02.03.2023, 15:53 | czytano: 3479

Droga do Kuźnic zamknięta. Teraz do kolejki trzeba przejść ok. 1,3 km (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
W Kuźnicach niebawem ma się rozpocząć kolejny etap remontu, który wymagał niemal całkowitego zamknięcia dla ruchu ul. Przewodników Tatrzańskich od skrzyżowania z ul. Mieczysława Karłowicza do Kuźnic. W związku ze zmianą organizacji ruchu powstał niemały chaos drogowy w tej części Zakopanego.
Zgodnie z informacjami rozpowszechnianymi przez pracowników Urzędu Miasta w Zakopanem droga do Kuźnic została niemal całkowicie zamknięta dla ruchu. Przejeżdżać drogą mogą jedynie osoby pracujące w Kuźnicach z wyłączeniem godzin 8.30-15.30 oraz służby porządkowe i ratunkowe. Mimo wprowadzonego zakazu nie widać prac, które uniemożliwiałyby przejazd. Cały czas prowadzone są wykopy na jednym z pasów ruchu, przy czym drugi pozostaje pusty. Przypominamy, że firma, która wygrała przetarg na remont Kuźnic wnioskowała już wcześniej o zakaz ruchu na drodze. To jednak dzięki staraniom burmistrza droga została zamknięta dopiero po feriach zimowych.
Zmiana organizacji ruchu wymagała także przeniesienia tymczasowych przystanków. Początkowo w momencie rozpoczęcia remontu placu w Kuźnicach tymczasowy parking dla busów i taxi powstał ok. 600 m od dolnej stacji Polskich Kolei Linowych. Teraz turyści mają do pokonanie ponad dwa razy dłuższą odległość.

Tymczasowe postoje taxi oraz busów stworzono na dotychczasowej ścieżce rowerowej. Informują o tym ustawione znaki oraz barierki. Niestety nie wszyscy przewoźnicy korzystają z wyznaczonych miejsc. Wielu kierowców podjeżdża pod samo skrzyżowanie ulic Przewodników Tatrzańskich oraz Mieczysława Karłowicza i tam wysadza pasażerów powodując duże utrudnienia w ruchu. Niebawem mają w tym miejscu powstać kolejne zabezpieczenia uniemożliwiające wysiadanie pasażerów poza wyznaczonymi w tym celu miejscami.

Dodatkowe setki metrów do pokonania nie zrażają jednak turystów, którzy przy słonecznej pogodzie chcą wyjechać kolejką na Kasprowy Wierch. Dzisiaj (2 marca) można było zaobserwować tysiące osób wybierających się w kierunku Kuźnic, z czego znaczna część niosła narty zjazdowe i snowboardy.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
Narciarz04.03.2023, 07:35
To jest skandal zamykać teraz drogę
Co ma być02.03.2023, 21:01
Jeszcze dzisiaj rano, tj 2 marca busy dowoziły turystów pod sama kolejkę:) bus za busem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl