25.02.2023, 16:26 | czytano: 23352

Jachymiak: "Robienie interesów, jakichkolwiek, z Grupą Polityczną Raba Ważna, to jazda bez trzymanki"

FELIETON. - Moi Ostomili! Nie jest dobrze. Leżę. Czwarty covid albo pięćdziesiąta grypa. Buzuję gorączką jak biogazownia w Rabie W. Ja nie wiem, co chcą ci mieszkańcy. Żadne muszki na mnie nie siadają. Zapachy… no, wiadomo jakie, lepsze nie będą. W takiej Austrii, co ma najwięcej biogazowni, wszędzie takie zapachy – pisze w kolejnym felietonie Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
- A u nasz, na przykład, w Mieście, to w prawie każdej kamienicy jest biogazownia i nikomu nie przeszkadza. Problem jest tylko, bo brakuje bio i dają do pieców choć co. Ale wuc narodu przyjechał, tak zarządził i jest spokój. Od czasu jak PO postanowiła zrobić porządek z szeregami partyjnymi w Mieście, rządzi tu już tylko duch wuca narodu.
W tych dniach właśnie mija 10 lat… W załączniku, zamiast mojej opatrzonej gęby załączę list, co go wtedy, jak Marcin Luter, powiesiłem na drzwiach. Luter osiągnął sukces, ja nie… Czasem lepiej startować z pozycji outsidera niż grubej ryby. Tę myśl polecam sympatycznym inwestorom z Raby, z nadzieją, że wszystko się ułoży. Ale pamiętajcie! Robienie interesów, jakichkolwiek, z Grupą Polityczną Raba Ważna, to jazda bez trzymanki. Wiem coś o tym…

Wróćmy do Miasta. Mego ukochanego, magicznego, w widłach Dunajca, w którym więcej ludzi czyta moje felietony niż jest mieszkańców. Tu smród, nawet nie domniemany, a rzeczywisty, nikomu nie przeszkadza. Widział kto jaką manifestację z tego powodu? Albo blokowanie dróg? Z tym, że drogi tu często nawet bez blokowania są zablokowane…

Miasto nasze, spaliną okryte, tak naprawdę spowija coś mocniejszego… Opary absurdu…

Widział kto takie city rządzone przez dwóch zblazowanych eks biznesmenów, za których robotę odwalają żoneczki i ich psiapsiółki? Biorąc po kilka fuch na plecy? I siedzą te dwa mopsy i nic nie robią, tylko kombinują… Im co głupsze, tym większy mają ubaw. Ostatnio, na ten przykład klepli, że uczynią z Nowego Targu stolicę boksu. Odbędą się tu tzw. Igrzyska Europejskie w ww. dyscyplinie. Impreza znacznie wyższej rangi niż mistrzostwa urzędów skarbowych. Jest postęp.

Boks, jak wiadomo, jest ulubionym sportem nowotarżan. Niejeden tu w pysk dostał. Niemniej obawiam się, że dotychczas traktowano u nasz ten sport wielce amatorsko i że ring, wraz ze wszystkimi chętnymi do oglądania, zmieści się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. Co jest korzystnym rozwiązaniem.
Zaoszczędzone 3 miliony, tyle Unia E chce nam dać na przygotowanie miejskiej hali lodowej do boksu, można by przeznaczyć na cegiełkę Pałacu Lodowego. To jakieś 1-2% wartości. Piechotą nie chodzi. A resztę się jakoś znajdzie. Albo nie.

A Wataha i tak wygra wybory… Tak przynajmniej twierdzi mój jeden koleś, co się trzyma ww. Watahy jak rzep psiego ogona. Może go tam ciągnie, bo nienawidzi hokeja, może co inne. Ochrzanił mnie ostatnio, że bym chciał przy tej Dwójce nową salę gimnastyczną. Mówi: „żeś tam chodził i karierę sportową żeś zrobił…”.
On chyba niewiele wie o mojej karierze…

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
julek tywim19.04.2023, 15:18
"Dwóch zblazowanych eks biznesmenów" - mistrzowskie, o mopsach nie wspomnę
tih10.03.2023, 11:50
Gdzie jest HIT ? "Literat" - gawędziarz odgrażał się, że:"Na marginesie, tekst o lukratywnych miejskich posadach dla kobiet Naszej Watahy szykuję na 8. Marca. To będzie hit!". Już 10 a hitu nie widać.
miescon01.03.2023, 16:38
Po tej reklamie widzę, że i tym razem trza głosować tylko na Pana Watychę. Dzięki za radę.
baca27.02.2023, 19:50
Dlaczego publikujecie takie wypociny? Czy ktoś wam za to płaci? A może to Wasza sympatia POlityczna?
ol27.02.2023, 17:12
Dobrze,że Pan zdąrzył pożegnać to ''zacne''grono PO Teraz jak ruszy platforma Nitrasa,to będzie tragedia i wstyd.Tusk wie ,że Nitras wszystko zrobi za niego a on za plecami będzie bezpieczny tak jak Putin w bunkrze.Najpierw Tusk zaczął od moherów,którzy teraz dzielnie kroczą z KOD-em (czyż by zapomnieli o drwinach)? A teraz będą nas opiłowywać,jak pójdziemy do kościoła(dobrze,że udało się Bidenowi i nie został opiłowany) albo jak ktoś za bardzo się ''spasł''.Myślę,że ci powyżej normy wagowej dobrze się zastanowią,czy postawić krzyżyk na takiego.To jest program PO na nowe wybory,więc już nie musi się Pan wstydzić za WODZA.Gratuluję!
Riki26.02.2023, 13:44
masakryczne kolesiostwo którego miało nie być. U Watychy wszystko jest na odwrót
Osiol26.02.2023, 13:28
D SS (dziwnie się kojarzy hehe)
Przecież chodzi o równomierny rozwój planety oraz tego miasta ci ze stołków pójdą na prywatkę by się wreszcie
dorobic(porzuca służbę dla ojczyzny) a ci z prywatki zajmą rolę kontrolerow i wydawaczy pozwoleń już,, dorobieni'' oddadzą się pasji ,,służby dla kraju''
To też zgodne z pismem ostatni.... I sprawiedliwością w uni też jest rotacyjnie, a może Ci,, dorobieni''lepiej zarządza miastem może ogranicza.... I tu wodze fantazji....
Sikiera26.02.2023, 13:24
Cza było tam siedziyć w tym lewackim gnoju jak wo źle w mieściy to do Warsiawki siy przeniyść pojodbyściy chroboków czy pory śkarpetek na rok i jesce dwie pory gaci listek figowy na torbe i klynceć przed rudym abo krzyzem lezeć
SS26.02.2023, 12:59
Wygrają inni i pozatrudniają swoje żony i znajomych. Ci co się oburzają muszą wiedzieć, że tak było jest i będzie. Nikt przecież nie buduje w grodzie sąsiada.
Biba26.02.2023, 12:08
Trzeba było Doktorze zapytać swojego kolegę, czy kocha swoje miasto. Jeśli krocha, to dalej stawia na Watychę? A wracając do mopsów, to leniwce doktorze są, nie mopsy.
avivat26.02.2023, 10:32
"Dwóch zblazowanych eks biznesmenów" i oczywiście ich żony. Sprawa przedstawiona w punkt. Eh miescony obudźcie się, byle nie z ręką w nocniku po następnych wyborach. Wataha (cała!) musi odejść!
Leś26.02.2023, 09:42
Trzeba się było doktorku z kolesiem założyć. Nie postawisz dużej sumy bo wiesz dobrze, że koleś ma rację i szkoda Ci kasy.
cba26.02.2023, 09:17
Watycha to taki nowotarski Trzaskowski [ nie wiem, czy mowi jezykami]. Mam nadzieje, że Nowotarżanie nie okażą sie słoikami i przegonią to dziadostwo, które niczego [słownie NICZEGO] dobrego dla miasta nie zrobiło. Dla siebie zrobiło bardzo dużo - ostanio fucha dla zony pana Budryna. Nie było innych kandydatów w 30 tys miescie? Nowotarżany, a gonić tych darmozjadów.
Stara panna26.02.2023, 08:35
Arek ....zapamiętaj boks to nie sport ..to Przemoc jest
Vika26.02.2023, 00:39
Góralka pleciesz durnoty. Bo obok karnetu były inne nagrody. A Kubacki na basenie często bywal i wrzucal na media to. Ale góralka pisze by tylko hejt robić. Ot jej zadanie od szefa politycznego dane.
ocena z Orawy25.02.2023, 23:13
Racja w Austrii to biogazownia na biogazowni
a na dodatek w centrum Wiednia mają spalarnię
Dana25.02.2023, 22:47
Dwa mopsy, pancia, prezeska do kwadratu i Wataha. Zajefajne są te felietony. Cała prawda i kolesiostwie Watychy
Biba25.02.2023, 22:37
Te dwa mopsy...... Maciek,boli mnie brzuch ze śmiechu, lepiej nie można było.
Biba25.02.2023, 22:37
Te dwa mopsy...... Maciek,boli mnie brzuch ze śmiechu, lepiej nie można było.
Arek25.02.2023, 21:40
Boks jak każdy inny sport co za różnica. Oby już jak najmniej tego hokeja albo wg żeby go nie było.
zonk25.02.2023, 21:07
Bo to panie doktorze jest opowieść o dwóch takich co ukradli księżyc. Jota w jotę. Tu i tam. To się narobiło...
Monika bez stanika25.02.2023, 20:17
Powinni tego zabronić
Monika bez stanika25.02.2023, 20:17
Powinni tego zabronić
kiki25.02.2023, 18:36
Panie Jachymiak pan rzeczywiście ma gorączkę napij się pan herbatki i leż .
Góralka25.02.2023, 17:33
Waracha szanuje sportowców, już szykują kolejny karnet na basen dla Oli i Oskara za zdobyte medale tym razem wejściówka zamiast na 1/2 to na cały rok hehe
Zdenek25.02.2023, 17:31
To wielka szkoda, że tak "utalentowany" działacz, a ostatecznie błazen odszedł z PO ( Platforma Obłudy ). Bardzo do niej pasował i był dla niej dość symptomatyczny.
Wyborca z dawnego 2125.02.2023, 17:29
Panie Macieju kolega się myli. Wataha przegra wybory i to z kretesem. Zdecydowana większość mieszkańców ma och dość. Proszę wyjść na miasto i posłuchać co ludzie mówią. Mają dość szemranych interesików, zatrudniania kolesiów, ogólnego chaosu i bałaganu i ciągłych podwyżek opłat i wynagrodzeń burmistrza inrady
Osiol25.02.2023, 17:05
Patrząc po karierze to żeś pan kariery nie zrobił tylko ugrzązł w tym smrodzie, nie wyciągnięto na salony warszawskie, nie dano funkcji z klucza politycznego i już tak zostanie na wieki wiekow
Zapomniany w tej dużej spalarni śmieci.
Co do grypy to,, podobno'' wina c19 tak zniszczyła nasza odporność że pomor straszny grypa zaczęła się w wakacje i ma odpuścić przed następnymi niektórzy już stan grypy przyjęli jako coś stałe obecnego w ich życiu po (6razie)i uwagi na to nie zwracają ot trzeba jakoś żyć. Złą informacją jest ze ilość nagłych przypadków odejść jest niewiarygodna i codziennie napływają informacje ze tu znaleziono tam znaleziono od morza po Tatry Nadto brak info o ilości zgonów za ubiegły rok GUS się zaciol i nie podaje co zle wróży(pewnie liczy ponownie bo nie dowierza)
A czy stare zwycięży może i tak ale to pogrąży tych wyborcow i ich dzieci na wieczność,moze pora się zbierać od tych małżeństw jednoplciowych, robaków do jedzenia, limitów co2, samochodów elektrycznych, miast 15min ograniczeń zakupów i tego dobra.... i to może ostatni moment nim płot nie ukończony i zaminowany by nikt nie uciekł dalej niż 15min
sprawiedliwy25.02.2023, 16:55
Jachymiakowi trzeba rurę z biogazowni pod jego chatę podprowadzić !,bzdur ten człowiek niech nie opowiada! Sprawdż sobie człowieku internet z całej Polski jak ludzie zyją w tych smrodach!kłapac dla lizustwa każdy potrafi ,tylko trzeba się puknać w głowę i pomysleć o katordze tych ludzi ,nie tylko swoich nie narażonych na te krematoria!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl