13.02.2023, 16:38 | czytano: 4789

Dwóch chętnych na stanowisko "rzecznika prasowego"

arch. Podhale24
NOWY TARG. Nabór na stanowisko urzędnicze w Wydziale Administracji i Kadr wywołał zamieszanie. Radna powołując się na głosy mieszkańców twierdzi, że etat - jak mówi "dla rzecznika prasowego" - jest niepotrzebny. Burmistrz przekonuję, że jednak jest. -To wyzwanie czasów, żeby taka osoba w Urzędzie była - mówi Grzegorz Watycha.
Jak zauważył Grzegorz Watycha - poszukiwani są pracownicy na kilka stanowisk, ale to jedno zwróciło szczególną uwagę.
Medialne obowiązki

W zakresie obowiązków poszukiwana osoba ma przygotowywanie komunikatów i informacji prasowych, zbieranie i opracowywanie informacji źródłowych dla potrzeb procesu komunikacji społecznej, redagowanie treści do materiałów informacyjnych, promocyjnych i komunikatów, szczególnie do wydawnictw i publikacji, w tym do czasopism kierowanych do mieszkańców, reagowanie na negatywne i niezgodne z prawdą informacje dotyczące miasta i urzędu w tym opracowanie sprostowań, wyjaśnień i komunikatów, kontakt z prasą, telewizją i radiem, udzielanie odpowiedzi na pytania dziennikarzy, organizacja konferencji prasowych, zamieszczanie płatnych kolumn, ogłoszeń i komunikatów, przygotowywanie i redagowanie płatnych stron Miasta w prasie lokalnej, monitorowanie, przegląd bieżący mediów pod kątem informacji istotnych dla miasta, szybka reakcja na zamieszczane treści, a także obsługa fotograficzna wydarzeń prowadzenie strony internetowej, Biuletynu Informacji Publicznej, zamieszczanie materiałów w mediach społecznościowych.

Inne samorządy zatrudniają takich urzędników

Radna Ewa Pawlikowska podważa sens tworzenia stanowiska, dociekając czy zwolnił się jakiś etat, czy też będzie utworzone stanowisko.

- Są różne potrzeby. Na przykład w związku ze współorganizacja Igrzysk Europejskich potrzebna jest osoba, która będzie koordynować pewnie działania informacyjne. Było też wiele pretensji, że informacje o działalności bieżącej Urzędu nie są publikowane - poza wydarzeniami kulturalnymi, promocyjnymi, czy działaniami w których Urząd uczestniczy. To wyzwanie czasów, żeby taka osoba w Urzędzie była, by czuwała nad komunikacją. Dużo się o tym mówi, żeby społeczeństwo było informowane i dlatego taki nabór został przeprowadzony - tłumaczy burmistrz.

Jak dodaje - "śladem innych samorządów, gdzie również odbywają się takie konkursy - w Nowym Targu w bardzo skromnej formie takie stanowisko postanowił utworzyć". Będzie ono przypisane do Wydziału Administracji i Kadr.

"Wydatek niecelowy"
Dopytywany, czy zwiększona zostanie liczba etatów w magistracie, Grzegorz Watycha mówi: - Nie wiem czy się zwiększy, bo może w międzyczasie ktoś odejdzie z urzędu. Na stronie UM prowadzonych jest kilka rekrutacji - w tym na eko-doradcę. Rzeczywistość wymusza zatrudnianie osób, ale ten urząd w ostatnich latach starałem się optymalizować i nie zwiększać liczby pracowników. Jednak są rzeczy, których "nie ma kto przerobić", trzeba dodatkowych rąk do pracy. Jest dużo inwestycji i są zadania wynikające potem z trwałości projektu i jego promocji. Dostajemy bowiem dotacje, a potem trzeba się nią wychwalić odpowiednio - zgodnie z zapisami umowy o dotacje - i trzeba nad tym też czuwać - tłumaczy.

Radna Pawlikowska zawnioskowała jednak o unieważnienie tego konkretnie konkursu na stanowisko urzędnicze. Jak argumentuje - jest ono "de facto funkcją rzecznika prasowego. Uważam podobnie jak mieszkańcy miasta, iż jest to wydatek niecelowy, a zadania w tym zakresie są realizowane przez pracowników Wydziału Kultury, Sportu i Promocji a dodatkowo przez Nowotarska Telewizję Kablową i należący do niej portal".

Dwóch zainteresowanych

W swojej interpelacji dodała, że jeśli burmistrz posiada wolne środki na dodatkowy etat to raczej warto je przeznaczyć na wzmocnienie Wydziału Inwestycji lub Referatu Ochrony Środowiska.

Jak potwierdził nam sekretarz UM Zbigniew Strama do konkursu stanęły dwie osoby. Najpierw ocenie poddane będą złożone przez nich dokumenty, potem czeka ich rozmowa kwalifikacyjna.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
spec15.02.2023, 13:08
Wiecie kiedy Nowy Targ ruszy z miejsca i zawitają turyści: 1) Termy w Nowym Targu, bez tego ani rusz. 2) Rozbudowa istniejącego albo nowy/nowe wyciągi narciarskie. 3) Ściągnięcie do strefy przemysłowej czy aktywności gospodarczej firm pokroju Comarch albo Fideltronik. Porady za friko. Pozdrawiam
Mieszkaniec14.02.2023, 18:01
Staś racja - atmosfera nie fajna, a jak się niby uśmiechają to jeden drugiemu potrafi nóż w plecy wbić, od władzy po współpracujących ze sobą w jednym pokoju.
Jagusia14.02.2023, 13:40
Gdybym miała podlegać Pani Stegowej w jakikolwiek sposób to za żadne pieniądze.Nawet jeśli po drodze będzie to Pan Strama. Strona UM od lat to najgorsza strona ze wszystkich Gmin i Urzędów Miasta.
Wata14.02.2023, 12:26
Wynika z tego, że Watycha dotychczas zatrudniał osoby nieznające poprawnej polszczyzny. No ale tak jest jak się zatrudnia kolesiów ze sztabu wyborczego. Przecież pan kierownik Sz. coś tam zamieszczał na stronie miasta. A potem pół miasta się z tego śmiało.
Ania14.02.2023, 12:17
Radna Pawlikowska poruszyła ważną kwestię - NTVK od dawna jest organem promocyjnym burmistrza, a nic z tego nie ma. Może tutaj warto dodać grosik usankcjonować, że to telewizja i portal miejski o czym wszyscy wiedzą....
Osiol14.02.2023, 11:28
Do mieszkaniec
Ludzie chociaż podejmują próbę by dla,, ich dobra''szanowano ich podatki(pracę) ograniczano zbędne etaty, by wolno im było decydować co mogą mówić, myśleć, jak zarabiać na życie(to państwo daje pozwolenie na działalność) , a nawet czym palić i w jakim piecu, a o wszystkim zaczyna decydować,, kolejna komuna''ile mieszkań wolno posiadać czy drzewo wyciąć, czy świętować rocznicę ludobójstwa, czy o krzywdach wyrządzonym Polakom uczyć na historii czy usunąć część bo drażni,, gosci'', o wszystko prosisz i wnioskujesz.
O czym Ty decydujesz o prawdziwych wynikach na tablicy z stanem powietrza
... prawdzie w TV... Czy o potrzebach co ma być w MCK
Możesz klaskać i cmokać i się łasic może komuna rzuci ci jakiś kęs byłeś złapał by dłonie nie spuchły od bicia braw.
Michał14.02.2023, 10:44
To po prostu jest kuriozum. Tyle burmistrz gada że pieniedzy nie ma , że nie ma wykupy gruntów, że kasy na drogi nie ma , podnosi podatki bo jakoś trzeba działać w mieście...hmmm i to właśnie ta jego dzialalnosc proszę... nowy dodatkowy etat bo nikt sie wyslowic w urzedzie nie umie? Kasa przez paluchy leci..już po świętach Ale świecić się musi ... To jest po prostu żenada.
mieszkaniec14.02.2023, 07:23
I piszecie takie bzdury które i tak wam nie pomogą. Mogą jedynie was dowartościować. A burmistrz i tak zrobi co będzie chciał. Na pewno nie wystraszy się waszego biadolenia!!!! Banda nieudaczników!!!
MF14.02.2023, 06:32
Zwolnic Put zatrudnic rzecznika
W.13.02.2023, 22:50
Sprawdzam czy to nie prima aprilis ale nie, całkiem się burmistrzowi już w głowie przewróciło, albo kosmici podmienili tego gościa którego wybieraliśmy. Rzecznika prasowego mu się zachciewa za nasze pieniądze? Miasto prezentuje się fatalnie, smog zabija mieszkańców i odstrasza turystów, śnieg w środku zimy zaskakuje miejskie służby i które po kilku dniach zaczynają akcję wywozu śniegi z ulic, pozwalając na paraliż maista w tym czasie. Rzeczywiście rzecznik będzie miał pełne ręce roboty żeby nam wmówić że wszystko jest ok. Na początek niech zacznie od tablicy wychwalającej walkę burmistrza ze smogiem która za 10 tyś. złotych ma zawisnąć na magistracie, jakby każdy z nas nie czuł sam każdego dnia, jakie to sukcesy ma burmistrz w tym zakresie. Skandal! To się w głowie nie mieści!
Wasze zdrowie13.02.2023, 21:21
Rzecznik już zapewne został wybrany na balkonie sali widowiskowej mck
Wstążki&kolesiostwo13.02.2023, 19:25
No ciekawe, który z kolesiów lub koleżanek potrzebuje roboty i trzeba go schować w urzędzie?
Osiol13.02.2023, 19:24
W ramach konkursu proponuję wprowadzić test typu ma,, mijac''się z prawdą i powieka mu ma nie drgnac(patrz rzecznik policji lub sp Urban ) niech wygra lepszy
STAŚ13.02.2023, 19:09
Potrzeba jest taka, wyłonić osobę do integracji między urzędnikami.
Sytuacja jest w opłakanym stanie. Wszędzie nadawanie na inne osoby. Każdego prześwietlają, i obgadują!
Powinni być, jak rodzina, dawno tak było!
Anty-Ewa13.02.2023, 18:40
Jestem mieszkańcem miasta, który ma notorycznie inne zdanie niż pani radna, więc niech pani radna z łaski swojej nie powołuje się na to "co uważają mieszkańcy miasta", bo nie wie. Dziękuję.
Mieszkanka13.02.2023, 17:53
"Czuwała nad komunikacją" , jaką miejską MZK jest nad czym bo obecni w MZK nie widzą na okrągło brudne autobusy i latem i zimą żarówka wewnątrz autobusu jak rowniez na zewnątrz. Przystanki autobusowe całe lato i zimę brudne okropny widok .Komunikacji brakuje między wydziałami urzędu!!, a od tego miedzy innymi są naczelnicy wydziałów.jak jest Państwo w państwie w urzędzie to trzeba rzecznika!? To jest promocja gminy miejskiej Nowy Targ? Nie dobrze prezentuje się MZK -transport w tym rudnym mieście,
avivat13.02.2023, 17:19
Wyzwaniem czasu, to będzie usunięcie w niebyt całego tego towarzystwa wzajemnej adoracji! Mam nadzieję, że nowotarżanie za rok staną na wysokości zadania mając przed oczami te wszystkie pozorowane działania władz miasta!
Olek13.02.2023, 17:16
U Watychy wszystko jest na odwrót. Buta i arogancja tylko na swoim miejscu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl