16.02.2023, 13:49 | czytano: 4123

Miasto ma jeszcze miejsce na wywóz śniegu

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Podobnie jak w latach poprzednich, uprzątnięty z ulic śnieg składowany jest w rejonie Al. Tysiąclecia, nieopodal brzegu potoku Biały Dunajec.
Wczoraj pisaliśmy o kłopotach Zakopanego z upchnięciem wywożonego z ulic śniegu na działce przy ul. Szkolnej (Śniegu jest tyle, że niemal nie ma już go gdzie wywozić). Sprawdziliśmy jak z tym problemem radzi sobie nowotarski samorząd. Jak usłyszeliśmy w Urzędzie Miasta - miejsce na wywóz śniegu jeszcze jest.
- Śnieg wywożony jest tam, gdzie zwykle, od lat w rejon Podmieściska. Mamy tylko problem z osobami, które same tam śnieg składują, bo zdarza się, że zwożą nam tam także śmieci. Dlatego samowolnie mieszkańcy raczej nie powinni śniegu tam podrzucać - wyjaśnia inż. Marian Twaróg z Referatu ds. Drogownictwa i Transportu. Jak dodaje - osoby chcące pozbyć się nadmiaru śniegu i wybierają owo "miejskie śniegowisko" powinny wcześniej uzgodnić to z Urzędem Miasta.

Dla przypomnienia - wykaz dróg oraz osób odpowiedzialnych za jakość i terminowość wykonania prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg na terenie Nowego Targu w tym sezonie znajduje się na stronie nowotarskiego Urzędu Miasta.

W galerii poniżej nocna akcja wywozu śniegu z ul. Szaflarskiej.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kaz17.02.2023, 23:52
no....jeden ,,plus,, jak złowisz rybę nie musisz już jej solić:) ...dramat
qazwsx16.02.2023, 16:27
Oburzacie się wszyscy, a przecież śnieg z dróg jak topnieje, to też jest w nim dużo soli piasku i brudu. Gdzie idzie? Do kanalizacji burzowej. Gdzie ona odprowadza wodę? Ano do Dunajca
stolarz waldek16.02.2023, 15:18
Ja podpisałem umowę a oni się nie wyrabiają nie moja wina, proszę dzwonić do nich, ja teraz przybijam deski
mam was dość16.02.2023, 15:16
A to tak zgodnie z przepisami prawa o ochronie środowiska, żeby w pobliżu cieków wodnych wywalać śnieg z chemią, solą i miejskim brudem? No, ciekawe to miasto nasze, gdzie ładza może gdzie chce i co chce, a ty mieszkańcu będziesz ścigany przez eko patrole do upadłego...
Jarosław16.02.2023, 14:54
A śmieci z tego śniegu to sobie tak później do następnej zimy leżą...
I ciekawe że tak można zaraz przy rzece śnieg z solą i całym dziadostwem z miasta dać. Przecież to wszystko do wody idzie... Nie można było gdzieś bezpiecznej?
Wata16.02.2023, 14:29
Tak, niech urzędnicy sprawdzą ile do Dunajca poszło. Ktoś to kontroluje?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl