11.02.2023, 12:04 | czytano: 1495

Rok 2024 rokiem Władysława Zamoyskiego? Zdecyduje o tym Sejm RP

Piotr Bąk został upoważniony, aby wystąpić do Sejmu RP o ustanowienie przyszłego roku, rokiem Władysława Zamoyskiego. - W 2024 roku przypada 100-tna rocznica śmierci tego wielkiego działacza narodowego - informuje starosta tatrzański.
Podczas sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego, Piotr Bąk poinformował radnych o zobowiązaniu do wystąpienia do Sejmu Rzeczypospolitej Polski, aby rok 2024 ogłosić rokiem Władysława Zamoyskiego.
W 2024 roku przypada setna rocznica śmierci tego wielkiego działacza narodowego, społecznego i ekonomicznego dobroczyńcy oraz mecenasa kultury - mówił Piotr Bąk.

Władysław Zamoyski jest postacią historyczną bardzo dobrze znaną mieszkańcom Zakopanego oraz Podhala. Zasłynął m.in. jako obrońca Morskiego Oka, dzięki czemu jezioro znajduje się w polskiej części Tatr.

Dzieła i dorobek śp. Władysława Zamoyskiego służą współczesnemu pokoleniu Polaków i zobowiązuje nas to do godnego upamiętnienia jego zasług dla społeczeństwa i Państwa Polskiego - podsumowuje powody złożenia wniosku do Sejmu Piotr Bąk.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Zakopiańczyk12.02.2023, 17:56
Pewnie "Bącuś" zamierza kandydować na posła i stąd takie bicie piany. Taka diagnoza tłumaczy też dziwne umizgi do ludzi z dawnego obozu przeciwników, czyli Makowskiego. Mówię oczywiście o ciepłych posadach dla Buńdy z Powiatowego Urzędu Pracy, czy ostatnio Skupnia. Stare przysłowie mówi jednak jasno: "Przyjaciel wszystkich, jest niczyim przyjacielem"
Właściwa inicjatywa Panie Starosto11.02.2023, 20:26
Wreszcie sięgnięto po właściwą postać jako Patrona dla Polski w 2024 roku.
Mam też nadzieję, ze w 2024 polski sejm będzie się już składał przynajmniej w większości z ludzi godnych tego Wielkiego Polaka.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl