triumfowała w zawodach. – Cieszę się z tego zwycięstwa, chociaż przyznam, że przed drugim przejazdem czułam stres. Zaryzykowałam w pierwszej rundzie i to się opłaciło, ponieważ zanotowałam dobry wynik i bałam stracić przewagę, a także spaść z pierwszego miejsca. Na szczęście wszystko wyszło super i jestem bardzo zadowolona z tego, co dzisiaj pokazałam – mówiła z uśmiechem na twarzy Kinga Bała. – Warunki były dzisiaj naprawdę dobre, ale muszę przyznać też, że miałam dobry numer startowy. Same ustawienia przejazdów były dosyć trudne, zwłaszcza ten w drugiej rundzie. Lubię jednak tutaj startować, bo zawsze osiągam dobre wyniki, chociaż łatwo nie jest. Trzeba przyznać, że Palenica jest trudnym i wymagającym stokiem – podkreśliła 16-latka.
Żadnych szans rywalom nie dał Kazimierz Ziółkowski. Narciarz z klubu UKN Laworta Ustrzyki Dolne uzyskał drugi czas pierwszej rundy, natomiast w finałowym przejeździe zdeklasował rywali i wygrał slalom wśród Juniorów Młodszych z prawie trzysekundową przewagą. – Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać slalom. Tym bardziej, że po pierwszym przejeździe byłem drugi, ale awansowałem o jedno oczko i zdobyłem złoto – cieszył się Kazimierz Ziółkowski. – Ustawienia przejazdów były trudne, ale mi ta trasa pasowała i bardzo się cieszę, że mogłem się ścigać tutaj na Palenicy – dodał.

Medalistki i medaliści Młodzieżowego Pucharu Polski w slalomie
Młodziczka
1. Iga Kaczmarek – Stowarzyszenie Ski Team Kaczmarek
2. Ihler Kristina Mazur – Klub Sportowy AS
3. Agata Judkowiak – KN Gondola Krynica
Młodzik
1. Tymon Zglinicki – UKS Alfa Wilkowice
2. Jan Miłosz – KS Beskidy
3. Dominik Kulej – KS Ski Vegas Stanek Race Academy
Juniorka Młodsza
1. Kinga Bała – UKS MitanSki
2. Pola Kądziołka – UKN Laworta Ustrzyki Dolne
3. Aniela Wójciak – KS Tatra Ski Academy
Junior Młodszy
1. Kazimierz Ziółkowski – UKN Laworta Ustrzyki Dolne
2. Jan Dubelski – KN Gondola Krynica
3. Andrzej Stasik – Rusiński Ski-Max

mat. prasowy, jd / zdj. Polski Mistrz
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl